CAMPIONI 2021

 

Agent: Botta zostanie w Chievo

9 stycznia 2015 | 10:20 Redaktor: Ruskov Kategoria:Wywiady

Wypożyczony z Interu do Chievo Ruben Botta, w ostatnim czasie był łączony z przenosinami  do Argentyny. Zawodnik nie otrzymywał jak do tej pory zbyt wielu szans, na grę w zespole Verony. Agent Argentyńczyka, Sergio Levinton, uciął wszelkie spekulacje i zapewnił, że jego klient pozostanie we Włoszech co najmniej do czerwca.

Jak wygląda w tej chwili sytuacja Botty?

- Ruben czuje się dobrze i chce pomóc Chievo. On chce grać więcej niż do tej pory. Jestem pewien, że będzie grał na wyższym poziomie w drugiej rundzie.

Czyli zostanie w Chievo?

- Tak, wierzę w to. Mamy umowę z Interem i Chievo.

Z Argentyny docierały informacje, na temat jego powrotu, a Racing Avellaneda chciał go od razu…

- To prawda, oprócz Racingu zgłosiło się po niego kilka innych klubów. Rozmawiałem z River Plate, Boca Juniors i Lanus. Były także propozycje z Pachuca i Cruz Azul z Meksyku. Szanujemy jednak umowę z Chievo i nie sądzę, aby Ruben opuścił teraz Włochy. Mamy nadzieje, że dostanie więcej szans na grę. Miał problemy z kontuzjami, ale jest gotowy to bycia ważną częścią drużyny.

Jeżeli sytuacji nie ulegnie zmianie, to zaczniecie rozglądać się za innym klubem?

- Wszystko zależy od klubów, mamy podpisaną umowę i szanujemy ją. Jeśli przyjdzie dobra oferta i  Inter ją przyjmie, to będziemy rozmawiać, aby osiągnąć porozumienie. To klub musi zdecydować o sprzedaży Botty. Chcemy uszanować wszelkie decyzje Interu.

Botta chce pokazać prawdziwą jakość, może powinien grać więcej w Serie A?

- Tak, Ruben chce pokazać swoje umiejętności techniczne. Oczywiście, że powinien grać więcej, aby był w stanie to udowodnić. Czekamy na reakcje trenera na boisku.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 11

Olsze

Olsze 9 stycznia 2015 | 10:33   

Ja bym go raczej nazwał pechowcem. :)

Danilux

Danilux 9 stycznia 2015 | 10:38   

Tak, kontuzja na treningu to chyba spory pech.

Olsze

Olsze 9 stycznia 2015 | 10:40   

Zważywszy na to, że doznał kontuzji, która wyeleminowała go na pełne 2 miesiące z gry (pażdziernik, listopad) to zdecydowanie tak. :)

Olsze

Olsze 9 stycznia 2015 | 11:17   

Ale nie bardzo rozumiem, dlaczego tak Ci to przeszkadza, że inni wiążą z nim jakieś nadzieje. Przecież nikt tu nie mówi, ze to nowy Messi (chyba, ze mnie cos ominęło). Ogladałem sporo meczów Tigre kiedy było już mniej więcej wiadomo, że podpisze z nami kontrakt, i prezentował sie o wiele lepiej niż "argentyński" Ricky. Stąd moja ciekawość jak to sie przeniesie na piłkę europejską, trochę też stylem przypominał mi Recobę, co jeszcze bardziej podsycało tę ciekawość. :) Dla mnie fenomenem jest, że niektórzy tak po nim jadą, wytykając mu, że sobie kompletnie nie radzi. Trudno pokazać pełnię umiejętności po półrocznej kontuzji w zgoła odmiennej stylowo lidze włoskiej, do tego w Interze Mazzarriego, trudno też przebić się na wypożyczeniu jeśli po miesiącu gry doznaje sie 2 miesięcznej kontuzji.

Lambert

Lambert 9 stycznia 2015 | 14:05   

Ja nadal mam nadzieje że wróci do Interu i będzie grać

Piotr

Piotr 9 stycznia 2015 | 15:30   

Niech zostanie tam na zawsze

granitxhaka

granitxhaka 9 stycznia 2015 | 16:23   

Jego powrotu nie oczekuje

Hagaen

Hagaen 9 stycznia 2015 | 17:25   

Guarin jest fenomenem, o tak... A co do Botty - Olsza wspaniale się wypowiedziałeś, i podpisuję się każdą kończyną pod Twoimi wiadomościami. Mam nadzieję, że będzie miał szansę się pokazać, ale tak naprawdę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich