Doppietta Dzeko. Trzy punkty dla Interu

8 października 2022 | 13:47 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

W sobotnie popołudnie, na Mapei Stadium odbył się mecz Sassuolo - Inter. Dwie bramki dla Nerazzurrich zdobył Edin Dzeko, który zapewnił drużynie zwycięstwo.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:

4' Onana obronił strzał Frattesiego. Piłkę próbować dobić Lautiente, ale trafił w twarz Barelli.
10' Bardzo dobre wyjście Bastoniego, który doprowadził piłkę pod pole karne rywali, podał do Lautaro, który oddał strzał, ale został zablokowany przez obrońców Sassuolo.
12' Dośrodkowanie Dimarco. Dzeko źle uderzył piłkę, która wyszła na aut.
14' Podanie Dumfriesa w pole karne, Martinez sięgnął piłkę, lecz kopnął tuż obok słupka.
17' Kolejne dośrodkowanie Holendra. Tym razem jednak Consigli przejął piłkę.
21' Żółta kartka dla Ferrari za faul na Dzeko.
24' Dobre dośrodkowanie Barelli, lecz Sassuolo wybiło piłkę, przejął ją Dimarco, który finalnie niecelnie oddał strzał.
27' Calhanoglu pokusił się o strzał z dystansu i wywalczył rzut rożny.
31' Rzut rożny dla Sassuolo.
34' Zupełnie nicelny strzał z dystansu Asllaniego.
40' Gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów rożnych.
43' Niebezpieczna sytuacja w polu karnym Onany, ale zawodnicy Sassulo się pogubili i finalnie nie oddali strzału na bramkę.
44' Dośrodkowanie Dumfriesa, Lautaro ponownie obok słupka. Rzut rożny dla Interu.
44' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nerazzurri wykorzystali stały fragment gry. Calhanoglu w pole karne, do piłki doszedł Dumfries, przedłużył podanie, piłkę świetnie zgarnął Dzeko, który umieścił piłkę w bramce.
45+1' Dobra interwencja Onany.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA:

46' Mkhitaryan pojawił się na boisku zamiast Asllaniego.
50' Nerazzurri zablokowali strzał Laurienté.
55' Żółta kartka dla D'Ambrosio za faul na Laurienté.
56' Lopez w pole karne, Inter wyblokował pierwsze strzały. Następnie Pinamonti niecelnie uderzył piłkę głową.
58' Skriniar zmienił D'Ambrosio.
60' GOL! Dośrodkowanie Rogerio wykorzystał Frattesi.
65' Rzut wolny dla Interu. Calhanoglu uderzył bezpośrednio na bramkę, ale był niecelny.
68' Darmian wszedł w miejsce Dimarco.
71' Zmiany w Sassuolo Antiste i Harroui zmienili Ceide i Thorstvedta.
72' Harroui z żółta kartka za faul na Barelli.
74' Bardzo dobra interwencja Consigli po strzale Dzeko.
75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Po dośrodkowaniu Mkhitaryana, niepilnowany Dzeko ponownie trafił do bramki rywali.
82' Zmiany w ekipie gospodarzy.
84' Gagliardini zmienił Barellę.
87' Próba Gagliardiniego, lecz skutecznie zagrał Consigli.
88' Rzut rożny dla Interu.
89' Faul Skriniara. Rzut wolny dla gospodarzy.
90+2' Dzeko pokusił się o strzał sprzed pola karnego, ale Consigli zdołał wybić piłkę.
90+4' Tressoldi został ukarany żółtą kartką za faul na Dzeko.