Agent: Botta zostanie w Chievo

9 stycznia 2015 | 10:20 Redaktor: Ruskov Kategoria:Wywiady

Wypożyczony z Interu do Chievo Ruben Botta, w ostatnim czasie był łączony z przenosinami  do Argentyny. Zawodnik nie otrzymywał jak do tej pory zbyt wielu szans, na grę w zespole Verony. Agent Argentyńczyka, Sergio Levinton, uciął wszelkie spekulacje i zapewnił, że jego klient pozostanie we Włoszech co najmniej do czerwca.

Jak wygląda w tej chwili sytuacja Botty?

- Ruben czuje się dobrze i chce pomóc Chievo. On chce grać więcej niż do tej pory. Jestem pewien, że będzie grał na wyższym poziomie w drugiej rundzie.

Czyli zostanie w Chievo?

- Tak, wierzę w to. Mamy umowę z Interem i Chievo.

Z Argentyny docierały informacje, na temat jego powrotu, a Racing Avellaneda chciał go od razu…

- To prawda, oprócz Racingu zgłosiło się po niego kilka innych klubów. Rozmawiałem z River Plate, Boca Juniors i Lanus. Były także propozycje z Pachuca i Cruz Azul z Meksyku. Szanujemy jednak umowę z Chievo i nie sądzę, aby Ruben opuścił teraz Włochy. Mamy nadzieje, że dostanie więcej szans na grę. Miał problemy z kontuzjami, ale jest gotowy to bycia ważną częścią drużyny.

Jeżeli sytuacji nie ulegnie zmianie, to zaczniecie rozglądać się za innym klubem?

- Wszystko zależy od klubów, mamy podpisaną umowę i szanujemy ją. Jeśli przyjdzie dobra oferta i  Inter ją przyjmie, to będziemy rozmawiać, aby osiągnąć porozumienie. To klub musi zdecydować o sprzedaży Botty. Chcemy uszanować wszelkie decyzje Interu.

Botta chce pokazać prawdziwą jakość, może powinien grać więcej w Serie A?

- Tak, Ruben chce pokazać swoje umiejętności techniczne. Oczywiście, że powinien grać więcej, aby był w stanie to udowodnić. Czekamy na reakcje trenera na boisku.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 11

Olsze

Olsze 9 stycznia 2015 | 10:33   

Ja bym go raczej nazwał pechowcem. :)

Danilux

Danilux 9 stycznia 2015 | 10:38   

Tak, kontuzja na treningu to chyba spory pech.

Olsze

Olsze 9 stycznia 2015 | 10:40   

Zważywszy na to, że doznał kontuzji, która wyeleminowała go na pełne 2 miesiące z gry (pażdziernik, listopad) to zdecydowanie tak. :)

Olsze

Olsze 9 stycznia 2015 | 11:17   

Ale nie bardzo rozumiem, dlaczego tak Ci to przeszkadza, że inni wiążą z nim jakieś nadzieje. Przecież nikt tu nie mówi, ze to nowy Messi (chyba, ze mnie cos ominęło). Ogladałem sporo meczów Tigre kiedy było już mniej więcej wiadomo, że podpisze z nami kontrakt, i prezentował sie o wiele lepiej niż "argentyński" Ricky. Stąd moja ciekawość jak to sie przeniesie na piłkę europejską, trochę też stylem przypominał mi Recobę, co jeszcze bardziej podsycało tę ciekawość. :) Dla mnie fenomenem jest, że niektórzy tak po nim jadą, wytykając mu, że sobie kompletnie nie radzi. Trudno pokazać pełnię umiejętności po półrocznej kontuzji w zgoła odmiennej stylowo lidze włoskiej, do tego w Interze Mazzarriego, trudno też przebić się na wypożyczeniu jeśli po miesiącu gry doznaje sie 2 miesięcznej kontuzji.

Lambert

Lambert 9 stycznia 2015 | 14:05   

Ja nadal mam nadzieje że wróci do Interu i będzie grać

Piotr

Piotr 9 stycznia 2015 | 15:30   

Niech zostanie tam na zawsze

granitxhaka

granitxhaka 9 stycznia 2015 | 16:23   

Jego powrotu nie oczekuje

Hagaen

Hagaen 9 stycznia 2015 | 17:25   

Guarin jest fenomenem, o tak... A co do Botty - Olsza wspaniale się wypowiedziałeś, i podpisuję się każdą kończyną pod Twoimi wiadomościami. Mam nadzieję, że będzie miał szansę się pokazać, ale tak naprawdę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich