Plan minimum wykonany. Inter ogrywa Hellas

14 stycznia 2023 | 19:35 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Relacje4 min. czytania

Strzelić, wybronić i zapomnieć. Tyle o spotkaniu z Hellas można powiedzieć w wielkim skrócie. Inter po golu Lautaro, nie forsując tempa, grając oszczędnie i skutecznie w defensywie zdobywa 3pkt kosztem gości z Verony. Skuteczna gra w defensywie wystarczyła, by w tabeli Nerazzuri zrównali się z Juventusem. Najjaśniejszą postacią spotkania był głodny gry i walki El Toro.

Przebieg meczu

I połowa:

3' Świetny początek Interu! Gool Lautaro, który po rykoszecie przejął piłkę w polu karnym i z 15m wpakował ją do bramki Hellasu.
7' Kiepskie dośrodkowanie Lazovicia, Inter wznawia od bramki.
9' Prostopadła piłka Calhanoglu zbyt mocna dla Lautaro.
15' Kontra Interu, dokładne dośrodkowanie Gaglirdiniego i celny strzał Lautaro.
16' Rzut rożny dla gości.
20' Seria dośrodkowań gości, bez zagrożenia dla bramki Onany.
29' Rzut rożny dla Hellasu.
30' Lautaro bliski przejęcia piłki w polu karnym Verony.
31' Niecelny strzał El Toro zza pola karnego.
32' Centra Acerbiego, ale Dżeko zagrywa ręką.
36' Proba Ilicia z dystansu zablokowana.
40' Rajd Di Marco zakończony fatalnym pudłem Dżeko spoza pola karnego.
41' Mkhitaryan po indywidualnej akcji wywalczył rzut rożny. Blokującego jego strzał obrońcę sprawdzał VAR pod kątem dotknięcia piłki ręką. Decyzja to brak karnego dla Interu.
44' Acerbi bliski dojścia do strzału głową po dośrodkowaniu Lautaro.
45' Niedokładne zagranie Mkhitaryana marnuje szansę na udaną kontrę Interu.

II połowa

46' Faul Calhanoglu w środku pola.
49' Żółta kartka dla Dawidowicza, który faulem na Dżeko zatrzymuje groźną próbę wyjścia z kontrą Interu.
51' Di Marco wpada w pole karne, ale centrę blokują obrońcy. Rzut rożny dla Interu.
54' Żółtą kartką ukarany Hien za przewinienie na Lautaro.
55' Korner dla gości.
57' Dawidowicz ponownie fauluje Di Marco. Sulemana zmienia Kallona w ekipie gości.
63' Lautaro wygrywa pojedynek z Dawidowiczem i zdobywa bramkę, jednak sędzia Fabbri dopatrzył się przewinienia na polskim obrońcy.
65' Tameze, Ilić i Dawidowicz opuszczają boisko. W ich miejsce Veloso, Lasagna i Magnani.
68' Hien przytrzymuje Dżeko. Fabbri przyznaje rzut wolny dla Interu, ale wbrew oczekiwaniom graczy z Mediolanu, nie pokazuje drugiego żółtego kartonika graczowi Hellasu.
69' Asllani i Correa zmieniają Calhanoglu i Dżeko.
70' Groźny strzał Sulemana paruje na rzut rożny goalkeeper Interu.
73' Rzut wolny dla gości, piłkę na aut wybija Bastoni.
74' Niepewne wyjście do centry Onany powoduje zamieszanie w szeregach obronnych Interu.
75' Magnani fauluje Lautaro. Stały fragment gry daje Mediolańczykom rzut rożny.
76' Gosens za Di Marco, Barella za Mkhitaryana. Takie zmiany desygnuje Inzaghi.
80' Piccoli zmienia Doiga.
80' Asllani zwodem ogrywa obrońcę i oddaje groźne, minimalnie niecelne uderzenie z dystansu.
83' Piccoli niecelnie uderza na bramkę gospodarzy.
86' Zagranie ręką piłki przez Gagliardiniego.
88' Niecelny strzał Darmiana.
88' Carboni zmienia Lautaro.
90' Sulemana ukarany żółtą kartką po faulu na Carbonim.
90+1' Kontratak gości zastopowany przez Skriniara.
90+3' Groźne dośrodkowanie Lasagny wybite przez defensorów Interu.
90+4' Koniec spotkania. Inter zwycięża 1-0.

Inter Mediolan- Hellas Verona 1-0 (1-0)
(3' Lautaro)

Składy:

INTER (3-5-2): 24 Onana; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 36 Darmian, 5 Gagliardini, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Dzeko, 10 Lautaro.

Rezerwowi: 21 Cordaz, 31 Brazao, 2 Dumfries, 6 De Vrij, 8 Gosens, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 23 Barella, 33 D'Ambrosio, 42 Curatolo, 45 Carboni, 46 Zanotti.

Trener : Simone Inzaghi.

HELLAS VERONA (3-4-2-1): 1 Montipò; 27 Dawidowicz, 6 Hien, 17 Ceccherini; 29 Depaoli, 61 Tameze, 14 Ilic, 3 Doig; 30 Kallon, 8 Lazovic; 19 Djuric.

Rezerwowi: 22 Berardi, 34 Perilli , 4 Veloso, 9 Henry, 11 Lasagna, 20 Piccoli, 21 Gunter, 23 Magnani, 24 Terracciano, 32 Cabal, 42 Coppola, 70 Bragantini, 77 Suleman

Trener : Marco Zaffaroni.

Sędzia : Fabbri. Asystenci : Valeriani, Di Monte. Czwarty sędzia: Minelli. VAR : Fourneau. Asystent VAR : Marchetti.