Sędzia meczu z Monzą zostanie zawieszony?

8 stycznia 2023 | 11:46 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W sobotni wieczór Nerazzurri zagrali na wyjeździe z Monzą. Inter prowadził z gospodarzami 2:1, lecz mecz finalnie zakończył się remisem 2:2. Podopieczni Simone Inzaghiego byli bliscy wygranej, ale sędzia nie uznał bramki.

W 81. minucie meczu, kiedy Inter był jeszcze na prowadzeniu, świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Kristjan Asllani. Podanie wykorzystał Francesco Acerbi, który trafił do bramki. Sędzia Juan Luca Sacchi dopatrzył się jednak faulu Roberto Gagliardiniego i nie uznał tego gola. Powtórki w zwolniony tempie nie pozostawiły jednak wątpliwości, że decyzja arbitra była błędna.

Oczywiście żal pozostaje, bowiem mecz zakończył się niekorzystnym dla Nerazzurrich wynikiem, a nieuznana bramka mogła mieć decydujący wpływ na losy spotkania.

Według Corriere dello Sport, tuż po meczu pojawiły się spory i skargi względem sędziego. Wykonano również telefon do koordynatora AIA. Dziennikarze podejrzewają, że Sacchi zostanie zawieszony, bo jego błąd był zbyt poważny.

Źródło: fcinter1908.it