FIFA zamrozi zawodników wracających z wypożyczeń

13 kwietnia 2020 | 13:52 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Garcia Silvero ogłosił oficjalne stanowisko FIFA w sprawie regulacji prawnych dotyczących nadchodzącego okna transferowego. Gracze przebywający obecnie na wypożyczeniach powrócą do zespołów, ale nie będą mogli brać udziału w meczach.

- 1 lipca rynek transferowy się nie otworzy. Kontrakty wygasające 30 czerwca nie mogą zostać przedłużone. Wypożyczeni zawodnicy powrócą do swoich drużyn, ale nie będą mogli wejść na boisko - stwierdził Dyrektor ds. Prawnych FIFA.

- FIFA nie może przedłużyć umów poza 30 czerwca, ale okna transferowe nie będą takie same jak wcześniej, dlatego gracze nie mogą się zarejestrować. Wypożyczeni gracze powrócą do drużyn, które posiadają karty transferowe, ale nadal nie będą w stanie wejść na boisko, ponieważ rynek zostanie zamknięty. Może być więcej okien transferowych. Będzie to zależeć od początku i końca każdych rozgrywek. Chodzi o to, że okna kończą się tuż przed rozpoczęciem każdej ligi i nie muszą się pokrywać.

Jak będzie to działać w praktyce? Wypożyczeni zawodnicy powrócą do klubów, które są właścicielami ich kart, jednak do momentu zakończenia przedłużonych lig i innych rozgrywek nie będą mogli brać udziału w oficjalnych meczach. Środowiska piłkarskie oczekiwały na możliwość przedłużenia wypożyczeń piłkarzy do końca tych gier, które w związku z koronawirusem zostały przełożone i odbędą się w późniejszym terminie.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 8

Oba

Oba 13 kwietnia 2020 | 15:52   

Idiotyzm.

shakurspeare

shakurspeare 13 kwietnia 2020 | 16:09   

Sami nie wiedzą co zrobić. Parodia. Ciekawe co wymyśli UEFA.

vnm

vnm 13 kwietnia 2020 | 16:52   

Jeśli można to było jakoś zagmatwać to właśnie w taki sposób. Niewiedzę jak na razie żadnego plusa w tym rozwiązaniu. Piłkarz zostanie uziemiony a żaden klub z niego nie będzie mógł skorzystać.

Darkos

Darkos 13 kwietnia 2020 | 18:50   

Ja coś jeszcze gorzej spierdzielić? Fifa zawsze wie!

Dominik

Dominik 13 kwietnia 2020 | 20:16   

FIFA nie będzie mogła odgórnie przedłużyć kontraktów, ale chyba kluby (wypożyczający i ten do którego zawodnik jest wypożyczony) będą mogły w porozumieniu z zawodnikiem przedłużyć wypożyczenie? Wtedy nie będzie potrzebne otwarte okno transferowe do rejestracji zawodników, bo zawodnicy już są zarejestrowani w klubie , do którego są obecnie wypożyczeni.
To by było chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

KawaOpole

KawaOpole 14 kwietnia 2020 | 03:16   

Nie da się nic bardziej spierdlic
FIFA
-potrzymaj mi piwo

TheClear

TheClear 14 kwietnia 2020 | 12:02   

Co to znaczy nie może??? Chyba nie chce???

excubitor

excubitor 14 kwietnia 2020 | 13:36   

ej, pierwszy kwietnia już był :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich