Zadanie wykonane. Inter pokonał Cremonese

30 sierpnia 2022 | 19:42 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

We wtorkowy wieczór, na Stadio Giuseppe Meazza odbył się mecz Inter -Cremonese. Nerazzurri po przegranej z Lazio musieli wrócić na zwycięskie tory. Ten cel został osiągnięty. Podopieczni Simone Inzaghiego pokonali przyjezdnych 3:1.

PRZEBIEG MECZU:

3' Rzut wolny dla Interu. Dimarco pocelował obok bramki.
4' Dzeko wywalczył rzut rożny. Nerazzurri nie wykirzystali stałego fragmentu gry.
5' Dośrodkowanie Dimarco, lecz obrońcy Cremonese wyprzedzili zamiary Interu.
11' Rzut rożny dla przyjezdnych.
12' GOOOOOOOOL!!! Dimarcko przejął piłkę po fatalnie wykonanym rzucie rożnym, z kontrą ruszył Barella, który podał do Dzeko. Radu obronił strzał Bośniaka, ale był bezradny w dobitce Correi.
14' Handanović powstrzymał Dessersa. Kolejny rzut rożny dla Cremonese.
17' Strzał Calhanoglu obok bramki.
19' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
21' Handanović obronił strzał Pickela.
28' Bardzo dobra akcja Interu. Calhanoglu popisał się dokładnym podaniem do Correi, którego w ostatniej chwili powstrzymał obrońca Cremonese.
29' Rzut rożny dla Interu. Skriniar był bliski zdobycia bramki, lecz Bianchetti wybił piłkę.
34' Okereke wywalczył rzut rożny.
38' GOOOOOOOOOOOL! Niesamowite trafienie Barelli! Brozović przejął piłkę rozpoczął kontrę. Barella podał do Dumfriesa, ten drośrodkował do Correi, który nie był dobrze ustawiony, więc oddał piłkę Calhanoglu. Turek dojrzał dobrze ustawionego Barellę, który z pierwszej piłki trafił do bramki Cremonese.
45+2' Koniec pierwszej połowy

45' Zanimacchia zmienił Ascacibara.
47' Dessers oddał strzał, ale nie zagroził on bramce Interu.
49' Rzut rożny dla Cremonese. Aiwu doskoczył do piłki, lecz pocelował obok bramki.
50' Dessers ukarany żółtą kartką za faul w ataku na Skriniarze.
52' Strzał Dzeko obok bramki.
55' Lautaro wszedł w miejsce Correi.
59' Błąd Dimarco umożlił Cremonese przeprowadzenie kontrataku. Finalnie strzał oddał Zanimacchia, ale nad poprzeczką.
63' Quagliata zablokował strzał Dżeko.
64' Kolejna próba Dessersa, tym razem z przewrotki, lecz był przy tym niecelny.
67' Aiwu zobaczył żółtą kartkę za faul na Calhanoglu.
67' Dessers, Lochoshvili i Quagliata opuścili boisko. Zmienili ich Carmine, Valeri i Vasquez.
68' Strzał Brozovicia, ale był zbyt lekki.
71' Faul Skriniara, rzut wolny dla Cremonese.
72' Asllani i D'Amabrosio zmienieli Brozovicia i Dimarco.
73' Dzeko, Lautaro i Dumfies próbowali trafić do bramki Radu, lecz wszystkie próby były nieudane.
76' GOOOOOOOOOOL!!! Znakomita kontra Interu. Lautaro opanował długie podanie Barelli, minął obrońców i pewnie umieścił futbolówkę w siatce.
79' Vasquez sfaulował Lautaro i zobaczył żółty kartonik.
79' Bellanova zmienił Dumfriesa.
81' Castagnetti wszedł za Aiwu.
84' Cremonese nie wykorzystało rzutu rożnego.
87' Dzeko oddał niecelny strzał.
88' Vasquez powstrzymał Martineza. Rzut rożny dla Interu.
90' GOL! Okereke zaskoczył Handanovicia precyzyjnym z dystansu.
90+2' Druga próba Okereke. Tym razem nie trafił do bramki.
90+3' Koniec meczu.

Inter -Cremonese 3:1 (2:0)
12' Correa
38' Barella
76' Lautaro
90' Okereke

Inter (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 32 Dimarco; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 36 Darmian; 9 Dzeko, 11 Correa.
Ławka rezerwowych: 21 Cordaz, 24 Onana, 5 Gagliardini, 8 Gosens, 10 Lautaro, 12 Bellanova, 14 Asllani, 16 Salcedo, 22 Mkhitaryan, 33 D'Ambrosio, 42 Agoumé, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 95 Bastoni.

Cremonese (3-5-2): 97 Radu; 4 Aiwu, 15 Bianchetti, 44 Lochoshvili; 18 Ghiglione, 32 Escalante, 6 Pickel, 8 Ascacibar, 33 Quagliata; 77 Okereke, 90 Dessers.
Ławka rezerwowych: 13 Saro, 45 Sarr, 3 Valeri, 5 Vasquez, 7 Baez, 9 Ciofani, 10 Buonaiuto, 11 Di Carmine, 17 Sernicola, 19 Castagnetti, 20 Afena-Gyan, 21 Chiriches, 62 Milanese, 74 Tsadjout, 98 Zanimacchia.
Trener: Massimiliano Alvini.

Komentarze: 31

30 sierpnia 2022 | 19:56

Ja kumam że trzeba wrócić na zwycięskie tory, ale znowu nasza ławka stanie się nieograna, bez rytmu meczowego itp, dlatego trzeba zacząć wystawiać Asllaniego, Bellanove, Onane, Gosensa itd zdecydowanie częściej

30 sierpnia 2022 | 19:59

Zmiany tam gdzie nie trzeba XD Po co ławka dla Lautaro? Dlaczego nie gra Asllani? Czemu wychodzi Darmian zamiast Gosensa? A ja postawiłem na kuponie że Inter strzeli minimum 3 ;) Śmiech przez łzy

oster

oster

30 sierpnia 2022 | 20:00

Inzaghi to Debil przez duże D, dlaczego w takim meczu nie wyjdzie w pierwszym składzie Asllani? Beton chce zajechać znowu Barelle i Brozovicia i przegrać mistrzostwo, no debil ten Inzaghi i niech wraca do Lazio.

30 sierpnia 2022 | 20:13

Gramy 8,5 na 11. Za pół liczę Dimarco na obronie.

30 sierpnia 2022 | 20:22

Marzeniem jest De Zerbi w Interze a nie ten mister Coppa Italia bez ambicji na nic więcej. Szkoda Onany, Asslaniego, Bellanovy i Gosensa bo beton im kariery niszczy.

oster

oster

30 sierpnia 2022 | 20:30

Inter1990- 100 procent racji, oni w tym sezonie nie pograją jak nawet w takim meczu nie dostaje żaden szansy od początku...

Garon_92

Garon_92

30 sierpnia 2022 | 20:37

Poważnie się zastanawiam nad tym czy oby na pewno chce włączać transmisje tego meczu.... A tak poważnie to biadolenie się skończy jak wygramy z nimi i derby jak zawsze, wtedy będzie super drużyna i trener do kolejnej wtopy. Narazie nie ma żadnej sensownej opcji poza de zerbim (edycja 2022.08.30 20:40 / Garon_92)

el_loco

el_loco

30 sierpnia 2022 | 20:43

Ja wiem, że to tylko Cremonese i powinniśmy to wygrać nawet drugim składem ale mimo to co on za skład wystawia. Na Dimarco i Dzeko nie mogę patrzeć, a trenejro widzi w nich filary drużyny. Co za dzban

hawk247

hawk247

30 sierpnia 2022 | 20:46

Jak widzę atak Dziadek x Operator Grilla to mam trudności ze zmotywowaniem się do oglądania.

Gecxu_udv

Gecxu_udv

30 sierpnia 2022 | 20:57

Fajna kontra i gol forza INTER

30 sierpnia 2022 | 21:00

Kureła dostawił kłykieć po tym jak Dzewko zagral prosto w Radu.

30 sierpnia 2022 | 21:01

Milanisci mieli niezły ubaw za naszą porażkę z lazio a dziś płaczą po remisie hehe i boją się o derby brawo Inter Zawsze Forza

Paulo82

Paulo82

30 sierpnia 2022 | 21:04

Simone już poczuł ogień pod dupskiem i wystawił praktycznie najmocniejszy skład na beniaminka, haha.

Gecxu_udv

Gecxu_udv

30 sierpnia 2022 | 21:29

Teraz w przerwie musi Asllani wejść chociaż nie wiadomo co zrobi Szymon

30 sierpnia 2022 | 21:33

Dobra 1 połowa, w 60 min wymienić wahadła i wprowadzić Asllaniego. Na razie wygląda to całkiem nieźle

vlodek2532

vlodek2532

30 sierpnia 2022 | 21:35

Dla niezorientowanych dlaczego nie gra Gosens - on jest już praktycznie piłkarzem Bayeru Leverkusen. Głupio by było, żeby złapał kolejną kontuzję.

30 sierpnia 2022 | 22:40

Handa jest już po drugiej stronie rzeki i jeszcze nie jedną bramkę nam zawali.

kretos

kretos

30 sierpnia 2022 | 22:43

Muszę przyznać ze po tym meczu jestem bardziej w*urwiony niż po meczu z Lazio. Dlaczego nie dostał szansy Onana? Serio Gosens jest taki słaby żeby dostać zaledwie 10min gry? Dla mnie to jest żenada patrząc na to jaki mamy napięty terminarz. Zaraz 3 gości z pierwszego składu złapie kontuzje i będziemy w dupie totalnej. Ten mecz do zapomnienia, bo go bez trenera należało wygrać, ale jestem strasznie rozczarowany brakiem jaj Simone. Mimo wszystko Forza i trzeba wygrać z tymi czerwonymi pionkami w weekend

Internazionalny

30 sierpnia 2022 | 22:44

Jeśli w takim meczu Onana nie dostaje szansy to ja nie wiem czy ją dostanie w tym sezonie .. chyba że przy kontuzji Handy

Tylko kto za Gosensa?

Paulo82

Paulo82

30 sierpnia 2022 | 23:20

Handanovic będzie stał na bramce dopóki nie umrze, a już od początku tego roku powinien grzać ławę.

ArturO888

ArturO888

31 sierpnia 2022 | 08:28

Zadanie wykonane, tak można podsumować mecz z Cremonese. Najlepsi na boisku byli Calhanoglu (to tylko gdybanie, ale sądzę że gdyby nie idiotyczna decyzja o wystawieniu z Lazio Gagliardiniego zamiast Turka, to tego meczu Inter by nie przegrał), Barella (chociaż w jego przypadku niestety jest bardzo dużo dziwnych decyzji i ciągle to irytujące wymachiwanie łapami). Poza tym de Vrij, Skriniar i Brozovic też raczej bez zastrzeżeń.

Co do minusów, bo takie się należą, gdyż pomimo wygranej gra wcale nie była zachwycająca, to z pewnością napastnicy z wyjściowej 11. Correa pomimo bramki, kompletnie niewidoczny na tle jednej z dwóch aktualnie najsłabszych drużyn Serie A. Dzeko pomimo kilku dobrych zagrań w rozegraniu piłki na własnej połowie, jak to już bywa od dłuższego czasu, bardzo słaby. Niecelne strzały, straty piłki, błędy w przyjęciu. Darmian, który przyzwyczaił do solidnego poziomu, tym razem bardzo słabo. Dimarco kolejny raz pokazał, że w grze do przodu jest wartością dodaną dla zespołu, natomiast grając w 3 obrońców, raczej więcej może zaszkodzić niż dać. Z silniejszymi zespołami absolutnie nie powinien grać jako jeden z 3 środkowych obrońców, bo zazwyczaj źle to się kończy. Lepiej postawić na D'Ambrosio.

Zmiany, oczywiście mogły być zdecydowanie wcześniej, żeby tacy zawodnicy jak Asllani, Bellanova czy szczególnie Gosens mieli więcej czasu do pokazania się i łapania formy. Lautaro pokazał, że jest w dobrej dyspozycji od początku sezonu i chyba w nim spoczywa cała nadzieja jeżeli chodzi o najbliższe ciężkie mecze z Milanem i Bayernem.

31 sierpnia 2022 | 08:34

Na plus występ aslaniego nie bał się wychodzić do gry czasami nawet miał pretensje ze mu nie podano hehe dobrze tego brakuje w Interze No i belanova również dobra zmianę dal miło było patrzeć jak ciągną do przodu anie tylko do tyłu

Inter88

Inter88

31 sierpnia 2022 | 10:03

3 pkt są i to jest pozytywny aspekt tego spotkania. Dodatkowo ponad 70 tys kibiców na stadionie cieszy bardzo. Gra już nieco lepsza chociaż to tylko CREMONESE. Stracona w końcówce bramka to rysa na tym meczu no i Handa, który stoi jak by miał nogi w wiadrach z betonem nie rzuci się ale i niego to norma, szkoda bo ja chciałbym widzieć bramkarza, który się rzuca, stara, próbuję poza tym to też piękno piłki nożnej parady bramkarskie. Dziwny ten początek sezonu nie gramy jakoś rewelacyjnie ale 9 pkt jest niby nie taj źle. Teraz Milan i tutaj koniecznie trzeba wygrać bo odkąd oddaliśmy im mistrza na własne życzenie to im się w głowach poprzewracało. Czekam z niecierpliwością na derby i naszą wygraną. FORZA INTER!!!

Paulo82

Paulo82

31 sierpnia 2022 | 11:06

@Inter88 9 punktów z dołami tabeli to naprawdę wspaniały sukces.

acmilanowek

acmilanowek

31 sierpnia 2022 | 15:02

Ja pier.dole jak mozna myslec ze nie bedzie gral Handanovic skoro jest kapitanem tej druzyny
Bedzie gral w kazdym meczu oprocz nielicznych okazji do gry Onany.
Za blad mu nie odbiora opaski

Inter88

Inter88

31 sierpnia 2022 | 16:52

@Paulo8231 Racja że to tylko dół tabeli a rywale słabi jednak trzeba mieć na uwadze że 3 pkt dostaje się za zwycięstwo nie ważne z jaki rywalem z tabeli gramy i jaki jest jego poziom. Należy poprawić się z mocniejszymi ekipami i tutaj też wygrywać pierwsza okazja już w sobotę. Porażka taka jak z Lazio zawsze może się zdarzyć oby to był jeden słaby mecz. Żeby wygrać mistrzostwo a o to gramy patrząc na naszą kadrę bo mamy najmocniejszy skład w całej serie a to musimy wygrywać z każdym o gromadzić seryjnie punkty.