Lider obroniony! Inter wziął rewanż na Lazio

9 stycznia 2022 | 19:40 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Od zwycięstwa nowy rok rozpoczęli podopieczni Simone Inzaghiego. Po pełnym emocji spotkaniu Inter pokonał na własnym stadionie Lazio 2:1. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Alessandro Bastoni oraz Ciro Immobile. Po przerwie gola na wagę wygranej zdobył Milan Skriniar.

15' Strzał głową Perisicia przeleciał nad poprzeczką.

17' Fenomenalne prostopadłe podanie od Sancheza do Lautaro. Argentyńczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, lecz po interwencji VAR arbiter anulował to trafienie. Wielka szkoda...

24' Sanchez oddał bardzo niecelny strzał z powietrza.

26' De Vrij skiksował w dogodnej okazji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

29' Strakosha instynktownie interweniuje po mocnym strzale Lautaro i ratuje swój zespół.

30' Nareszcie! Bastoni precyzyjnie przymierzył zza pola karnego i golkiper Lazio był już bezradny. Bardzo ładne trafienie Włocha.

35' Fatalna postawa defensywy Interu. De Vrij kompletnie zlekceważył zagraną piłkę, próbujący ratować sytuację Handanovic minął się z futbolówką, a Immobile z zimną krwią wykorzystał sprezentowaną sytuację.

39' Handanovic przeciął podanie Pedro do Immobile.

40' Luiz Felipe zobaczył żółtą kartkę.

45+1' Strzał Bastoniego przeleciał obok bramki.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Handanovic złapał piłkę po strzale głową Immobile.

53' Milinkovic-Savic spudłował w znakomitej sytuacji. To mógł być drugi gol dla Lazio.

54' Basic ukarany żółtą kartką.

56' Bastoni oddał niecelny strzał z dystansu.

60' Zaccagni zmienił Felipe Andersona.

63' Strakosha miał sporo problemów z rzutem wolnym wykonywanym przez Sancheza.

64' Ogromne zamieszanie w polu karnym Lazio. Swoje szanse zmarnowali Dumfries i Perisic, a ostatecznie strzał Sancheza wyłapał Strakosha.

67' Gol!!! Precyzyjne dośrodkowanie od Bastoniego, Skriniar zawisł w powietrzu i efektowną główką wyprowadził Inter na prowadzenie!

68' Luis Alberto i Lucas Leiva zastąpili Basicia i Cataldiego.

69' Słaby strzał głową w wykonaniu Pedro w dogodnej sytuacji.

71' Radu i Zaccagni ukarani żółtymi kartkami.

73' Dzeko zastąpił Lautaro, Correa zmienił Sancheza.

77' Kłopoty Dumfriesa, którego zastąpił Darmian.

79' Immobile umieścił piłkę w bramce, ale znajdował się na ewidentnym spalonym.

80' Lazzari zmienił Hysaja.

82' Dimarco i Vidal pojawili się za Perisicia i Barellę.

84' Handanovic ofiarnie uratował sytuację po nieporozumieniu Skriniara oraz De Vrija.

90' Żółta kartka dla Vidala.