Inter zagra o Puchar Włoch!

19 kwietnia 2022 | 19:51 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter wygrał derby, Inter wystąpi w finale Coppa Italia. W rewanżowym meczu 1/2 finału Nerazzurri pokonali Milan 3:0 dzięki dwóm golom Lautaro Martineza oraz bramce Robina Gosensa.

Przebieg meczu:

4' GOOOOOOOLLL!!! Co za początek Interu! Nerazzurri rozgrywali piłkę w  okolicach pola karnego Milanu. W końcu Darmian dograł do Lautaro, a ten mocnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Maignana.
12' Kessie uderzył w boczną siatkę.
22' Calhanoglu z wolnego wprost w mur.
24' Groźne podanie do Leao, ale Handanović na posterunku.
28' Kontra Milanu zakończona strzałem Leao, lecz skuteczną interwencją popisał się kapitan Nerazzurrich.
30' Strzał Saelemaekersa zza pola karnego odbija golkiper Interu.
32' Szczęścia spróbował Tonali, jednak piłka trafiła w plecy Giroud i opuściła boisko.
34' Żółta kartka dla Hernandeza za faul na Correi.
37' Niecelny strzał Barelli zza szesnastki.
39' Szarża Theo Hernandeza, który wpadł w pole karne i zdecydował się na podanie. Jego adresatem był Kessie, tyle że uprzedził go Perisić i zagrożenie zostało oddalone.
40' Skuteczna parada Handanovicia po uderzeniu Leao.
40' GOOOOOOOL!!! Brozović przerzucił na lewe skrzydło do Correi. Tucu dograł do wbiegającego w pole karne Lautaro, a ten podcinką podwyższył prowadzenie Interu.
45+2' Po dograniu Calhanoglu z rzutu rożnego główkował Lautaro, jednak piłka minęła bramkę.
45+2' Koniec pierwszej połowy.

45' Podwójna zmiana w Milanie. Zeszli Saelemaekers oraz Tonali, a weszli Messias i Diaz.
50' Żółtą kartką ukarany Skriniar, który nieprzepisowo zatrzymał Diaza.
52' Strzał Lautaro z problemami sparował Maignan.
54' Bardzo niecelne uderzenie Hernandeza.
60' Kilka prób graczy Rossonerich, wszystkie zablokowane.
66' Bennacer z wolnego w mur. Ten był nieszczelny, przez co piłka znalazła się bliżej bramki Nerazzurrich, jednak Lautaro uprzedził czekającego na nią Giroud.
70' Bennacer strzelił gola dla Milanu, jednak po konsultacji z VAR-em sędzia Mariani dopatrzył się spalonego Kalulu i anulował bramkę.
70' Boisko opuszczają Lautaro i Correa, w ich miejsce Dżeko i Sanchez.
72' Hernandez zza pola karnego, bez problemów Handanović.
73' Roszady w obu zespołach. W Milanie Krunić i Gabbia zastąpili Bennacera oraz Calabrię, w Interze Vidal za Calhanoglu.
79' Ostatnie zmiany w ekipie Nerazzurrich. D'Ambrosio oraz Gosens weszli za Bastoniego i Perisicia.
80'. Sanchez próbował przelobować Maignana z dużej odległości.
82' GOOOOOOOL!!! Vidal dostrzegł wbiegającego w szesnastkę Brozovicia. Chorwat zagrał wzdłuż bramki, a Gosens trafił z najbliższej odległości.
86' Lazetić w miejsce Leao.
88' Strzał głową Giroud przelatuje nad poprzeczką.
90' Messias z kilkunastu metrów wprost w ręce Handanovicia.
90' Żółta kartka dla Tomoriego za faul na Barelli.
90+3' Kessie oddał strzał, który przeleciał tuż obok słupka.
90+5' Uderzenie głową Giroud mija bramkę.
90+7' Niecelna próba Hernandeza.