Erick Thohir: Nie będzie rewolucji

30 maja 2016 | 21:51 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Erick Thohir w dniu swoich urodzin wypowiedział się dla Inter Channel. Oto wywiad z Prezydentem Interu Mediolan:

Prezydencie, Inter zakończył sezon na 4. miejscu, co oznacza kwalifikację do fazy grupowej Ligi Europy. Jak to ważne dla Interu, by być znów w rozgrywkach europejskich?
- Zakończyliśmy ubiegły sezon na ósmym miejscu, teraz jesteśmy na czwartym mając o 12 punktów więcej ni rok temu. To dobry wynik i chcę podziękować trenerowi Roberto Manciniemu, fanom i wszystkim, którzy wspierali zespół. Mieliśmy najwyższą frekwencję w Serie A, dziękuję też sztabowi, który ciężko pracował. Teraz skupiamy się na nowym sezonie i nowych celach o które będziemy walczyć.

Jak ważne będzie dołączenie nowych doświadczonych piłkarzy, biorąc pod uwagę walkę na trzech frontach?
- Poprawimy skład dodając kilku nowych piłkarzy, ale nie chcemy zmieniać 11-12 piłkarzy jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie. By zbudować zespół potrzeba dwóch-trzech lat. Potrzeba nam piłkarzy z charakterem, osobowością i doświadczenie. Chcemy też promować kilku graczy z Primavery. Jako Prezydent, to moja odpowiedzialność by pierwszy zespół i Primavera, ściśle ze sobą współpracowały. Jesteśmy jednym z topowych europejskich klubów pod względem przekazywania młodych piłkarzy do profesjonalnej piłki.

Jak ustalenia z UEFA w sprawie FFP wpłyną na rynek transferowy?
- Musimy respektować ustalenia FFP, ponieważ bierzemy udział w europejskich pucharach. Teraz jesteśmy w trakcie pewnych ustaleń, a za rok kolejne wyzwania. Jak już mówiłem, musimy szanować te ustalenia, inaczej nie moglibyśmy brać udziału w Lidze Europy czy Lidze Mistrzów.

San Siro otrzymało nowy wygląd na finał Ligi Mistrzów i wydaje się, że są to solidne podstawy do pracy  na przyszłe lata, by zaoferować kibicom jeszcze lepszy stadion. Jakie są plany?
- San Siro było wspaniałe podczas finału Ligi Mistrzów. To jeden z trzech czołowych stadionów na Świecie. Zainwestowaliśmy w to i będziemy to kontynuowali. Nie możemy tego dalej odkładać, musimy iść naprzód, zbudować również muzeum, coś co będzie współgrać z tym międzynarodowym miastem, znanym z futbolu, mody i stylu życia. To naprawdę ważne.

Współpraca z AC Milan?
- Oczywiście! Nie ma nic dziwnego we współpracy z nimi. To są nasi partnerzy i jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Dobrze jest współpracować.

Jaką ma pan wiadomość do kibiców Interu?
- Chcemy zbudować możliwie najlepszy zespół. Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy dobrą grupę w ubiegłym sezonie i spodziewamy się ekscytującej drużyny. Chcę podziękować fanom za ich wsparcie i wiarę w nasz projekt. Jak już mówiłem, publiczność powinna być naszym 12 zawodnikiem. Chcemy pokazywać naszym rywalom, że nasi fani mogą robić różnicę, ponieważ San Siro jest miejscem, w którym możemy osiągać najlepsze rezultaty.

Dziękujemy Prezydencie, wszystkiego najlepszego!
- Dziękuję. Starzeję się!

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Internaldo

Internaldo 31 maja 2016 | 10:02   

Dobrze gada, zobaczymy tylko co wyjdzie z tej jak to określił "ekscytującej drużyny"...

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 31 maja 2016 | 20:45   

Co my z tą młodzieżą?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich