Young: Chciałem regularnie grać

30 stycznia 2020 | 18:29 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Jednym z nowych zawodników Interu jest Ashley Young. Anglik udzielił wywiadu Sky Sport. Piłkarz mówił między innymi o przyjęciu przez kibiców, angielskiej "kolonii" w Interze oraz powodach, dla których wybrał nową drogę w swojej karierze.

- Czuję się bardzo dobrze w Interze, dobrze się bawię. Od razu poczułem się komfortowo. Piłkarze i personel dobrze mnie przyjęli. Łatwo jest dopasować się do takiego środowiska. Zakwalifikowaliśmy się do półfinału Coppa Italia, ale jestem trochę rozczarowany ligą, gdzie powinniśmy wygrywać.

- Miałem okazję przyjechać i grać w Mediolanie... regularnie grać, gdzie w Manchesterze United nie miałem takiej możliwości. Powiedziałem więc klubowi o tym i poprosiłem o transfer, by doświadczyć czegoś nowego w mojej karierze. Chcieli, żebym czekał do lata, ale chciałem grać. Kiedy pojawiła się taka okazja, po prostu z niej skorzystałem.

- Zarówno Eriksen, jak i Moses też grali w Premier League. Myślę, że to szansa dla nas, by poznać inną ligę, zarówno jako grę, jak i styl życia. Myślę, że to ważne, by piłkarze stawiali czoła nowym wyzwaniom.

- Antonio Conte już wcześniej chciał mnie w Chelsea. To fantastyczny trener, który zdobył trofea, ma ambicję i chce wygrywać. Ja też mam tę ambicję i chcę tu wygrywać. Inter jest klubem z niesamowitą historią. Jeden z najważniejszych na świecie. Celem jest zdobycie tytułów i trofeów. Myślę, że możemy to zrobić z tym zespołem.

- Kibice są niesamowici! Poczułem ich wsparcie od pierwszej minuty. Zawsze są przy tobie. Łatwo było się do tego przyzwyczaić. Kiedy ich słyszysz, jak śpiewają i skandują twoje imię, po prostu chcesz dobrze grać i robić wszystko, co w twojej mocy.

Źródło: Sky Sport

Polecane newsy

Komentarze: 3

maestro84

maestro84 30 stycznia 2020 | 20:28   

Mówiłem, że odpali. Chyba przekonał malkontentów?

inter00

inter00 30 stycznia 2020 | 20:46   

Po 2 meczach transfer jak najbardziej na plus

castillo20

castillo20 31 stycznia 2020 | 09:27   

Gość daje radę w obronie i w ataku. Jeżeli utrzyma poziom to będzie naszym najlepszym bocznym


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich