Gdzie jest nas najwięcej? Część II – Świat

11 października 2018 | 21:20 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Publicystyka

W pierwszej części artykułu przedstawiliśmy Wam włoskie regiony, w których odsetek kibiców Interu jest największy. Teraz idziemy o krok dalej… W poszukiwaniu Interistów wyruszymy w podróż dookoła świata. W tekście przedstawimy Wam, w jakich krajach na świecie fankluby Interu są najliczniejsze i najbardziej popularne. Zapraszamy!

Europa

Naszą podróż zaczynamy od Europy. Poza Włochami, największy odsetek Interistów można spotkać na Bałkanach, a dokładniej w Macedonii, Chorwacji i Albanii. Macedoński fanklub Interu - Armata Macedonia, mający swoją siedzibę w stolicy kraju – Skopje, liczy ponad dwustu czterdziestu członków. Najbardziej liczni są jednak Albańczycy, posiadający kilka fanklubów zrzeszających ponad tysiąc dwieście członków. Poza wyżej wymienionymi państwami, na Bałkanach dużą ilość kibiców Interu możemy spotkać także w Bułgarii, Słowenii, Czarnogórze, czy Słowenii.

Jednym z krajów gdzie czarno-niebieskie barwy są bardzo popularne jest także Malta. W tym małym państwie leżącym na Morzu Śródziemnym działają dwa fankluby Interu – Gozo Malta Est oraz Pupi Zanetti, w których jest ponad pięćset członków. Pupi Zanetti jest bardzo dobrze zorganizowanym fanklubem. Na oficjalne otwarcie został zaproszony sam Javier Zanetti, a ostatnio odwiedził ich także Ivan Cordoba. Liczny odsetek kibiców Interu mieszka również w Szwajcarii czy Belgii.

W Europie Środkowej najwięcej Nerazzurrich jest w Polsce i Czechach. Fanatici Dalla Polonia oraz Cecchia Nerazzura zreszają łącznie ponad trzystu członków. Przesuwając się dalej na północ Europy, warto wspomnieć o państwach skandynawskich, Estonii i Łotwie. Inter jest mało popularny w tym rejonie Europy. To samo dotyczy Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Fankluby z Wysp Brytyjskich i Irlandii zrzeszają łącznie mniej niż dwustu członków. Zaskakujący może być fakt istnienia fanklubu Nerazzurrich we Francji, a dokładniej w Paryżu. Jak wiemy Francuzi i Włosi nie przepadają zbytnio za sobą. Mimo wszystko Parigi Nerazzurra trzyma się dobrze i liczy ponad czterdziestu członków.

Afryka

Kolejnym przystankiem naszej podróży będzie gorąca Afryka. Piłka nożna na Czarnym Lądzie jest bardzo popularna. Największym zainteresowaniem cieszy się tam liga angielska. Mimo tego Inter nie jest na tym kontynencie anonimowy. Największe skupiska Interistów znajdują się w Tunezji, Maroku, Libii oraz Egipcie. Poza wymienionymi państwami, Inter jest popularny także w Nigerii, Kamerunie, Ugandzie i Tanzanii.

Azja

Inter na kontynencie azjatyckim jest bardzo popularnym klubem. Liczne fankluby możemy znaleźć w Jordanii, Iraku, Kuwejcie, Iranie, Bahrajnie, Omanie, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Arabii Sadyjskiej. Jednak największą popularnością drużyna Nerazzurich cieszy się w Chinach oraz Indonezji, gdzie fankluby Interu w obydwu państwach przekraczają dwa tysiące członków. Tak wielkie zainteresowanie klub zawdzięcza głównie Erickowi Thohirowi oraz ekipie Suning. Dużą liczbę kibiców drużyny z Mediolanu znajdziemy także w… Japonii. Z tego miejsca należy podziękować Yuto Nagatomo, który dzięki swoim występom w czarno-niebieskiej koszulce mocno spopularyzował Inter w kraju kwitnącej wiśni. Na sam koniec naszego przystanku w Azji należy wspomnieć o Korei Północnej. Według powszechnych plotek, głowa państwa Kim Dzong Un jest fanem Nerazzurich, więc można założyć, że cała Korea Północna to jeden wielki fanklub Interu.

Ameryka Północna

Piłka nożna w Ameryce Północnej dzięki transferom wielkich gwiazd, takich jak Zlatan Ibrahimović, w ostatnich latach stała się dużo bardziej popularniejsza. Inter jednak nie cieszy się tam dużym zainteresowaniem. W Kanadzie, czy Meksyku próżno szukać Interistów. W Stanach Zjednoczonych istnieje kilka fanklubów, ale nie liczą one więcej niż stu członków. Jeśli chodzi o Amerykę Środkową i Karaiby, kibiców Interu można spotkać tam w Hondurasie, Gwatemali, Kubie czy Dominikanie.

Javier Zanetti razem z Inter Club Guatemala

Ameryka Południowa

Kolejnym naszym przystankiem jest Ameryka Południowa - kontynent, gdzie piłka nożna jest niczym religia. Liczba kibiców Interu jest tu dość spora. Najliczniejsze grupy możemy spotkać w Argentynie, Peru oraz Kolumbii. Nerazzurri są mało popularni w Brazylii. Nie jest to zaskakujący fakt, ponieważ jak wiemy Inter słynął i słynie głównie z wielkich piłkarzy pochodzących z Argentyny.

Inter Club Peru

Oceania

Jedynym miejscem w Oceanii, w którym możemy spotkać kibiców Interu jest Australia. Piłka nożna w Australii, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, przeżywa ostatnimi czasy rozkwit. Ich rodzima liga staje się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców, a reprezentacja narodowa rośnie w sile. Mimo tego, odsetek kibiców Interu jest tam bardzo mały. Dwa największe fankluby Inter Club Victoria oraz Inter Club Sydney liczą niewiele ponad stu członków. Warto zaznaczyć, że Inter Club Sydney jest najbardziej oddalonym od Mediolanu fanklubem Interu.

Przedstawiciel Inter Club Sydney wręczający specjalną koszulkę Marco Materazziemu

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 7

Maciej Pawul

Maciej Pawul 12 października 2018 | 03:14   

Myślę, że fanów w poszczególnych krajach jest o wiele więcej, po prostu wielu z nich nie garnie się do oficjalnych zrzeszeń. Ogólnie fajny i czasochłonny materiał Michał, doceniam włożoną pracę.

Klinsi64

Klinsi64 12 października 2018 | 06:18   

siedziba Cechia Nerazzura mieści się chyba w jakiejś pizzerii w Kutnej Horze z tego co pamiętam ;)

superofca

superofca 12 października 2018 | 08:48   

Z tą Koreą północną to dowaliłeś.

aspirynaA

aspirynaA 12 października 2018 | 09:55   

ok, a ilu jest nas odwiedzajacych na stronie?

Adriano19f

Adriano19f 12 października 2018 | 12:58   

To z koreą to ciekawe, Świetny Artykuł

Wiktor

Wiktor 12 października 2018 | 21:53   

Szacun za materiał i włożona pracę. Miło zobaczyć tak dużą rodzinę. Podobnie jak vandallo87 uwazam że jest nas więcej ale poza oficjalnymi fanklubami.

el_loco

el_loco 13 października 2018 | 11:32   

Naprawdę super robota ale brakuje mi dwóch informacji.
Były już Włochy i teraz Świat więc przydałoby się info ilu ogółem kibiców na świecie posiada Inter. Oczywiście mówimy o tych zrzeszonych. No i w samej Polsce ilu Nas jest ewentualnie we Włoszech również.
Nawiązując do artykułu można stwierdzić, że Inter nie ma zbyt wielu fanów! Szkoda. Możemy to zmienić dzięki dobrej grze w LM i znacznie ale to kuvwa znacznie ładniejszemu stylowi gry od tego który obecnie prezentujemy. Mogą pomóc bramki jak ta Icardiego że Spurs. Inter dopiero zaczyna wchodzić na wysoki poziom. Trzymajmy kciuki żeby udało się dojść na sam szczyt, a kibiców było coraz więcej.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich