Inter 1:0 Southampton

20 października 2016 | 21:34 Redaktor: inv3rse Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter Mediolan zdobywa swoje pierwsze 3 punkty w Lidze Europy! Podopieczni Franka de Boera wygrali dziś z angielskim Southampton 1:0, a jedyną bramkę w meczu zdobył Antonio Candreva.

Spotkanie punktualnie o godzinie 19:00 rozpoczął sędzia Mazeika z Litwy. Na murawie pojawili się w tradycyjnych czarno-niebieskich strojach gracze Interu, natomiast Southampton wystąpił w jednolitych, czerwonych trykotach. Od początku to przyjezdni próbowali przycisnąć rywala, wyglądali na bardo zmotywowanych. Przed 10. minutą tempo jednak spadło, a obie ekipy próbowały jak najdłużej przetrzymywać piłkę w okolicy środka boiska. Taki scenariusz gry utrzymywał się przez dłuższy czas ze sporadycznymi atakami jednej z drużyn, które z reguły kończyły sie jeszcze przed oddaniem strzału. W 19. minucie akcję przeprowadzili goście - dośrodkowywał Hojbjerg, a do futbolówki dopadł Rodriguez, jednak uderzył ponad bramką gospodarzy. 4 minuty później znowu okazję na gola mieli gracze Southampton, ale Cuco Martina nie trafił czysto w piłkę z okolicy 5 metra. Nerazzurri zdawali się nie istnieć na boisku, pełną kontrolę nad meczem przejęli Święci. W 30. minucie przeprowadzili oni kontratak, w wyniku którego piłkę skierowaną do Rodrigueza wybił Handanović, jednak ta odbiła się od napastnika gości i leciała do bramki, ale w porę interweniował Nagatomo. Już w następnej akcji znowu zadrżało pod bramką Słoweńca - teraz to Ward-Prouse uderzał z dystansu, na szczęście strzelił tuż nad poprzeczką. Pierwszą dobrą okazję na objęcie prowadzenia Inter miał dopiero w 41. minucie. Eder otrzymał futbolówkę w okolicach 20 metra i zdecydował się na uderzenie, które ostatecznie niewiele minęło lewy słupek bramki. Po tej akcji Inter trochę przyspieszył, ale do przerwy nie udało im się nic więcej zdziałać. Zawodnicy obu drużyn zeszli do szatni, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga część spotkania zaczęła się od kontuzji doznanej przez gracza gości, Shane Longa, w starciu z Mirandą. W natarciu w dalszym ciągu wydawał się być klub z Anglii. W 52. minucie Rodriguez otrzymał podanie w polu karnym i udało mu się strzelić do bramki, jednak sędzia uznał, że zawodnik przekroczył przepisy i nie zaliczył gola. Zaledwie kilka minut później zaatakowali Nerazzurri. Po dwójkowej akcji Gnoukouriego i Edera piłka trafiła do Icardiego, który z lewej strony pola karnego oddał mocny strzał, który wylądował minimalnie ponad bramką gości. Kiedy wydawało się, że to Southampton w pełni kontroluje spotkanie, nagle szybką akcję przeprowadził Inter. W 67. minucie po dośrodkowaniu Santona z lewej strony boiska futbolówka trafiła w sam środek pola karnego, gdzie dobrze ustawiony był Antonio Candreva i świetnym strzałem z pierwszej piłki dał prowadzenie gospodarzom! Inter zdecydowanie potrzebował tego gola, by zacząć grać w taki sposób, jaki się od nich oczekuje. W 73. była szansa na podwyższenie wyniku - Icardi po wyminięciu dwóch zawodników w polu karnym strzelił na bramkę Forstera z ostrego kąta, jednak lepszy okazał się golkiper Świętych. W 77. minucie bardzo brzydko faulował Brozović, a jako że miał już na koncie żółty kartonik, musiał zejść z boiska. Po tym zdarzeniu Frank de Boer postanowił interweniować i zmienił Candrevę na Ansaldiego, aby utrzymać korzystny wynik do końca. Tuż po tej zmianie kapitalną szansę zmarnowali goście. Ward-Prowse bardzo celnie dośrodkowywał z rzutu wolnego, a kompletnie nie kryty van Dijk w sytuacji sam na sam z Handanovićem musiał uznać wyższość bramkarza Interu. W 86. minucie doszło do kolejnej zmiany - murawę opuścił Eder, a w jego miejsce wszedł Perisić. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu rożnego główkował Austin, ale ponownie całą sytuację uratował Handanović. W ostatniej minucie doliczonego czasu próbował jeszcze Ward-Prowse, ale jego strzał przeleciał kilka centymetów obok prawego słupka. W 96. minucie sędzia zakończył mecz wynikiem 1:0 dla Interu Mediolan.

INTER MEDIOLAN 1:0 SOUTHAMPTON

INTER (4-3-3): Handanovic; Santon, Miranda, Murillo, Nagatomo; Gnoukouri, Medel, Brozovic; Candreva, Icardi, Eder.

Ławka: Carrizo, Palacio, Ansaldi, Banega, D'Ambrosio, Perisic, Yao.

Trener: De Boer.

SOUTHAMPTON (4-3-1-2)Forster; Martina, Yoshida, Van Dijk, McQueen; Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse; Tadic; Long, Rodriguez.

Ławka: McCarthy, Clasie, Fonte, Davis, Austin, Boufal, Stephens.

Trener: Puel.