CAMPIONI 2021

 

Marotta: Powrót do Juve? Nie

1 maja 2021 | 20:28 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Jeszcze przed startem meczu z Crotone Giuseppe Marotta odpowiadał na pytania dziennikarzy. Dyrektor generalny Interu kategorycznie odrzucił możliwość powrotu do pracy w Juventusie, o której spekulowały ostatnio włoskie media.

- Nasz prezydent powrócił po przerwie spowodowanej pandemią, aby przeżywać z nami końcówkę sezonu, a w swoim czasie porozmawiać o przyszłości. W tej chwili wszyscy koncentrujemy się na grze. Zespół jest zjednoczony, skoncentrowany i gotowy stawić czoła każdemu wyzwaniu.

- Porównania do Juventusu? Zawsze ciężko jest wygrać. Pamiętam, że 10 lat temu zaczynaliśmy z prezydentem Agnellim i klubem, który borykał się ze swoimi problemami. Teraz sytuacja jest prawie identyczna, więc Conte zasłużył na uznanie, za to, w jaki sposób wykorzystał graczy do swojej dyspozycji. Wiemy, że cel jest już blisko, ale wciąż niczego nie wygraliśmy, więc pozostajemy skupieni.

- Powrót do Turynu? Nie. Zostałem poproszony o otwarcie nowej ery w Juventusie. Tutaj też chciałbym stworzyć nową erę. Położyliśmy dobre fundamenty, wspaniale byłoby kontynuować pracę, nawet pomimo faktu, że wszyscy borykamy się z finansowymi skutkami pandemii, które zahamowały proces rozwoju.

- Napięcia w szatni? To są prawdziwi profesjonaliści. Muszę przyznać, że ani w tym, ani w poprzednim sezonie nie było żadnych poważniejszych problemów. Conte miał trudne zadanie, ale jego przywództwo było odczuwalne i wszyscy podążali za jego wskazówkami. Gdyby było jakieś zgniłe jabłko, to zespół odrzuciłby je szybciej niż klub i trener.

- Zawodnicy wykazują wielkie zaangażowanie. Niewielu z nich ma na koncie jakieś trofeum, więc dla nich to także zawodowe osiągnięcie, którego nie spodziewali się tak szybko.

 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 4

Oba

Oba 1 maja 2021 | 22:04   

Obyś tu siedział łysa pało, bo Twoja praca potwierdza, że na mądrej głowie włosy nie rosną, i że mężczyźnom włosy nie są do niczego potrzebne.

inter00

inter00 1 maja 2021 | 23:25   

Kobra to klasa sama w sobie i odczulibyśmy bardzo szybko jego brak, co by się nie działo zarząd powinien zrobić wszystko żeby siedział na dupie jako CEO Interu

KawaOpole

KawaOpole 2 maja 2021 | 00:40   

Zezwala Cobra już ma w głowie co zrobić żebyśmy w następnym sezonie znów byli górą

Granit Xhaka

Granit Xhaka 2 maja 2021 | 03:19   

Jude może żałować, że go zwolnili i Inter niech nie popełni tego błędu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich