CAMPIONI 2021

 

Top i flop: Cagliari - Inter

14 grudnia 2020 | 07:48 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Interowi nic ostatnio nie idzie ani łatwo, ani gładko. Nie inaczej było na stadionie Cagliari. Losy pojedynku obydwu ekip ważyły się bardzo długo. Ostateczny wynik podopieczni Conte mogą jednak uznać za satysfakcjonujący w kontekście coraz zaciętszej walki w czołówce Serie A.

TOP

Antonio Conte

Tego jeszcze nie było! Szkoleniowiec Interu nie czekający ze zmianami na okolice 75-80 minuty, reagujący na poczynania boiskowe podopiecznych, dopuszczający zmiany w ustawieniu i wypuszczający pierwszy skład z Eriksenem, bez Gagliardiniego w jedenastce? Nie wiemy co się dzieje w głowie Włocha, ale zaskoczył wszystkich bardzo pozytywnie. Oby obecna przemiana nie miała jedynie na celu pokazać wszystkim, że tylko wcześniejsze idee były słuszne. Nie były.

Nicolo Barella

Bywalec rubryki Top znów pokazał się z dobrej strony. Wspaniały, piękny, genialny chłopak. Udany występ podkreśliła znakomita bramka wyrównująca, asysta oraz godna naśladowania i pełna poświęcenia praca na całym boisku.

Danilo D'Ambrosio

Każdy trener chciałby takiego zmiennika. Wszedł z ławki i z miejsca dał prowadzenie w idącym jak po grudzie spotkaniu. Oby doniesienia o przedłużeniu kontraktu szybko znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, bo Danilo jest jak wino. Im starszy, tym lepszy.

FLOP

Samir Handanovic

Jedyna groźna akcja Cagliari w pierwszej połowie była do wyciągnięcia, pomimo zamieszania w szeregach obronnych. Kapitan Nerazzurrich miewa niestety chwile zaćmienia, kiedy nie reaguje właściwie na futbolówkę. Tak stało się również i tym razem, a kibicom pozostaje dojrzewać do myśli, że popularny Słoweniec musi zostać wkrótce zastąpiony.

Ivan Perisic

Chorwat powrócił już na stałe na wahadło. Niestety jego imponujące czoło zdaje się wciąż wydłużać, ponieważ 31-latek nieustannie się po nim kopie. W gwarze piłkarskiej oznacza to, że gra niezwykle słabo. Zasłużenie zebrał za mecz z Cagliari najgorsze noty spośród wszystkich zawodników w kilku czołowych serwisach.

Flop Specjalny: Organizacja meczu

Po prostu nie wypada, żeby na poziomie Serie A zdarzały się tego rodzaju wpadki. Mecz w stolicy Sardynii opóźniono o kwadrans z powodu przerw w dostawie prądu. Trudno ugryźć się w język i nie zasugerować regularnego płacenia rachunków.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 11

inter00

inter00 14 grudnia 2020 | 08:07   

Mnie jedno zastanawia, na co był zły Handa po utracie bramki, bo zachowywał się jakby winił kogoś z obrońców

Oba

Oba 14 grudnia 2020 | 08:16   

Chyba nic dodać, nic ująć. Conte za prztyomne i trafione zmiany oraz odwrócenie wyniku meczu słusznie w topie, oby po Napoli także tu byl. Barella wiadomo najlepszy na boisku, DD jak często potrafił dać coś ekstra. Handa powinien usiąść na ławce bo sytuacja była do wybronienia, a on nawet nie spróbował stojąc jak kółek. Nie wiem czy już na Napoli, ale na kolejne dwa mecze powinien zameldowac się Radu.

master

master 14 grudnia 2020 | 08:55   

no Romelu strzelił, ale trzeciego gola to by strzelił nawet Walter Samuel jakby mógł być na boisku, natomiast po podaniu Eriksena z początku spotkania Romelu nie strzelił, a taka setka musi wpaść do bramki bez kiwania czy zastanawiania się co i jak... od razu grałoby się lepiej a tak to nerwówka.

Lambert

Lambert 14 grudnia 2020 | 10:58   

imo Handa był zły na siebie bo sie nie rzucił

castillo20

castillo20 14 grudnia 2020 | 15:03   

Ja bym Conte do top nie dawał ile kuźwa on jeszcze tego Perisicia na lewej będzie wałkował ? Przecież gość jest jeszcze większą porażką niż Gaga. Perisic jest po prostu najgorszy z najgorszych, nie zagrał ANI jednego dobrego meczu, zagrał może ze dwa poprawne, jak został wystawiony na ataku. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że na lewej może zagrać pięciu lepszych piłkarzy nie Ivan. Dambrosio, Hakimi, Kolarov, Darmian i Young. Każdy z nich może zagrać na lewym wahadle i każdy jest o dwie klasy lepszy od tragicznego Perisicia. Smutny klaun Conte (edycja 2020.12.14 15:05 / castillo20)

KawaOpole

KawaOpole 14 grudnia 2020 | 15:16   

Handa był zły bo źle obliczył tor lotu i wiedział że przy reakcji miał szansę na interwencję

darren

darren 14 grudnia 2020 | 16:40   

Obejrzałem kilka razy powtórkę straconej wczoraj bramki i teraz trochę mniej krytykuje za nią Handę. Strzał był bardzo dobry, trudny do obrony, a Samir jak kazdy bramkarz w takiej sytuacji, skupił się na zabezpieczeniu krótkiego rogu. Jak by to wyjął to można by uznać za interwencję wysokiej klasy, ale zbyt dużej ujmy mu to nie przynosi. Wczoraj Szczęsny bardziej zawalił, a sytuacja była podobna, ale kąt dużo ostrzejszy.

DonPietro

DonPietro 14 grudnia 2020 | 18:13   

Chwalić Conte za to, że zrobił zmiany? A wystawianie Perisicia? Za grę prze pół meczy do prawej strony? Nie wiele co niektórtm trzeba do szczęścia.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 14 grudnia 2020 | 22:11   

Nie zrozummy się źle. Na topie jest to, że coś tam drgnęło w końcu w sztabie szkoleniowym.

Luq1989

Luq1989 15 grudnia 2020 | 06:39   

Myślę, że trafione oceny, DonPietro a za co można chwalić trenera? Jedynie za zmiany i reagowanie w meczu, więc znowu na siłę nie czepiajmy się tego, że ktoś chwali Conte po dobrych reakcjach. Obiektywnie patrząc to były dobre decyzje Conte, poza Perisiciem.

DonPietro

DonPietro 15 grudnia 2020 | 16:27   

Zmiany to obowiązek jak sytaucja sie zmienia i zespól potrzebuje impulsu. Nie mówie, że to było złe.

Zawodników chwalimy za ponad przeciętne zachowanie w meczu. Przyjmując taki punkt widzenia, to można dać do top każdego oprócz Perisicia.

Nadmienie, że nie jestem wrogiem Conte. Uważam go za dobrego trenera ale stać go na więcej.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich