Konferencja przed meczem z Sampdorią

27 września 2019 | 17:21 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Tradycyjna już konferencja z udziałem Antonio Conte nie przyniosła tym razem żadnych kontrowersyjnych treści. Trener przedstawił zespół wciąż rozwijający się, podchodzący z odpowiednim szacunkiem do każdego rywala, również ostatniej w ligowej tabeli Sampdorii. Nie zabrakło także komplementów pod adresem Danilo D'Ambrosio.

- Marassi to trudne miejsce, ciężki stadion, a Sampdoria jest silna bardzo utalentowanym szkoleniowcem w osobie Di Francesco. To zorganizowany zespół, widać ile tam pracy wkłada trener. Zaczynali z systemem gry, który zmienił się wraz z upływającym czasem, musimy być z tym ostrożni, bo czeka nas ciężkie spotkanie, klasycznie już mamy wiele do stracenia. Ta gra, przez duże "G", naprzeciw Sampdorii, to jedno z najważniejszych spotkań w życiu, jesteśmy również skupieni na nadchodzących meczach, ale teraz ten jeden jest najistotniejszy. To piąte spotkanie w bardzo krótkim czasie, więc mądrze będzie wystawić wyważony skład, który zapewni bezpieczeństwo przy osiągnięciu maksimum korzyści.

- Nikt nie jest skazany na porażkę, w naszych głowach jest pożądanie zwycięstwa w każdym meczu. Fakt kontynuowania serii zwycięstw jest ważny, ponieważ jest rezultatem pracy, tego co robimy i zaangażowania piłkarzy. Musimy kontynuować z tą samą wolą i pożądaniem, poszukując rozwoju w utrzymaniu passy. To esencja tego, co trzeba zrobić, aby być na topie. W przyszłości uzyskamy wspaniały zespół, który utrzyma stabilizację, powtarzalność i pewność. Wychodząc z tego założenia mamy przed sobą drogę, którą będziemy podążać.

- Siła defensywy pochodzi od całego zespołu, jeśli się bronimy, bierze w tym udział jedenastu zawodników. Częścią sukcesu jest zachowanie balansu pomiędzy fazami ataku i obrony. Jakość ligi wzrosła w tym roku. Powinniśmy walczyć angażując wszystkie nasze siły, dopiero wtedy zobaczymy na ile nas stać. Kiedy mówię o rozwoju, mam na myśli wszystko, również bycie liderem. Mamy przestrzeń aby wzrastać na każdym polu i moim zadaniem, jako trenera, jest zapewnić piłkarzom postęp. Jedno czy dwa zwycięstwa nie zmienią mojego podejścia, trzeba ciężko pracować, aby stać się najlepszym zespołem jakim możemy.

- Gracze spisują się dobrze, każdy wyleczył już lekkie urazy. D'Ambrosio to przykład współczesnego piłkarza, który potrafi pełnić wiele ról na boisku. Cieszę się z posiadania takiego zawodnika, ponieważ mogę czerpać korzyści z jego wszechstronności w dziedzinie piłki nożnej - odparł Conte, kiedy dziennikarze zapytali go o strzelca gola z Lazio. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Kiksu

Kiksu 27 września 2019 | 19:06   

oby nasze gwiazdy nie byly juz myslami w barcelonie bo beda stracone punkty, sily i nerwy. Ale jezeli Conte chwali DD za wszechstronnosc to ja juz kurwa nie wiem czy on zartuje czy gada tak aby dodac mu otuchy. Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego (edycja 2019.09.27 19:08 / Kiksu)

superofca

superofca 27 września 2019 | 19:56   

Ambroży to piłkarz którego potrzebujemy ale na którego nie zasługujemy.

Oba

Oba 28 września 2019 | 00:09   

Nie rozumiem tej krytyki dla D'ambrosio. Gość przyszedł za grosze, zarabia niewiele, zagra na środku obrony, na boku, na wahadle. Strzela ważne gole, uratowal nas w zeszłym sezonie z Milanem i uratował też LM z Empoli, a niektórzy mają żal do niego, że nie jest Ramosem, Puyolem, Pique, Lucio czy Samuelem. Owszem nie jest, ale swoje dla Interu zrobił i gra u wszystkich trenerów więc w tym nie ma przypadku. Popełnia czasem głupie błędy, ale wszyscy je popełniają, zarówno Godin jak i Skrinar i de Vrij. Najbardziej niedoceniany gracz jakiego pamiętam w naszych barwach.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich