CAMPIONI 2021

 

Konferencja prasowa Franka de Boera

9 sierpnia 2016 | 16:28 Redaktor: Companier Kategoria:Wywiady

Dzisiaj, w Appiano Gentile, Frank de Boer rozmawiał po raz pierwszy z dziennikarzami na konferencji prasowej w barwach Interu Mediolan. Towarzyszyli mu Michael Bolingbroke i Robert Faulkner.

Holendra przedstawił Bolingbroke:
- Mam zaszczyt powitać nowego trenera Interu. Frank ma wielkie doświadczenie jako zawodnik, rozegrał ponad 100 meczów w reprezentacji Holandii i 500 na szczeblu klubowym, wygrywając wszystko co było do wygrania.

- Jako trener, poprowadził Ajax do czterech mistrzostw ligi z rzędu. Nasze oczekiwania są wysokie, Frank jest pełen entuzjazmu i wszystkim zaimponował: Erickowi Thohirowi, Suning i całemu zarządowi.

- Jego styl gry zrobi różnicę. Musimy przywrócić klub na szczyt europejskiego futbolu, osiągnąć najlepsze wyniki w rozgrywkach, w których bierzemy udział i powrócić do Ligi Mistrzów.

CEO Interu powiedział także parę słów o Roberto Mancinim:
- Kiedy zatrudniliśmy Roberto, był właściwą osobą w tamtym okresie, z karierą pełną sukcesów z klubem. Zaliczył wspaniały rezultat, przywrócił Inter do gry w Europie, za co mu dziękujemy.

- Doszliśmy do punktu, w którym lepiej by było, gdyby nasze drogi się rozeszły, co zostało zrobione w sposób bardzo przyjazny. Taka jest piłka. Inter jest najważniejszy, musimy mieć odpowiednich ludzi w strukturach klubu. Życzymy mu jak najlepiej.

Potem głos zabrał sam Frank de Boer:
- Na początku chciałbym podziękować Interowi za wybranie mnie na trenera klubu z tak wspaniałymi tradycjami.

- Rozmawiałem ze wszystkimi - to bardzo ważne, żeby zabrać Inter tam, gdzie jest jego miejsce. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać by zacząć, by poznać graczy i resztę ludzi, którzy tu pracują. Dwa tygodnie to niedużo czasu, ale musimy być gotowi.

O niedługim rozpoczęciu sezonu:
- Nie jest to sytuacja idealna, ale mam bardzo utalentowanych i doświadczonych współpracowników. Możemy zastosować nasze pomysły w taki sposób, by były gotowe w krótkim okresie czasu. Mamy filozofię i drużyna musi w to uwierzyć. Jestem przekonany, że będziemy gotowi i na właściwej drodze tak szybko, jak to możliwe
.

O debiucie Holendra w lidze włoskiej:
- Serie A przez ostatnie lata bardzo udoskonaliła swój poziom techniczny. Jeśli spojrzysz, jak grają teraz drużyny, stanie się jasne, że ewoluowały także sposoby gry.

O młodzieży:
- Trenowałem wielu młodych graczy, ale jestem przekonany, że praca z bardziej doświadczonymi zawodnikami często może być łatwiejsza. Szkółka Interu jest bardzo sławna i częścią mojej pracy będzie sprawdzanie jakości znajdujących się tam juniorów. Byłoby wspaniale dać im odpowiednią szansę, szczególnie biorąc pod uwagę, jak wiele klub w nich zainwestował.

O drużynie:
- Przeanalizowałem bardzo dokładnie pierwszą drużynę. Banega może oczywiście grać jako rozgrywający. Chciałbym, żeby wszyscy zawodnicy pokazali co potrafią, a przez następne tygodnie zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Co innego oglądać graczy z daleka, a co innego ich trenować i widzieć jak pracują każdego dnia. Czasami mogą cię zaskoczyć.

- Nie chcemy sprzedawać naszych kluczowych graczy - Icardi jest jednym z nich. Pokazał to przez ostatnie dwa sezony i dla mnie jest ważną postacią w drużynie. Mauro to młody człowiek, wciąż wiele może się nauczyć i jestem pewien, że będzie się nam dobrze pracowało. Nie będzie żadnych problemów.

O systemie gry:
- Musisz adaptować się bardzo szybko do nowych warunków - chcę grać kilkoma formacjami. Nie jest to łatwe do zrobienia w dwa tygodnie, ale musimy być gotowi tak szybko, jak to tylko możliwe. Musimy być cierpliwi, ale jestem pewien, że drużyna będzie się szybko uczyć.

- Znam Włochy i kultura gry jest tutaj inna niż w innych krajach, w których grałem, ale piłka nożna to 11 na 11, nieważne gdzie jesteś. Jesteśmy profesjonalistami i to co czego potrzebujemy, to zwycięstwa. Jest tu wielu graczy o wielu różnych narodowościach, ale wiedzą na czym polega ich praca i nie powinno być problemów w zrozumieniu siebie nawzajem.

O różnicy między Juventusem i innymi klubami:
- Juventus ma świetną drużynę i zrobili dobre zakupy. Naszym celem jest zbliżenie się do nich i będziemy ciężko pracować by to osiągnąć. Fani są napełnieni pasją, ale jestem przyzwyczajony do presji w wielkich klubach. Wiem, że oczekiwania kibiców są wysokie.

- Rezultaty są najważniejsze, ale mamy nadzieję wprowadzić naszą filozofię i grać dobrą piłkę. Połączenie tych obydwu byłoby wspaniałe dla fanów.

O Milanie:
- AC Milan nigdy się ze mną nie kontaktował. Czytałem o domniemanym zainteresowaniu z ich strony w internecie, ale w ostatnich miesiącach nikt ze mną nie rozmawiał.

O wpływie narodowości właściciela na klub:
- W Premier League drużyny były kupowane przez ludzi z zagranicy, dzięki czemu rozwinęły się i kupiły wspaniałych zawodników.

O różnicy między Serie A i innymi ligami:
- Różnica nie jest tak duża. Nie wiem, czy powstanie Super Liga, ale jeśli tak, jestem pewien że Inter wejdzie w jej skład.

O Arkadiuszu Miliku i potencjalnych wzmocnieniach:
- Nie lubię mówić o plotkach, szczególnie kiedy dotyczą transferów. Dla Milika przyjście do Włoch to duży krok, ale my na tej pozycji mamy Icardiego, który jest w podobnym wieku.

- Gracze, których prowadziłem w Ajaxie są bardzo młodzi i bardzo utalentowani. Jestem pewien, że w przeciągu kilku lat część z nich będzie grać w Serie A, być może w Interze. Ale wciąż są młodzi i potrzebują grać tak dużo, jak to tylko możliwe.

O Mancinim:
- Wszyscy czują do niego wielki szacunek. Życzę mu jak najlepiej, ponieważ jest wspaniałą osobą i wspaniałym trenerem.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 8

Daniello

Daniello 9 sierpnia 2016 | 16:41   

Powiedział to co każdy chciał usłyszeć :D

Guarin

Guarin 9 sierpnia 2016 | 16:42   

Companier xD

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 9 sierpnia 2016 | 16:45   

Co tym razem Guaro?

Guarin

Guarin 9 sierpnia 2016 | 17:11   

Nic negatywnego wręcz przeciwnie,bardzo się cieszę i życzę powodzenia

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 9 sierpnia 2016 | 17:15   

Dobry przykład dla całego pokolenia :)

Companier

Companier 9 sierpnia 2016 | 17:29   

Konferencja prasowa nowego trenera, a 3 albo i 4 komentarze z 5 o mnie, fenomenalny wynik

Wiktor

Wiktor 9 sierpnia 2016 | 19:02   

Jestem bardzo ciekaw jak się rozwinie sytuacja. Póki co mnie kupił chociaż dość sceptycznie podchodziłem do jego kandydatury. Ufam że faktycznie chcą wprowadzić spójną i przemyślaną filozofię gry i prowadzenia drużyny. Bądźmy dobrej myśli i jak przystało na trenera z kart blanche kibicujmy, bo co nam innego pozostaje ;-) Fajnie jakby zaczął od zwycięstwa bo to by podniosło morale w klubie.

Gambit

Gambit 9 sierpnia 2016 | 21:19   

Konferencja jak konferencja. Fajnie gadal ale to przewaznie tak wyglada. Na pewno ma pomysl na Inter. Pytanie czy uda sie go wdrożyć? Lekko mu nie będzie. Wydaje sie ze to trener ktory podoba sie zarzadowi. A to wazne by podazali w tym samym kierunku.
Cóż facet jest dla mnie zagadka ale na wstępie ma moje pelne poparcie.
Powodzenia Frank! (edycja 2016.08.09 21:20 / Gambit)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich