Medialny sąd nad Perisiciem. Kto zastąpi Chorwata?

22 lipca 2019 | 14:10 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Jedno zdanie Antonio Conte, w którym szkoleniowiec krytycznie ocenił przydatność Ivana Perisicia do gry na wahadle wystarczyło, aby w mediach rozpoczął się wielki casting na następcę Chorwata. Potencjalnych kandydatów nie brakuje, lecz wszystkie nazwiska należy traktować w kategoriach domysłów.

Jeszcze do soboty panowała opinia, że Perisić okaże się jednym z największych wygranych roszady na ławce trenerskiej Interu, bowiem... idealnie wpasowuje się w taktykę nowego trenera. To kolejny dowód, że medialne scenariusze często nijak mają się do rzeczywistości. Po meczu z Manchesterem United, sytuacja uległa zmianie o 180 stopni.

Zastanawiające jest, co miała na celu tak otwarta krytyka piłkarza przez Antonio Conte. Czyżby szkoleniowiec chciał w ten sposób zmotywować gracza do jeszcze cięższej pracy? A może, był to czytelny sygnał do władz klubu i apel o kolejne wzmocnienia? Takie sprawy lepiej załatwiać jednak w zaciszu dyrektorskich gabinetów.

Włoska prasa za pewnik przyjmuje ten drugi scenariusz, więc nie dziwi fakt, że w kontekście Interu pojawia się sporo nazwisk. Najczęściej przewijają się kandydatury Emersona Palmieriego, Aleksandara Kolarova, Matteo Darmiana i Filipa Kosticia. Nie wolno również zapominać, że do dyspozycji Conte pozostają Kwadwo Asamoah i Dalbert Henrique. Mimo ostatnich pochwał, los Brazylijczyka podobno wcale nie jest taki pewni i klub rozważa jego sprzedaż.  

Źródło: tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 7

superofca

superofca 22 lipca 2019 | 14:31   

Perisič zostanie napastnikiem na przyszły sezon, chyba że ktoś go zechce kupić.

Darkos

Darkos 22 lipca 2019 | 14:33   

Nie ma Spala = nie ma Ivana? No kto by pomyślał...

Van Dall

Van Dall 22 lipca 2019 | 15:04   

Palmieri to kmiot niewiele lepszy od Dalberta. Kolarova widziałbym raczej na oddziale geriatrycznym. Darmian głęboka rezerwa w United. Kosticia dopiero co Eintracht wykupił za 6 milionów euro i nie sądzę, żeby był wart dużo więcej. W skrócie same miernoty, które w formie będą grać niewiele lepiej niż Ivanek bez i jeden niezły dziadek, którego powinniśmy rozważaj co najwyżej z wolnego transferu.

Oba

Oba 22 lipca 2019 | 17:19   

Nazwiska w tym artykule to conajwyzej uzupełnienie składu. Taktyka Conte wydaje mi się tak rzadko stosowana w topowych druzynach, że nie przychodza mi nawet do głowy jacyś dobrzy wahadlowi.

Van Dall

Van Dall 22 lipca 2019 | 17:27   

Przecież wahadłowi to po prostu boczni obrońcy o dużych walorach ofensywnych i takich piłkarzy jest masa. Sęk w tym, że sporo kosztują...

pasek_9

pasek_9 22 lipca 2019 | 18:33   

Wszystkie te nazwiska to co najwyżej gracze dla Genoi lub Violi a nie Interu...

inter00

inter00 23 lipca 2019 | 08:08   

Piłkarze wymienieni w artykule ani trochę nie są lepsi od Dalberta


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich