Conte: Mam nadzieję, że to będzie dobry mecz

31 lipca 2020 | 21:28 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W najbliższą sobotę Inter zagra swój ostatni ligowy mecz w sezonie 2019/2020. Rywalem ekipy Antonio Conte będzie Atalanta, z którą Nerazzurri powalczą o wicemistrzostwo. Trener Interu chciałby zobaczyć dobre spotkanie z happy endem.

Dotarliśmy do końca sezonu. Jak odbierasz to dziwne doświadczenie wywołane Covid-19?

- To był z pewnością pod wieloma względami bardzo wymagający rok. To doświadczenie przyniosło wiele wysiłku w tej nowej sytuacji. Są jednak pozytywne aspekty, które docenimy w przyszłości.

Jutro Inter zmierzy się z Atalantą. Jakiego meczu się spodziewasz?

- Mam nadzieję, że będzie to dobry, otwarty mecz, gdyż żadna ze stron się nie powstrzyma. Atalanta to zespół, który w ostatnich latach weszła do czołówki włoskich klubów. Są także w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. To będzie trudne, ale naszym celem jest sprawienie im problemów.

Będzie to pojedynek pomiędzy najlepszą obroną Interu a najlepszą ofensywą Atalanty w Serie A.

- Zawsze uważam, że dobrze jest zachować równowagę między ofensywą i defensywą. Atalanta strzeliła wiele bramek, zdobywała kolejne gole w ponad dwudziestu meczach. Ma wielkie zasługi i świetnych zawodników. Mój zespół ma najlepszą obroną i drugą w kolejności ofensywę. To będzie wyzwanie, które mam nadzieję wygramy.

Powiedziałeś, że "przyzwyczajenie się do presji jest czymś ważnym". Czy uważasz, że droga twojego zespołu również przez to przechodzi?

- Absolutnie tak. Ważne jest, by przyzwyczaić się do gry pod presją. Mecz z Napoli był piękny. Rozegraliśmy go we właściwy sposób, z uwagą i determinacją we wszystkich fazach. Teraz mamy przed sobą ostatni mecz. Myślę, że dobrze jest zakończyć sezon. Możemy wykorzystać to jako miarę, by sprawdzić, w jakim miejscu obecnie jesteśmy.

W tej części sezonu zaangażowałeś wielu zawodników, a mecze były rozgrywane w wysokiej częstotliwości. Jesteś zadowolony, że wszyscy piłkarze wykazali się gotowością?

- Cieszę się, ale jednocześnie nigdy nie miałem co o tego wątpliwości. Ja i mój zespół szkolimy zawodników w taki sposób, by byli gotowi zarówno z taktycznego, jak i fizycznego punktu widzenia. Gracze zareagowali dobrze, to bardzo profesjonalna grupa.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 31 lipca 2020 | 21:30   

Fajnie by to vice wyglądało, na pewno liczę na walkę bo wierzę że Conte tanio skóry nie sprzeda.

ester

ester 31 lipca 2020 | 23:15   

"Naszym celem jest sprawienie im problemów" człowieku się gra o zwycięstwo a nie o sprawienie problemów.

rafal

rafal 31 lipca 2020 | 23:36   

Mecz o pietruszkę i o nic więcej ❗❗❗Bo drugie i trzecie i czwarte miejsce jest dla frajerów ❗ ❗❗ Liczy się 1 miejsce ❗❗I takie hasło powinno być napisane w szatni żeby zawsze czytali i wbijali sobie do tych pustych łbów ❗❗


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich