Inter z problemami, ale zwycięski

13 sierpnia 2023 | 20:22 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter miał sporo problemów z Egnatią, ale ostatecznie pokonał ją 4:2. Bohaterem był Lautaro Martinez, który ustrzelił dublet.

Nerazzurri bardzo szybko stracili bramkę, przez co zdecydowanie ruszyli do ataku. W pierwszej połowie mieli kilka okazji, ale bardzo dobrze bronił Alen Sherri.

Po kilku minutach drugiej połowy mediolańczycy wyrównali po akcji Bastoniego z Barellą. Pózniej Albańczycy ponownie wyszli na prowadzenie, Fernando Medeiros wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Lautaro Martineza.

Argentyńczyk odkupił winy i w ostatnich minutach dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Wynik ustalił Giacomo Stabile, któremu asystował Joaquin Correa.

To był ostatni sparing Interu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Pierwszy mecz podopieczni Simone Inzaghiego rozegrają w sobotę 19 sierpnia o 20:45, rywalem będzie Monza.

Inter - Egnatia 4:2

Barella 55’, Lautaro 79’, 83’ (k.), Stabile 90’ - Dwamena 6’, Medeiros 68’ (k.)

INTER (3-5-2): 1 Sommer (77 Audero 73'); 36 Darmian (31 Bisseck 73'), 6 De Vrij (44 Stabile 83'), 95 Bastoni (50 A. Stankovic 83'); 2 Dumfries (17 Cuadrado 73'), 23 Barella (21 Asllani 73'), 20 Calhanoglu ( 5 Sensi 73'), 22 Mkhitaryan (16 Frattesi 73'), 32 Dimarco (19 Lazaro 73'); 9 Thuram (11 Correa 73'), 10 Lautaro (49 Sarr 83').
Rezerwowi: 12 Di Gennaro.

EGNATIA (3-5-2): 1 Sherri; 77 Lila, 13 Malota, 19 Xhemajli; 26 Memolla, 6 Aleksi, 17 Zejnullai, 11 F. Medeiros (27 Isgandarli 75'), 16 Ndreca (28 Ahmetaj 83'); 9 Paulauskas (82 Kasa 75'), 7 Dwamena (5 Janku 83').
Rezerwowi: 12 Dabjani, 44 Fangaj, 29 Musta, 8 Mellugja, 18 Mihana.
Trener: Edlir Tetova.