Spalletti: Jesteśmy gotowi

3 kwietnia 2018 | 18:24 Redaktor: czarnoniebieski Kategoria:Ogólna

Luciano Spalletti wziął udział w konferencji przed starciem z AC Milanem. Mecz został przesunięty z powodu nagłej śmieci Davide Astoriego.

- Drużyna spisuje się dobrze. Piłka porusza się już znacznie szybciej. W skrócie, jesteśmy gotowi na ważne spotkanie z Milanem. Obecnie przechodzimy przez dobry, pozytywny okres. Wszystko jest zasługą piłkarzy i ich miłości do tych barw. Wszystko idzie lepiej. 

- Nikomu niczego nie brakuje. Jesteśmy tam, gdzie zakładaliśmy przed sezonem. Drużyna jest silna, w dobrej kondycji. Klub nas wspiera, a co najważniejsze - nasi fani pomagają nam w dążeniu do celu.

- Będziemy musieli wszyscy wspólnie dać to co potrzebne, by wygrać tak ważny mecz. Wszystkie statystyki, czy fragmenty wcześniejszej gry Brozovicia na pozycji defensywnego pomocnika wskazywały na to, że on się już na te pozycje nie nadaje. Przeciwnie - to wszystko nauczyło go odpowiedzialności, on sam czuje się ważniejszy i dobrze wie, że to on musi kontrolować tempo rozgrywania naszych akcji. 

- Mamy do dyspozycji cały skład - Ranocchia także powrócił. Każdy chce przyczynić się do wygranej w tym meczu i każdy chciałby w nim zagrać. Wszyscy chcieli znaleźć rozwiązanie w trudnych momentach.

- Mamy potencjał i do tego meczu podejdziemy świadomi własnej jakości. Milan gra fajny futbol. Swoje mecze opierają na posiadadaniu piłki, budowaniu akcji od tyłu. Obrońcy przeważnie naciskają do przodu i świetnie grają na małej przestrzeni. Pozostały nam już tylko trzy mecze wyjazdowe i jesteśmy wystarczająco silni, by je wygrywać. 

- Wiem co zyskamy wygrywając derby. Gracze także. To właśnie postawa całego zespołu będzie kluczowa. To będą derby godne tego cudownego miasta, jakim własnie jest Mediolan.


Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Larry

Larry 3 kwietnia 2018 | 20:36   

Naprawdę lubię tego gościa - mówi to, co trzeba i kiedy trzeba, to co chcą i potrzebują usłyszeć piłkarze i to, co chcą wiedzieć kibice. Widać, że jest stabilny i nie jest oderwany od rzeczywistości, a do tego ma dystans. Oby się albo ktoś go psychicznie nie wykończył i był z nami dłużej, niż Jose :-)

Larry

Larry 3 kwietnia 2018 | 20:39   

BTW: Ponoć Kovacić jest na wylocie z Realu - bierzemy? :-D

inter00

inter00 3 kwietnia 2018 | 21:11   

Mecz o 6 pkt. Musimy wygrać żeby wyprzedzić Romę oraz zwiększyć bezcenną przewagę nad Lazio


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich