Inter wściekły na Lukaku i Juventus

7 sierpnia 2023 | 10:48 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Inter są wściekli po doniesieniach, że Juventus rozpoczął negocjacje z Romelu Lukaku już w marcu, ale Stara Dama zaprzecza złamaniu jakichkolwiek przepisów, informuje La Gazzetta dello Sport.

Strona czwarta dzisiejszej Gazzetty podkreśla, jakoby rozmowy zostały rzekomo rozpoczęte między Bianconeri a prawnikiem Belga, Sebastianem Ledure, w marcu, a dwa dni po finale Ligi Mistrzów w czerwcu, zawodnik zgodził się na warunki kontraktu.

Inter jest wściekły z powodu tej sytuacji i jest gotowy bronić swojego stanowiska, obawiając się, że Juventus mógł "nawiązać kontakt" z Lukaku - czyli skontaktować się z nim bez wcześniejszego uzyskania odpowiedniej autoryzacji od jego klubu, co jest niezgodne z przepisami FIFA.

Nerazzurri obawiają się również, że te rozmowy z Juventusem mogły wpłynąć na występ Lukaku w finale Ligi Mistrzów, gdy rozegrał bardzo słaby mecz.

Juventus zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że nie rozpoczął rozmów z Lukaku aż do lipca, po tym jak wrócił do Chelsea. Ich sugestia polega na tym, że zadzwonili do belgijskiego napastnika dopiero po uzyskaniu pozwolenia od Blues, po ich rozmowach dotyczących Dusana Vlahovicia.

Czy można wierzyć Juventusowi, że nie złamał przepisów? Bo Juventus nigdy nie łamie przepisów, prawda? ...Prawda? :) Pozostawiamy Was z tym pytaniem, a Inter nic nie będzie mógł z tym zrobić, jeśli nie będzie miał na to żadnych konkretnych dowodów.

Stara Dama nadal negocjuje możliwość wymiany z Chelsea, a ten tydzień może być decydujący, aby zobaczyć, jak Lukaku przeniesie się do Turynu.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 11

Oba

Oba

7 sierpnia 2023 | 12:51

My i tak nie byliśmy właścicielem jego karty, więc chyba jedynie Chelsea mogłaby mieć jakieś pretensje. A wiadomo że Anglicy chcą żeby ktokolwiek go zabrał, żeby już na niego nie patrzeć więc w tej sprawie afery robić nie będą. A nawiązywanie di postawy w finale LM to naciąganie sprawy. Nawet Lukaku miał świadomość, że może to być jego jedyna taka szansa w życiu.

vlodek2532

vlodek2532

7 sierpnia 2023 | 15:07

Nie no ale za złamanie przepisów FIFA w kwestiach transferowych wyznaczano już milionowe kary... i odejmowano punkty.

AK47

AK47

7 sierpnia 2023 | 15:25

Tylko wtedy dotyczyło to pozyskiwania hurtem zawodników nieletnich, poniżej 15 roku życia. Ten przepis w odniesieniu do zawodników dorosłych jest martwy i mówi się o tym od kilku dobrych lat, bo sprawa jest zawsze nie do udowodnienia. Zawodnik nigdy się nie przyzna, bo działa to głównie na jego niekorzyść. Klub dostanie jakąś nieznaczącą karę typu zakaz transferowy czy kilka milionów grzywny i zaraz wszyscy zapomną, a piłkarz będzie miał "opinię" i potencjalnie większe problemy przy znalezieniu nowego pracodawcy czy negocjowaniu lepszego kontraktu. Nie mówiąc już, że kto chciałby zatrudnić zawodnika, który zeznawał na niekorzyść klubu z którym negocjował?

"Czy można wierzyć Juventusowi, że nie złamał przepisów? Bo Juventus nigdy nie łamie przepisów, prawda? ...Prawda? :)" - piękne zdanie, pokazuje, że dziennikarz to obecnie profesja mniej szanowana od prostytutki :)

castillo20

castillo20

7 sierpnia 2023 | 16:12

Wielka pizda niech już sobie idzie do tego jude. To będzie przyjemność ich upokorzyć, wierzę że mamy zdecydowanie lepszy zespół. (edycja 2023.08.07 16:12 / castillo20)

Lord Nord

Lord Nord

7 sierpnia 2023 | 18:23

To niekoniecznie bedzie Chelsea nie ba rękę.
Jak nie opchnął Sralaki może będą chcieli go postraszyć karą i wtedy grzecznie pójdzie do Arabii.
Juve też może sie oberwać punktami. Co byłoby dla nich jak najbardziej odczuwalne. Cobra może cos wymysli. Przepis martwy ale... jest.
Punkty ujemne Juve to zawsze korzyść.;-)

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

7 sierpnia 2023 | 20:24

AK-47 na posterunku i do tego zorientowany w temacie prostytucji, jak przystało na kibica Starej. .Damy (edycja 2023.08.07 20:24 / Paweł Świnarski)

vlodek2532

vlodek2532

7 sierpnia 2023 | 20:35

AK47 może i martwy ale dla juve Ceferini go ożywi u swoich kumpli z Fify

castillo20

castillo20

7 sierpnia 2023 | 21:46

"Negocjacje wymiany Vlahović-Lukaku nie postępują. Kluby dzieli wciąż ok. 20 milionów euro, strony zdecydowały się na kilka dni przerwy od rozmów". Mówiły łabędzie, że CH z tego będzie :D

el_loco

el_loco

7 sierpnia 2023 | 23:49

Czy najbardziej skorumpowany i kombinujacy klub na świecie może kłamać? Mhhh

Granit Xhaka

Granit Xhaka

8 sierpnia 2023 | 00:08

Wiedzieli, że Lukaku trochę zaczął się ogarniać a że ma słaby łeb Juve mogło tylko w niego uderzyć by popsuć Interowi finał.

KawaOpole

KawaOpole

8 sierpnia 2023 | 18:21

I dlaczego Ak47 jest dalek tolerowany u nas


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich