San Siro jednak nie zostanie zburzony?

10 maja 2019 | 16:25 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Temat San Siro we włoskich mediach jest ciągle bardzo żywy.  Tym razem przyjrzała mu się La Gazzetta dello Sport i przeanalizowała sytuację stadionu pod względem bezpieczeństwa kibiców.

Ostatnio we Włoszech było bardzo głośno o możliwym wyburzeniu San Siro. Zdaniem "ekspertów" stadion jest przestarzały i nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Podobno nawet sami kibice skarżyli się na odpadający tynk oraz na to, że San Siro się trzęsie. Ludzie obawiają się, że może się to skończyć tragedią. W związku z tym LGDS ruszyła ze "śledztwem", by zobaczyć jak wszystko prezentuje się w rzeczywistości. Udało im się dotrzeć do niezależnego architekta i zadać mu kilka pytań. Jego zdaniem wstrząsy na stadionie to rzecz całkowicie normalna. Jeśli chodzi o odpadający tynk to sprawa wygląda już nieco gorzej, ale należy przeprowadzić kilka renowacji, by rozwiązać ten problem. Według niego San Siro jest całkowicie bezpieczne i nie ma potrzeby burzenia tej kontrukcji. Dodał także, że całe to zamieszanie o bezpieczeństwo wywodzi się z przewrażliwienia społeczeństwa po zawaleniu się mostu w Genui.

Jak widać, San Siro wcale nie musi zostać zburzone, ale są osoby, którym bardzo na tym zależy. Do tego stopnia, że nie powstrzymali się przed rozprzestrzenieniem fake newsów…..  

Źródło: LGDS

Polecane newsy

Komentarze: 6

Rahi

Rahi 10 maja 2019 | 17:15   

Michał, babol w tytule

Internaldo

Internaldo 10 maja 2019 | 21:26   

Mózgi swoje zaburzone niech sobie zburzą.

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 11 maja 2019 | 12:34   

San Siro niech burza..Giuseppe Meazza niech sie nie waza! ;D (edycja 2019.05.11 12:35 / SINDBADSZYDERCA)

Larry

Larry 11 maja 2019 | 18:50   

Nie trzeba być żadnym architektem-ekspertem, żeby wiedzieć, że "trzęsący" się stadion, to rzecz całkowicie naturalna, tak jak "bujający" się most, gdy jest na nim dużo aut i czasem pękający tynk na ścianach, gdy budynek "osiada" po wybudowaniu... Nie zmienia to faktu, że remont na pewno by się przydał...

Hagaen

Hagaen 12 maja 2019 | 09:41   

+ dla remontu
- dla wyburzenia i zmniejszania ilości miejsc


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich