55 milionów euro, stadion w 2017

17 października 2012 | 09:38 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

O tym, że do Inter porozumiał się z chińskimi firmami w sprawie zakupu części udziałów oraz budowy nowego stadionu, wiemy już od kilku miesięcy. Jak podają włoskie media, już za moment wszystko zostanie sformalizowane.

Podstawowym założeniem Interu jest rozwój i stanie się międzynarodową korporacją. Przekazanie części udziałów nie oznacza jednak, że Massimo Moratti stopniowo wycofuje się z Interu. Moratti nadal zamierza być największym udziałowcem i "wodzem" Interu. Wejście zagranicznych inwestorów poprawi płynność finansową Interu oraz pomoże wybudować nowy stadion. Pierwsze umowy z firmami, zostały już podpisane.

Inter otrzyma około 55 milionów euro za 15% udziałów. Jest to jednak dopiero początek, ponieważ  możliwe iż za jakiś czas, udziały wzrosną do 30%. Trudno jednak oczekiwać, by kwota ta została włączona do budżetu transferowego Interu.

Jeśli chodzi o nowy stadion, ten gotowy ma być dopiero w 2017 roku i zostanie wybudowany przy współpracy z CRCC. Nowy obiekt byłby własnością Interu, lecz z pewnością Nerazzurri mieli by różne zobowiązania marketingowe wobec sponsora.

Kolejne spotkanie zarządu Interu planowane jest na 29 października.

Źródło: Il sussidiario

Polecane newsy

Komentarze: 4

KrystianTuc

KrystianTuc 17 października 2012 | 16:05   

Trochę długo to będzie trwało, jednak najważniejsze, aby stadion znajdował się w Mediolanie, a nie na jego obrzerzach.

bydomino

bydomino 17 października 2012 | 19:18   

Zgadzam się z przedmówcą.

Wiktor

Wiktor 17 października 2012 | 22:25   

Każdy fan Interu będzie tęsknił za GM. Ten stadion jest jedyny w swoim rodzaju i ma niepowtarzalny klimat. Jednak z finansowego i marketingowego punktu widzenia budowa nowego, własnego stadionu jest jak najbardziej słusznym posunięciem i w perspektywie czasu przyniesie wymierne korzyści. To jeden z niezbędnych filarów budowy futbolowego imperium Interu.

domi

domi 19 października 2012 | 15:56   

GM to stadion historii, ale nic nie jest wieczne.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich