Per aspera ad astra

18 maja 2019 | 01:34 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Przy okazji omawiania kwestii Finansowego Fair Play, warto odnieść się także do ligowych rywali Interu. Kiedy inni szastali pieniędzmi, Nerazzurri musieli się bardzo pilnować. Czas, by role się odwróciły.

Wiele wskazuje na to, że klub Zhanga zakończy ten sezon z pozytywnym wynikiem finansowym. Zdecydowanie gorsze wyniki będą mieć Milan i Juventus, którzy z pewnością będą "na minusie". Bianconeri ponieśli niesamowicie duże koszty związane ze sprowadzeniem Cristiano Ronaldo, który jest bardzo drogą inwestycją. Z tego powodu Juventusowi raczej nie będzie do śmiechu, nawet jeśli CR7 udowodni swoja wartość,  a klub sprzeda utalentowaną młodzież. Rossoneri natomiast wydali ogromne pieniądze w poprzednich oknach transferowych (łączna strata to około 80 milionów euro). Grozi im kara, a przynajmniej nakaz zrównoważonego budżetu. Milan czekają chude lata, zwłaszcza jak nie zakwalifikują się do europejskich pucharów.

Diabeł płacze, Stara Dama robi dobrą minę do złej gry, a Wąż...?

Nerazzurri mają za sobą trudne lata, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kiedy Inter uważał na ograniczenia finansowe nałożone przez UEFA, ligowi przeciwnicy zbroili się, nie oszczędzając przy tym ani eurocenta. Teraz, kiedy czarno-niebiescy wyszli na prostą, pozostałe kluby wpadły do dołka. Inter po prostu musi wykorzystać tę okazję.

Przez trudy do gwiazd - podążaj nasz Interze.

Źródło: inf. własna + fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 8

Piotrekfci

Piotrekfci

18 maja 2019 | 08:00

Tyle suchych lat że już wystarczy, ale czy aby na pewno Chińczycy są takimi którzy nie zrownaja jednego dużego zakupu jednym dużym odejściem? W końcu cały czas jest gadanie o zrównoważonym budżecie

Van Dall

Van Dall

18 maja 2019 | 08:55

Jak będziemy mądrze inwestować w piłkarzy z przyszłością, to może coś z tego wyjdzie, ale jak zaczniemy na hurra kupować graczy po trzydziestce jak Rakitic, to i tę szanse zmarnujemy. Minie sezon, dwa, Juve dalej będzie poza zasięgiem, a my będziemy musieli pół składu wymienić.

el_loco

el_loco

18 maja 2019 | 10:45

Przecież Ronaldo zwrócił się Juventusowi samą sprzedażą koszulek. Jego pensja 30 baniek to niewiele więcej niż rzekoma odprawa dla Spalletiego. Oczywiście jeśli do niej dojdzie. Nie wieżę więc w dołek finansowy jufków.

Rebelde

Rebelde

18 maja 2019 | 11:11

Bez przesady że koszty związane w Ronaldo, zostały pokryte przez koszulki. To stara legenda, kopiowana przez kibiców przy każdym głośnym transferze.

el_loco

el_loco

18 maja 2019 | 11:42

Rebelde słowo koszulki było użyte w ogolnym znaczeniu marketingowym. Chodzi w tym między innymi o koszulki reklamy ilość nowych fanów itp. Oczywistym jest, że za same koszulki kwota transferu nie zwróciła się im.

inter00

inter00

18 maja 2019 | 12:02

Teraz trzeba tylko mądrze inwestować

Oba

Oba

18 maja 2019 | 13:12

Dobrze ze ten kaganiec zostaje zdjęty, ale Ci którzy myślą, że od teraz będziemy szaleć na rynku transferowym i sprowadzimy gwiazdy myślę że będą trochę zawiedzeni. Chińczycy nie inwestują na pałe w stylu szejkow, tylko realizują konkretną strategie, często małymi krokami. Zatrudnienie Conte to już jest 40 mln, ponadto transfer Politano, który uważam za konieczny to kolejne ok 20 mln i tak zaczynamy mercato wydając na starcie 60 mln...

Darkos

Darkos

18 maja 2019 | 18:05

Też mi się nie wydaje żebyśmy nagle dokonywali ogromnych, spektakularnych transferów. Raczej będzie kontynuacje tego co było do tej pory.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich