Rozmowa z Marco Brancą

6 lipca 2007 | 19:21 Redaktor: Rizzo Kategoria:Wywiady

Manager do spraw technicznych Interu Marco Branca odpowiada na pytania dziennikarzy Inter.it oraz Inter Channel:

Jak bardzo obecna sytuacja w futbolu wpłynie na strategie transferową Interu?
Wydaje mi się ,że owa sytuacja dotknie wszystkie kluby, chociaż Milan ,Manchester United i Juventus mniej ponieważ zespoły te wygrały tytuły i mogą liczyć na innego rodzaju dochody. Mimo wszystko i tak wszyscy jesteśmy w tej samej łódce. Będzie ciężko dla wszystkich aby wybrać odpowiednich piłkarzy oraz poczynić dobre inwestycje.

Co z dochodami Interu za Ligę Mistrzów w sezonie 2002/03?

Zostały przeznaczone na bieżące wydatki. Dochody z poprzedniego roku pomogą nam poukładać kilka innych spraw. W dalszym ciągu jesteśmy dalecy od pożądanego balansu finansowego.

Czym powinno charakteryzować się wzmocnienie zespołu na przyszły sezon?

Porozmawiajmy o skrzydłowych. Wszystko jest jasne po ostatnim spotkaniu sztabu szkoleniowego gdzie wraz z Cuperm ,Facchettim ,Morettim i Orialim stworzyliśmy cechy charakterystyczne które powinien mieć piłkarz grający na oczekiwanej przez nas pozycji. Wybranie odpowiedniego piłkarza jest bardzo trudne ,szczególnie interesują nas gracze z dobrą techniką oraz uniwersalnością np. lewy pomocnik który bez problemu może bronić i atakować.

Zakupy na przyszły sezon już się rozpoczęły po sprowadzeniu Karagounisa...

Karagounis jest bardzo wszechstronnym pomocnikiem którego klub pozyskał kilka miesięcy temu wykorzystując fakt ,że skończył mu się kontrakt i był wolnym graczem.

Totti jest wielokrotnie wymieniany jako jeden z celów transferowych na lato. Jakie jest stanowisko Interu w tej sytuacji?

Podobnie jak w sprawie Recoby ,to są sytuacje które mają miejsce tylko gdy pojawi się chęć przenosin wewnątrz. Totti urodził się w Rzymie ,zawsze grał dla Rzymu i jest traktowany jak prezydent. Pierwszy ruch musi być ich. Jeśli Totti zechciał by zmienić otoczenie wtedy Inter oraz wiele wspaniałych Europejskich zespołów nie przegapią takiej szansy i rozpoczną się negocjacje. Jednak chyba taki obrót wydarzeń jest mało prawdopodobny .

Recoba został pod koniec sezonu kozłem ofiarnym. Jaka jest opinia klubu na ten temat?

Według mnie El Chino cierpi najbardziej ze wszystkich ponieważ nie możliwym było dla niego włożyć maksimum swojego wkładu w te dwa mecze. To ,że nie strzelił bramki nie odbiera mu nic z jego wartości. Musimy również pamiętać co Recoba zrobił do tej pory dla Interu a co Inter dla niego. Rozumie rozczarowanie i wydaje mi się ,że nasi kibice i tak go kochają i darzą wielkim szacunkiem. Nie zapomnijmy ,że w tym sezonie strzelił dziewięć bramek w Serie A oraz kilka różnych w LM ,godnym uwagi jest również to ,że miał czternaście czy piętnaście asyst na koncie ,mimo ,że nie grał we wszystkich meczach. Nie możemy więc oceniać go tylko po dwóch nieudanych spotkaniach w LM zapominając równocześnie o jego zaletach oraz potencjale.

Ostatnio w prasie pojawiły się doniesienia transferowe które wspominały o przenosinach Vieriego...

To są mało wiarygodne, tworzone przez prasę zawirowania transferowe. Podczas rozmów zarządu nawet nie rozważaliśmy takiej możliwości, Powiem teraz coś dla wszystkich naszych kibiców: Christian Vieri jest stałym punktem linii naszego ataku.

Prasa wspominała również o możliwych umowach których częścią mieli by być Cannavaro oraz Cordoba. Jaka jest ich pozycja w zespole?

Idealnie jasna. Rozmawiamy o kapitanie reprezentacji Włoch oraz kapitanie Kolumbii. Oznacza to ,że jesteśmy bardzo zadowoleni z nich.

Jak to jest pracować razem z Hectorem Cuperem?

Dobrze od samego startu naszej współpracy. Nasze kontakty bazują na szczerości. Bez żadnych oporów poddajemy się jego wskazówką oraz polecenią tak aby zespół dokładnie był tak zorganizowany jak on sobie tego życzy.

Źródło: inter.it

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich