28 lat od wejścia Massimo Morattiego do Interu

18 lutego 2023 | 12:35 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Dokładnie dziś mija 28 lat od dnia, kiedy Massimo Moratti został oficjalnie właścicielem Interu Mediolan i Prezydentem mediolańskiego klubu, rozpoczynając tym samym czas naznaczony momentami chwały, ale również wielu rozczarowań.

Nie ma wątpliwości, że był to wyjątkowy okres w historii Interu, czas kiedy prawdziwy kibic tego klubu trzymał w nim władzę i decydował o wielu kwestiach samodzielnie. Takie romantyczne czasy to już przeszłość i piłka nożna na najwyższym poziomie wygląda obecnie zupełnie inaczej. Potężne zasoby finansowe Morattiego sprawiły, że Inter w okresie jego panowania mógł ściągnąć na Giuseppe Meazza niemal każdego piłkarza i przez klub przewinęło się bardzo wielu klasowych zawodników i trenerów.

Jakie wspomnienia macie z Massimo Morattim i jego rządami w naszym klubie? Sam mam wiele niezwykłych wspomnień, związanych z jego działalnością dla Interu (sprowadzenie Ronaldo i innych wielkich graczy, Tripletta), a także to gdy miałem okazję spotkać Pana Massimo Morattiego i ze względu na bardzo ograniczony czas, jedynie zwyczajnie mu za to wszystko podziękowałem, na co on ze swoją naturalną skromnością i serdecznością, tylko się uśmiechnął i poklepał mnie po plecach.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 6

ester

ester

18 lutego 2023 | 17:18

Moratti mega szacunek za wszystko.

damianekk1985

damianekk1985

18 lutego 2023 | 18:30

Pomimo pompowania w klub swoich pieniędzy jako pożyczek nie można odnowić mu miłości do klubu i chęci posiadania gwiazd . Najbardziej mu dziękuję za Ronaldo i Triplette . Ale co by nie mówić było wiele innych gwiazd z czasem poszedł po rozum do głowy bo z początku to wyglądało tak jakby myślał że napastnicy wszystko załatwia a co by nie było zawsze była klasa światowa a i ławki można było nam zazdrościć

Rahi

Rahi

18 lutego 2023 | 20:11

Wspaniały człowiek, kierował zespołem najlepiej jak potrafił. Wiele poświęcił, i jak Pirelli będzie znakiem czasów. Dobrych czasów.

Ronaldo

Ronaldo

18 lutego 2023 | 23:10

Mój początek z Interem to trzy nazwiska: Ronaldo, Moratti i Cuper. To były piękne czasy. Do dzisiaj mam koszulki z Pirelli Ronaldo i Vieriego.

smerf1600

smerf1600

19 lutego 2023 | 00:55

Mam pytanie do autora - w jakiej okoliczności miałeś okazję spotkać Morattiego i nawet mu coś powiedzieć?

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

19 lutego 2023 | 10:44

@smerf1600

Spotkałem na stadionie na schodach po meczu Inter-Roma kilka lat temu


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich