Mbappe wspiera Thurama w politycznym zamieszaniu

17 czerwca 2024 | 10:01 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Kylian Mbappé podziela zdanie swojego kolegi z drużyny, Marcusa Thurama, w sprawie sytuacji politycznej we Francji: „Ekstremiści są blisko przejęcia władzy”.

Francja ma zadebiutować na EURO 2024, ale lokalne media skupiają się głównie na krajowej polityce. Partia Narodowe Zgromadzenie Marine Le Pen, antyimigracyjna i eurosceptyczna, wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego na początku tego miesiąca, co skłoniło prezydenta Emmanuela Macrona do ogłoszenia przedterminowych wyborów do niższej izby parlamentu.

Napastnik Interu, Thuram, wyraził swoje obawy dotyczące sytuacji politycznej i społecznej we Francji podczas konferencji prasowej w sobotę, a jego rodak Mbappé dziś poparł gwiazdę Nerazzurrich.

- Ta sytuacja mnie smuci, to bardzo poważna sprawa – powiedział Thuram. – Otrzymaliśmy wiadomość [że partia Le Pen wygrała wybory] po meczu towarzyskim z Kanadą i byliśmy zszokowani. To smutna rzeczywistość naszego społeczeństwa. Jak powiedział Ousmane Dembelé, musimy walczyć i głosować jako obywatele, aby RN (Narodowe Zgromadzenie) nie wygrało ani nie przeszło.

- Mam nadzieję, że wszyscy moi koledzy podzielają moje zdanie. Rozumiem, że niektórzy powiedzą: „Idź głosować”, ale myślę, że teraz to już za mało. Musimy wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji. Inni mogą myśleć, że nie szanuję opinii wszystkich, ale nie jestem tu po to, aby zmuszać kogoś do mówienia czegokolwiek.

Mbappé, który niedawno potwierdził letni transfer do Realu Madryt, miał podobne zdanie.

- Marcus i ja podzielamy te same wartości – powiedział francuski supergwiazdor, cytowany przez Gazzetta. – Wyraził swoją opinię. Stoję po jego stronie. Jesteśmy w kluczowym momencie dla naszego kraju; musimy naprawić rzeczy i mieć poczucie priorytetów. Przede wszystkim jesteśmy obywatelami i nie powinniśmy być odłączeni od naszego kraju. Chcę powiedzieć wszystkim ludziom i nowym pokoleniom, że ekstremiści są blisko przejęcia władzy, więc zachęcam ludzi do głosowania. To bardzo ważny moment w historii Francji.

Francja zadebiutuje na EURO 2024 w meczu przeciwko Austrii w poniedziałek, 17 czerwca. Zostali rozlosowani do Grupy D z Holandią i Polską. W niedzielne popołudnie Oranje pokonali Polskę 2-1 w swoim debiucie na EURO 2024.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 8

Guantanamo

Guantanamo

17 czerwca 2024 | 16:20

Głupie czarnuchy myślą że życie kręci się tylko wokół nich.

Paulo82

Paulo82

17 czerwca 2024 | 18:09

Jakoś zapomniał się wypowiedzieć na temat przestępczości, zamachów, bezdomnych na ulicach, kryzysu finansowego i etnicznego we Francji.

Rahi

Rahi

17 czerwca 2024 | 22:42

Jak ktoś nie popiera aborcji, pedofilskiego lobby LPGT+, pełnego posłuszeństwa wobec Urszuli Von Der Leye, komisji czy unii europejskiej, BLM, ekoterroryzmu, paszportów kowidowych i reszty utopijnych bzdur to automatycznie staje się ekstremistą. 9/10 murzynów ginie z ręki drugiego murzyna, a 7/10 ludzi w ogóle też dostaje kulę od asfalta. Oni się boją wykresów statystycznych jak niebinarne Mirko podręcznika z biologii klasy czwartej podstawówki.

rb18

rb18

17 czerwca 2024 | 23:02

lewactwu pękły dupska po wynikach eurowyborów. zauważcie, że nawet w naszych mediach nikt nie mówi o prawicy tylko w każdym przypadku jest to SKRAJNA PRAWICA. we Francji za to są to ekstremiści

Paweł Karzeł

Paweł Karzeł

18 czerwca 2024 | 06:36

Widocznie był jakiś powód, że Le Pen wygrała wybory.
Społeczeństwo francuskie tak zdecydowało i trochę im się nie dziwię.
Nie obserwuję polityki tego kraju, ale wynik wyborów do europarlamentu dużo nam mówi.

kretos

kretos

18 czerwca 2024 | 07:26

No i to jest właśnie demokracja, startowali w wyborach, ludzie chcieli ich i wygrali.
Dla lewactwa demokracja jest w porządku tylko jak oni wygrywają, a jak przegrają to padają słowa "trzeba ich powstrzymać", za to jak prawica mówi, że trzeba powstrzymać lewaków, to to już jest mowa nienawiści

Oba

Oba

18 czerwca 2024 | 15:22

Ulica przemówiła i powiedziała to, czego Mekambe czy Thuram nie widzą zza płotów strzeżonych osiedli. Inna sprawa jest, że jednak pewien symboliczny dług kraje kolonizujące maja wobec ludności, która kolonizowali, bo wówczas grabili i gwałcili na całego i między innymi dzięki tej grabierzy społeczeństwo Francuskie zawdzięcza swoją sytuację ekonomiczną.

damianekk1985

damianekk1985

18 czerwca 2024 | 23:31

Niech się zajmą pilka a nie polityka chodź widać jak Macron parząc na wyniki wyborów już prosi wszystkich by pomogli mu . Swoją drogą jak widzę wpisy nawet w naszych mediach że nacjonaliści dochodzą do głosu to mnie krew zalewa . Piorą mózgi mówiąc że lewackie to dobre i jedyne słuszne a nie patrza że ludzie chcą zmian bo jest tragicznie a polityka UE jest destrukcyjna


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich