Wywiad z Ausilio

16 kwietnia 2015 | 10:23 Redaktor: Ruskov Kategoria:Wywiady

W wywiadzie dla Sky Sport, Piero Ausilio opowiadał w głównej mierze o planach na zbliżające się okieko transferowe. Dyrektor sportowy Interu przedstawił także kulisy zwolnienia Waltera Mazzarriego oraz odniósł się do kilku byłych Nerrazzurrich.

Z przenosinami do Interu łączeni są Dybala, Toure i Jovetić. Czy możesz potwierdzić, że któryś z nich przyjdzie?

- Na razie to tylko marzenia. Postaram się jednak ściągnąć kogoś ważnego. Nie chcę jednak nikogo oszukać.

Kontaktowaliście się z Joveticiem?

- Interesowaliśmy się nim latem zeszłego roku. Był graczem Manchesteru City, ale chcieliśmy pomyślnie zakończyć negocjacje. Kontuzji doznał jednak Negredo i plany się zmieniły. To zawodnik, którego szukamy – nie jest bardzo młody, ale jest w pełni dojrzały. On chce wrócić na wielki poziom.

Tego lata będziesz miał atut w postaci Roberto Manciniego. Jak ważna w negocjacjach jest postawa trenera?

- Mancini ma charyzmę i jest szanowany. Radził sobie dobrze w każdym klubie, więc mogę rozmawiać z każdym zawodnikiem spoza Włoch. Yaya Toure może chcieć spróbować sił w nowej lidze. W każdym  kraju w którym grał, wygrywał. On jest jednak graczem Manchesteru City, musimy ich przekonać, a to będzie trudne.

Brak europejskich pucharów wpłynie na wasze poczynania na rynku transferowym?

- Bez Ligi Mistrzów nasz rynek transferowy będzie samofinansowany. Żeby kupywać, musimy kogoś sprzedać. Zawodnicy, którzy nie przekonali trenera odejdą, ale naszym celem jest zatrzymanie Icardiego, Kovacicia i Handanovicia.

Czego brakuje do odnowienia kontraktów Icardiego i Handanovicia?

- Zaproponowaliśmy zmianę umowy, naszym zamiarem jest zatrzymanie ich obu. Mamy jasne intencje. To samo tyczy się Kovacicia.

Dlaczego Quaresma nie poradził sobie w Interze?

- Sposób gry Quaresmy nie pasował do włoskiego futbolu. On uwielbia długo utrzymywać się przy piłce. Grał w wielu klubach, ale dobrze radził sobie jedynie w Porto. Dlaczego go zatrudniliśmy? Kiedy przybył do nas Mourinho, mieliśmy grać w ustawieniu 4-3-3. Zakontraktowaliśmy już Manciniego, więc atak chcieliśmy uzupełnić Quaresmą. Grał kilka miesięcy, ale nie poradził sobie. Zmieniliśmy system gry i zdobyliśmy Scudetto.

Dlaczego Podolski nie radzi sobie najlepiej?

- W Appiano Gentile radzi sobie bardzo dobrze, jesteśmy zaskoczeni, że ma problemy na boisku. Musimy powiedzieć, że we Włoszech jest mało czasu na pokazanie swoich możliwości. Wciąż ma jednak osiem spotkań na udowodnienie swojej wartości.

Co poszło nie tak z Walterem Mazzarrim?

- Niestety, w piłce nożnej pamięta się tylko ostatnie sytuacje. Mazzarri bardzo dobrze radził sobie przez rok, wykonał założenia na pierwszy sezon. Problemem byli kibice. Ostatnie spotkania na San Siro pokazały, że jego relacje z fanami nie są najlepsze, co odbijało się na zespole. Pierwsze narzekania pojawiły się pod koniec pierwszego sezonu. Próbowaliśmy podnieść entuzjazm na początku nowych rozgrywek, ale wyniki okazały się nienajlepsze. On był nie spokojny, a atmosfera robiła się coraz bardziej napięta.

Mazzarri został zwolniony tylko dlatego, że Mancini był dostępny?

- Wszystko poszło bardzo sprawnie. Uważaliśmy, że tylko Mancini mógł zastąpić Mazzarriego, który pozostaje wielkim trenerem. Tylko Mancini był w stanie wstrząsnąć tym zespołem i wprowadzić entuzjazm. Udało nam się zamknąć rozmowy w ciągu dwóch dni.

Żałujecie sprzedaży Coutinho?

- Coutinho trafił do nas, kiedy był bardzo młody. Miał wszystko, aby się rozwijać. W pewnym momencie Benitez zaczął ustawiać go na pozycji, która nie była najlepsza dla niego. Nie było cierpliwości, nie grał, więc został sprzedany. Ciężko mi, kiedy sprzedaje młodego gracza. Chciałbym dać im się wszystkim rozwijać i patrzeć, jak wygrywają z Interem. Mam tu na myśli także Balotellego, Bonucciego i Bonazzoliego.

Derby straciły swój urok ze względu na słabe rezultaty obu drużyn?

- Wygrana w derbach może skierować zespół, aby dobrze zakończyć sezon i zacząć planować kolejny. Zwycięstwa w wielkich meczach budują piłkarzy i kibiców.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

xionc

xionc 16 kwietnia 2015 | 12:14   

Fajnie że to nasz człowiek ;)

xionc

xionc 16 kwietnia 2015 | 12:16   

Jest jak przejaśnienie po ulewie :)

czachor

czachor 16 kwietnia 2015 | 15:45   

Pamiętam geniuszy którzy chcieli się go pozbyć razem z Branką :D

Hagaen

Hagaen 16 kwietnia 2015 | 20:12   

Ja chciałem, przyznaję się - ale to dlatego, że nie było jasne kto za co odpowiadał, a w wywiadach Branca chętnie o nim wspominał. Uznałem więc, że ich duet nie ogarnia pracy, a to tylko Branca był lepakiem ;)

Kiksu

Kiksu 18 kwietnia 2015 | 09:28   

Branca i Fassone mieli zrobic out, nikt chyba nie myslal ze Ausilio odpowiada za syf ktory byl w klubie bo on byl wtedy zepchniety na margines. Fajnie gada ale to tylko gadka i mowi to co chcemy uslyszec zeby znow nie bylo wojny ze chcemy sprzedac najlepszych nie majac zaklepanych zastepcow

Darkos

Darkos 18 kwietnia 2015 | 11:33   

Zrozumieli swój błąd z Coutinho, a teraz robią to samo z Kovaciciem... Gadać to sobie mogą, ale robią cały czas to samo...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich