Marotta: Model się zmienił. Musimy oszczędzać

30 listopada 2021 | 04:52 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Giuseppe Marotta udzielił ostatnio obszernego wywiadu, w którym poruszył wiele kwestii związanych ze zmianą polityki zarządzania klubem w dobie kryzysu. Nie zabrakło także tematu konkretnych nazwisk i planów na najbliższą przyszłość.

- Czy jestem zaskoczony wpływem Inzaghiego na zespół? Nie bardzo, ponieważ posiada cechy, których potrzebuje trener Interu. Znałem go i wybraliśmy jego kandydaturę w ciągu kilku godzin, aby zastąpić Conte. Jego nazwisko znajdowało się w naszej agendzie i spodziewaliśmy się przedłużenia umowy z Lazio. Gdyby podpisał nowy kontrakt, zdobycie go byłoby bardziej skomplikowane. Chcieliśmy pozyskać włoskiego szkoleniowca, ponieważ nasza charakterystyka różni się od innych klubów.

- O to właśnie chodzi w piłce nożnej. Są pewne nagłe zmiany, ale musimy przyznać, że Conte wniósł do klubu pewne wartości. Jego odprawa? To przeszłość. Chcemy skupić się na teraźniejszości i przyszłości.

- Angielskie kluby tez mają właścicieli, których nie ma w klubie na co dzień. Właściciele muszą zapewniać klubowi solidność i bezpieczeństwo. Nie możemy zapominać, o tym, co zrobiła dotychczas rodzina Zhang, zwłaszcza Steven. Zainwestowali w klub setki milionów, ale światowy kryzys dotknął też ich. Chronią nas, lecz nie możemy wprowadzić w życie modelu, który mieliśmy w planach. Musimy przyjrzeć się różnym modelom, sprzedać czy wymienić niektórych graczy. To nie fair, że właściciele inwestują tak dużo pieniędzy, kiedy koszty i dochody nie są zrównoważone.

- Włoski model nie zmienił się od lat, podczas gdy inne europejskie kluby nas wyprzedziły. Musimy ponownie rozważyć równowagę między wydatkami a dochodami i obniżyć koszty pracy.

- Mamy szczęście, że mamy zrównoważony zespół bez dużych braków. Gracze dają nam satysfakcję i zasługują na potwierdzenie. Styczniowe okienko jest zawsze trudne, więc musimy znaleźć okazje do wzmocnienia naszego składu. Musimy być ambicji. Odwaga menadżera polega na prowadzeniu na pozór niemożliwych negocjacji. Musimy znaleźć sprzyjające sytuacje.

- Vlahovic to wielki talent. Wiem o problemach Fiorentiny i mam nadzieję, że uda im się z nimi uporać. W tym dziale mamy jednak wystarczająco dobrą mieszankę młodych i doświadczonych graczy.

- Lukaku? Najważniejsze jest pragnienie zawodnika. Chciał odejść, a klub otrzymał fantastyczną ofertę. Gdyby nie chciał odchodzić, rozmowa wyglądałaby inaczej.

- Brozovic? Klub nie pierwszy raz staje w obliczu takiej sytuacji, ale nie ma problemu, pod warunkiem, że istnieją warunki do kontynuowania współpracy. Jesteśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani, jeśli gracze chcą z nami zostać, ale muszą zrozumieć nasz model i obecne trudności. Nie możemy wyrzucać pieniędzy w nowe kontrakty. Inter może dać graczom bardzo wiele i trudno znaleźć podobne warunki w innych klubach. Jestem przekonany, że wkrótce dojdziemy do porozumienia.

Źródło: Calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 6

jensen42

jensen42 30 listopada 2021 | 07:25   

(edycja 2021.11.30 13:29 / Błażej Małolepszy)

superofca

superofca 30 listopada 2021 | 08:13   

Nihil novi

master

master 30 listopada 2021 | 11:43   

Kontrakty przedłużamy, oczywiście jasne jest to że piłkarz z długim kontrakty jest więcej warty więc nie musi to oznaczać, że dany piłkarz zostanie do końca kontaktu u nas ale jak wtedy wpłynie oferta np 60 mln a nie 30...

Boje się że kontakt nie jest jeszcze przedłużony... :/ Marotty oczywiście (edycja 2021.11.30 11:44 / master)

vlodek2532

vlodek2532 30 listopada 2021 | 13:54   

In Cobra we trust

Turbot

Turbot 1 grudnia 2021 | 03:18   

"Jesteśmy dziadami, ale spoko, będzie jeszcze gorzej". Jak dla mnie, spoko. Pierwsza liga super sprawa, ale druga też ciekawa.

Turbot

Turbot 1 grudnia 2021 | 03:28   

Brzydzę się mordami tych grabaży, syndyków obleśnych. Czy Suning zrobił coś dobrego? Wolne żarty. Topowa drużyna ligi, raz na jakiś czas ją wygrywa, to żaden fenomen. Na sprzedaży Lukaku i Hakimiego sobie zarobili. To obrzydliwe, wstrętne że takie coś dzieje się w piłkarskim Mediolanie. (edycja 2021.12.01 03:29 / Turbot)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich