Transfery Interu - gdzie potrzeba wzmocnień?

6 czerwca 2024 | 16:05 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Publicystyka6 min. czytania

Inter Mediolan, po zakończeniu udanego sezonu, przygotowuje się do kolejnych wyzwań. Aby utrzymać konkurencyjność zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej scenie, klub musi skupić się na wzmocnieniu kilku kluczowych pozycji. Poniżej przedstawiamy analizę obszarów, które wymagają uwagi, oraz powody, dla których są one istotne. Nie będę tutaj wskazywał konkretnych nazwisk, które powinny znaleźć się w kadrze Interu bo to rzeczywistość to nie Football Manager. Jestem jednak ciekaw jakich zawodników Wy, kibice widzielibyście w składzie Interu na wymienionych niżej pozycjach i podzielicie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

W nadchodzącym sezonie Inter czeka intensywny rok, w tym udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych pod koniec sezonu. To dodatkowe zobowiązanie sprawia, że rotacja składu i głębokość kadry są kluczowe dla utrzymania wysokiej jakości gry przez cały sezon. Zwiększona liczba spotkań oznacza większe obciążenie dla zawodników, co zwiększa ryzyko kontuzji. Dlatego Inter potrzebuje konkurencyjnej kadry, która pozwoli na skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi i utrzymanie świeżości kluczowych graczy.

Środkowy obrońca

Inter ma solidną obronę, ale wiek i kontuzje niektórych kluczowych graczy, takich jak Francesco Acerbi i Stefan de Vrij, stwarzają potrzebę wzmocnienia tej pozycji. Acerbi, który przeszedł operację kilka dni temu oraz de Vrij, który również zmagał się z problemami zdrowotnymi, nie mogą być jedynymi filarami defensywy w dłuższym okresie. Młodszy, zdolny obrońca mógłby nie tylko odciążyć bardziej doświadczonych kolegów, ale także wprowadzić nową dynamikę i energię do linii obrony. Taki zawodnik mógłby uczyć się od starszych kolegów, jednocześnie będąc gotowym do przejęcia ich roli w przyszłości.

Prawy wahadłowy

Duet Darmian - Dumfries jest solidnym wyborem na tej pozycji, ale Inter myśli o sprzedaży Holendra. Rotacja jest kluczowa, aby uniknąć przeciążeń i kontuzji w długim sezonie. Młodszy zawodnik, który będzie mógł stopniowo przejmować obowiązki Darmiana lub stanowić dla niego realną konkurencję, jest niezbędny. Dumfries często bierze udział w ofensywnych akcjach, co oznacza, że zmiennik musi być równie wszechstronny, aby nie obniżać jakości gry zespołu. Z Interu odchodzi Cuadrado, który miał pełnić taką rolę. Dodatkowy zawodnik na tej pozycji pozwoli również na bardziej elastyczne zarządzanie składem podczas intensywnych okresów sezonu, kiedy mecze odbywają się w szybkim tempie. Co ważne Interowi potrzebny jest zawodnik, który jest bardzo dobry w pojedynkach indywidualnych i dryblingu. Drybling to element który wymaga poprawy w Interze, gdyż Inter nie jest drużyną, która przeprowadza najwięcej dryblingów co pokazują statystyki.

Środkowy pomocnik

Inter ma kilku utalentowanych pomocników, a wśród nich jest również nowy nabytek, Piotr Zieliński, który dołączy do klubu na początku lipca. Zieliński to kreatywny i dynamiczny pomocnik, który doda jakości do linii pomocy. Jego umiejętność kreowania gry i techniczna finezja będą kluczowe w budowaniu ofensywnych akcji. Nicolò Barella i Hakan Calhanoglu to kluczowe postacie, ale dodatkowe wsparcie w postaci Zielińskiego zwiększy głębię składu i możliwości rotacji. Zieliński, znany z precyzyjnych podań i zdolności do strzałów z dystansu, może również odciążyć innych pomocników, pozwalając im na większą swobodę w defensywnych i ofensywnych zadaniach. Z Interu odejdzie Sensi, Klaassen dlatego mimo przyjścia Polaka, Inter będzie potrzebował jeszcze kogoś wartościowego, kto będzie wartościowym zmiennikiem dla podstawowych graczy.

Napastnik

Inter wzmocni swoje siły ofensywne dzięki transferowi Mehdi Taremiego, który podobnie jak Zieliński również dołączy do klubu na początku lipca na zasadzie wolnego transferu. Taremi to doświadczony napastnik z doskonałym instynktem strzeleckim, który może dodać zespołowi niezbędną skuteczność w ataku. Pomimo tego, klub powinien rozważyć dodanie kolejnego młodego napastnika, aby zwiększyć różnorodność w ataku i zapewnić rotację. Lautaro Martinez i Marcus Thuram tworzą solidny trzon ataku, ale młody, szybki napastnik mógłby dodać jeszcze więcej elastyczności i nieprzewidywalności. W obecnym sezonie w kluczowych momentach brakowało tego, czego nie mógł dać rezerwowy duet Sanchez - Arnautović. Taki zawodnik mógłby również wprowadzić nową dynamikę i energię, pomagając zespołowi w przełamywaniu defensywy przeciwników.

Bramkarz

Inter potrzebuje również wzmocnienia na pozycji bramkarza. Yann Sommer, który dołączył do klubu w zeszłym sezonie, to solidny wybór, ale Inter potrzebuje pewnego rezerwowego bramkarza, który będzie mógł zastąpić Sommera w razie potrzeby, ale także za jakiś czas przejąć jego rolę definitywnie, ponieważ Szwajcar jest już dość zaawansowany wiekowo, nawet jak na bramkarza. Stabilność na pozycji bramkarza jest kluczowa dla sukcesu zespołu, zwłaszcza w meczach o wysoką stawkę, gdzie jeden błąd może zaważyć na wyniku. Młodszy, utalentowany bramkarz mógłby również stanowić długoterminowe zabezpieczenie na tej kluczowej pozycji.

Uzasadnienie

Średnia wieku obrońców Interu sugeruje potrzebę odmłodzenia składu, aby utrzymać wysoką jakość defensywy w dłuższym okresie. Starsi zawodnicy, mimo swojego doświadczenia, są bardziej podatni na kontuzje i wymagają częstszej rotacji. Dane dotyczące kontuzji pokazują, że rotacja jest kluczowa, aby unikać przeciążeń i kontuzji kluczowych zawodników w długim sezonie. Statystyki ofensywne wskazują na potrzebę większej różnorodności w ataku, co może uczynić Inter bardziej nieprzewidywalnym dla przeciwników. Wzmocnienie pozycji bramkarza zapewni stabilność i pewność w obronie, co jest kluczowe dla sukcesu w długim sezonie. Ponadto, inwestowanie w młodych, perspektywicznych zawodników pozwoli klubowi na zbudowanie solidnych fundamentów na przyszłość, zapewniając ciągłość sukcesów i płynne przechodzenie między pokoleniami piłkarzy.

Podsumowanie

Aby Inter Mediolan mógł kontynuować swoją ścieżkę sukcesu i rywalizować na najwyższym poziomie, konieczne jest wzmocnienie kilku kluczowych pozycji. Środkowy obrońca, prawy obrońca, środkowy pomocnik, napastnik i bramkarz to obszary, które wymagają uwagi. Transfery Piotra Zielińskiego i Mehdi Taremiego znacząco wzmocnią zespół, ale właściwe inwestycje w pozostałe pozycje mogą zapewnić Interowi nie tylko stabilność, ale także przewagę konkurencyjną na arenie międzynarodowej.

Inter nie ma dużego budżetu na transfery i musi dokonywać negocjacyjnych majstersztyków, by pozyskiwać nowych graczy pamiętając o zrównoważonym zarządzaniu finansami.

Źródło: intermediolan.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

vlodek2532

vlodek2532

6 czerwca 2024 | 19:44

Priorytety to obrońca i napastnik, jeśli odejdzie Dumfries to wahadło. Bramka to inwestycja w przyszłość bo Sommer mógłby jeszcze grać jeden może dwa sezony. Kolejny pomocnik? Albo młody talent albo wcale. Na tej pozycji mamy naprawdę głębie. Jest Asllani, Fratessi i będzie Zielu. Nie zdziwię się jeśli w tym sezonie pominiemy tą pozycję bo za rok pewien czarnoskóry koks z Francji zawita do nas za free.

damianekk1985

damianekk1985

6 czerwca 2024 | 20:45

Trochę poszaleliśmy ale jednak trzeba spojrzeć trzeźwym okiem . Generalnie skład jest dobry pomóc nie potrzebuje kolejnego zawodnika bo to już by była ekstremalna sytuacja a Frattesi i Zielu też będą chcieli trochę pograć więc tam będą łatac albo styczeń albo jakiś mlody dostanie szanse . Najważniejsze pozycję to bramka i srodek obrony . Wachadla w zasadzie są obsadzone bo i Kanadyjczyk w razie czego by zagrał po prawej chodź ogólnie w ogóle musi zacząć grać hehe . A więc jak ktoś napisał powyżej tylko w sytuacji odejścia holendra . Napastników jest czterech więc pewnie kogoś z kartą w ręku wezmą na piątego. Za monetę tylko środkowy obrońca i bramka a reszta jakoś da radę

Bell

Bell

7 czerwca 2024 | 06:25

Mi się wydawało cały sezon (a szczególnie już po lutym), że to właśnie jakiegoś napastnika z prawdziwego zdarzenia potrzebujemy, że to jest jeden z naszych największych mankamentów.
Więc dla mnie priorytetem byłoby pozbycie się Arny, bo (z całym szacunkiem) to już wiele da.

damianekk1985

damianekk1985

7 czerwca 2024 | 09:32

Tylko kto Ci przyjdzie będąc napastnikiem z prawdziwego zdarzenia jako opcja numer 4 . Jest to nie do pogodzenia a już tym bardziej dla klubu jeśli miałby na niego wydać kwotę transferowa . Na odejście Arny bym nie liczył raz że ma świadomość że jest napastnikiem numer 4 co mu nie przeszkadza a dwa że nikt nam poza szejkami za niego nie zapłaci kilka mln . Wiec marzyć można ale jest jak jest (edycja 2024.06.07 09:33 / damianekk1985)

lord-gs

lord-gs

8 czerwca 2024 | 10:22

Kadra w kolejnym sezonie wcale nie musi być szersza niz obecnie - trzeba tylko więcej rotować. Po co np. 5 napastników skoro nr 3 i 4 zagrali tylko po 23% możliwych minut. Podobnie w pomocy - nr 4, 5 i 6 mają w nogach odpowiednio: 27%, 23% i 6% możliwych minut do rozegrania.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich