Inter zwycięża w finale Pucharu Włoch!!!

11 maja 2022 | 20:13 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter sięga po ósmy w historii Puchar Włoch! Podobnie jak w meczu o Superpuchar, tak i w finale Coppa Italia do zwycięstwa nad Juventusem potrzebna była dogrywka. W niej szalę na korzyść Nerazzurrich przechylił Ivan Perisić, który ustrzelił dublet.

Przebieg meczu:

I POŁOWA

6' GOOOOOOOL!!! Piłka trafiła do ustawionego na lewym skrzydle Barelli. Pomocnik minął jednego z graczy Juventusu, przygotował sobie pozycję do strzału i huknął nie do obrony zza szesnastki.
18' Po dośrodkowaniu Dybali z rzutu wolnego piłkę trącił jeden z graczy, lecz ostatecznie piłkę wyłapał Handanović.
23' Strzał Dybali z kilkunastu metrów łapie kapitan Interu.
24' Mocny strzał Vlahovicia z dosyć ostrego kąta odbija bramkarz Nerazzurrich.
30' Główkował De Ligt, Handanović wybił futbolówkę nad poprzeczkę.
31' Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Dybali, ale Argentyńczyk strzelił obok słupka.
36' Dwa uderzenia graczy Interu. Najpierw Calhanoglu trafił w defensora Juve, a chwilę później próba Brozovicia minęła bramkę.
41' Zmiana w Juventusie. Alvaro Morata zastąpił kontuzjowanego Danilo.
45+2' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA

50' Gol! Po amieszaniu w polu karnym Interu strzał zza szesnastki oddał Sandro. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od Moraty i wpadła do bramki Nerazzurrich.
52' Gol! Kontra Juventusu, w pole karne wpadł Vlahović, który na raty pokonał Handanovicia.
55' Perin odbija uderzenie Darmiana z kilku metrów.
78' Żółta kartka dla Brozovicia.
57' Mocny strzał Moraty sparował Handanović.
63' Potrójna zmiana w Interze. Zeszli Dżeko, Darmian i D'Ambrosio, weszli Correa, Dumfries oraz Dimarco.
65' Strzał Dybali odbija Handanović.
67' Podwójna zmiana w Juventusie. Boisko opuścili Bernardeschi i Zakaria, a weszli na nie Bonucci oraz Locatelli.
71' Dimarco spróbował szczęścia, ale po odbiciu od graczy Juve piłka wyszła na rzut rożny.
78' Rzut karny dla Interu! De Ligt zahaczył Lautaro.
80' GOOOOOOOL!!! Bardzo pewne uderzenie Calhanoglu z jedenastu metrów, Turek umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Perina.
83' Żółtą kartką ukarany trener Juventusu Massimiliano Allegri.
84' Zmiana w Juventusie, Arthur zastąpił Chielliniego.
90+1' Podwójna roszada w Interze. Alexis i Vidal zastąpili Lautaro i Calhanoglu.
90+2' Żółta kartka dla Locatellego za faul na Correi.
90+4' Koniec czasu podstawowego. Czeka nas dogrywka.

I POŁOWA DOGRYWKI

92' Uderzenie Alexisa wprost w ręce Perina.
97' Kolejna jedenastka dla Interu! Tym razem za przewinienie de Ligta na de Vriju.
99' GOOOOOOOL!!! Perisić uderzył z karnego w górny róg bramki Juventusu, Perin bez szans.
100' Kean zastąpił Dybalę.
102' GOOOOOOOL!!! Kapitalne trafienie Perisicia. Chorwat dostał podanie od Dimarco, przyjął piłkę prawą nogą, a po chwili od razu uderzył lewą. Futbolówka poleciała w długi róg bramki Perina.
104' Czerwoną kartką ukarany trener Juventusu Massimiliano Allegri.
105' Koniec pierwszej części dogrywki.

II POŁOWA DOGRYWKI

113' Alexis opatrywany po starciu z Cuadrado.
116' Ostatnia zmiana meczu. Bastoni pojawił się w miejsce Dimarco.
119' Żółtą kartką upominany Vidal za faul na Cuadrado.
120+2' Koniec meczu!!!