Oficjalne pożegnanie Stevena Zhanga

25 maja 2024 | 12:47 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna4 min. czytania

Oczekiwane pożegnanie Stevena Zhanga z Interem po przejęciu przez Oaktree w końcu nadeszło.

Długie, pełne emocji, wzruszeń i wdzięczności. Taka była oficjalna pożegnalna wiadomość Stevena Zhanga, opublikowana na jego profilu na Instagramie. Były prezydent Nerazzurrich wyraził w niej swoje uczucia i podsumował ośmioletnią przygodę z klubem, która zakończyła się licznymi sukcesami. Oto słowa Zhanga:

"Drodzy Interiści,

Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy trzeba pożegnać kogoś, kogo się kocha. W życiu wszystko ma początek i koniec. Zawsze wiedziałem, że pewnego dnia będę musiał się z wami pożegnać. Prosta prawda jest taka, że nie byłem na to gotowy i prawdopodobnie nigdy bym nie był. Osiem lat temu, gdy jako 24-letni chłopak wszedłem po raz pierwszy na San Siro, by zobaczyć mecz, nie miałem pojęcia, co mnie czeka. Niezwykłe emocje, które przeżyłem tamtego dnia, kierowały moimi decyzjami przez te wszystkie lata. Ten unikalny, czarno niebieski świat, przyjął mnie natychmiast, napełniając pasją, radością i ogromną miłością. Od tego czasu bardzo się rozwinąłem zawodowo i zawsze będę nosił to w sercu.

Na początku mojej prezydentury obiecałem przywrócić Inter na szczyty, gdzie zawsze był. W ciągu tych ośmiu lat zdobyliśmy siedem trofeów, dwie europejskie finały i dwukrotnie mistrzostwo Serie A. Legendarna Druga Gwiazda jest świadectwem naszego sukcesu. Po ważnych inwestycjach i niezliczonych godzinach pracy, Inter przekształcił się w nowoczesny, innowacyjny i zwycięski klub, na najwyższym poziomie europejskiego futbolu.

W ciągu ostatnich trzech dni otrzymałem mnóstwo wiadomości, telefonów i postów od was wszystkich. Muszę przyznać, że to sprawiło, że poczułem się kochany, ale także utrudniło to pożegnanie. Dzięki Interowi znalazłem ludzi, którzy są dla mnie jak rodzina, i będę ich cenić do końca życia. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim moim dyrektorom, Ale i Beppe, Javierowi i Piero, Dario, Luca, Matteo, Angelo, Andrea, Lionel, Mark... którzy mnie wspierali, chronili i uczyli, jak być prezydentem. Chcę również podziękować całemu naszemu personelowi, który z Viale della Liberazione, Appiano, Interello i San Siro pracował pilnie, aby rozwijać klub i osiągać niezwykłe sukcesy naszego ukochanego Interu.

Szczególne podziękowania kieruję do naszych byłych piłkarzy i obecnych Mistrzów z dwoma gwiazdkami. Wielu z was traktowało mnie jak przyjaciela, włączając mnie do waszej grupy, jakbym był jednym z was, a nasze więzi wykraczały poza relację prezydent-zawodnik. Moja najgłębsza wdzięczność należy się również wszystkim naszym trenerom, a w szczególności Simone Inzaghiemu, człowiekowi o prawdziwych i silnych wartościach, którego miałem szczęście mieć podczas mojej prezydentury.

Na koniec, Inter nie byłby Interem bez naszych niesamowitych kibiców. Dziękuję wam wszystkim za wasze piękne wiadomości. To naprawdę wiele dla mnie znaczy w tych pełnych emocji momentach. Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do was na trybunach San Siro, śpiewając dla naszego Interu, może z Curva Nord. Proszę tych, którzy przejmą prowadzenie tego klubu, aby kochali nasz Inter, chronili jego ludzi i przede wszystkim szanowali jego fundamentalne wartości. To wielki zaszczyt i ogromna odpowiedzialność kierować Interem. Z miłością i troską, Inter odpłaci wam się wielkimi rezultatami, emocjami i radością. Dla mnie to był największy zaszczyt w życiu.

Forza Inter Sempre. Amala!

Zawsze jeden z was,

Steven

Źródło: Steven Zhang

Polecane newsy

Komentarze: 8

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz

25 maja 2024 | 13:48

Polubiłam Chińczyka i mimo wszystko Suning zrobiło bardzo dużo dla Interu. Szkoda, że tak to się skończyło :( Ciekawe czy faktycznie będzie bywał na trybunach :D

Rahi

Rahi

25 maja 2024 | 14:41

Tyle krzyczałem "precz z chińczykiem", ale to były emocje, nie logika. No i nie w taki sposób. Oj nie... Dziękujemy za rozsądne prowadzenie klubu.

Bonhart25

Bonhart25

25 maja 2024 | 17:48

Dzięki Sunning Inter wstał z kolan po latach przeciętności i wstydu. Jako kibicom przywrócono nam godność. Mogliśmy cieszyć się z sukcesów takich jak mistrzostwa czy puchary czy nawet przeżywać przegrane finały

inter00

inter00

25 maja 2024 | 19:13

Dziękujemy za to, ile zrobiliście dla tego klubu.

mroczny elf

mroczny elf

25 maja 2024 | 21:15

Lekceważony przez większość, ale zrobił kawał dobrej roboty. Nie ma co gadać trzeba się ukłonić i podziękować. DZIĘKUJĘ!!!

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

26 maja 2024 | 00:00

Dziękuję

Oba

Oba

26 maja 2024 | 07:38

Mam nadzieję, że ta zmiana to będzie krok, lub chociaż pół kroku do przodu, ale Zhangowi jestem bardzo wdzięczny za to co zrobił. Pandemia i zakaz wypływu kapitału z Chin związały mu ręce, a mimo to można powiedzieć, że wziął włoskiego średniaka, a zostawia szeroki europejski top. To bardzo dużo. Otoczył się właściwymi ludźmi, a to bardzo duża umiejętność i dzięki jego działaniom sportowo wykonaliśmy ogromny postęp. Nawet jeżeli wszystko było na kredyt, to można tu mówić o kredycie inwestycyjnym, a nie konsumpcyjnym bo wartość drużyny zdecydowanie wzrosła. Niemniej na dłuższą metę trudno byłoby utrzymać ten poziom przy modelu mercato na zysk, a spłacanie kredytów kredytami w końcu wyszłoby bokiem, dlatego uważam że Zhang zrobił swoje, miał świetna prezydenturę, a wlascicielstwo suning to złota era, ale nad zmianą właściciela nie ma co płakać. Że swojej strony Zhangowi i suning serdecznie dziękuję.

Bell

Bell

26 maja 2024 | 08:15

Grazie Steven !


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich