Hajduk - Inter w statystykach

4 sierpnia 2012 | 23:46 Redaktor: Przemysław Filus Kategoria:Publicystyka5 min. czytania

Spotkanie w Splicie dawno dobiegło końca, a emocje opadły wraz z końcowym gwizdkiem - czas na suche wnioski. Pierwszy oficjalny mecz Nerazzurrich można uznać za udany, bo co innego można powiedzieć po przekonującym zwycięstwie.

Po nieskładnej grze w Glasgow zespół Andrei Stramaccioni'ego zareagował w sposób pozytywny, być może z powodu ubioru trenera? 36-latek postanowił porzucić sportowy dres, po czym ubrać się w garnitur. I słusznie, gdyż w komplecie od Versace wygląda elegancko - jak trener - autorytet.

Atmosfera na Poljud była gorąca, o czym świadczyła oprawa meczowa ubrana w race i komplet widzów w postaci kilkudziestu tysięcy gardeł zagorzałych fanów Hajduka. Zapewne pesymistycznie nastawieni Interiści spodziewali się nudnego jak flaki z olejem meczu i wymęczonego 0-1 bądź remisu. Boisko rozwiało wszelkie wątpliwości, a trener w rewanżu może pokusić się rotacje składem bądź przetestowanie wprowadzanych do składu piłkarzy w meczu o stawkę. Prowadzimy bowiem trzema bramkami, w dodatku gramy u siebie. Przy takiej zaliczce nietrudno o spokój.

Inter grał spokojnie, operował piłką, niemal wszystko grało na tip-top. Nerazzurri przez 60% czasu gry wymienili ze sobą 510 podań, oddając przy tym 15 strzałów na bramkę. Zdecydowana większość poczynań piłkarzy z Mediolanu była przemyślana już w ich zalążku. Pomimo iż przeciwnik nie był wymagający można być zadowolonym z gry Interu. Aby zagęścić środek pola Stramaccioni postanowił zagrać elastycznym 4-3-2-1, które wraz z przebiegiem spotkania przekształciło się w najczęściej stosowane przez trenera 4-2-3-1.

Słowieniec zbyt wiele roboty w meczu nie miał, jednak w oczy rzuciły się niezbyt dokładne podania nowego bramkarza Interu. Z pewnością Andrea Stramaccioni i trener bramkarzy - Alessandro Nista poinstruują 28-latka jak powinien rozpoczynać grę z "piątki". Zagrał 93 minuty.

Podania: 20/26 (Celność 76%)
Interwencje: 3
Ocena: 7

Jonathan
Był filarem prawej strony, zarówno defensywnej jak i ofensywnej. Po jednym z jego strzałów do zatrzepotania siatki zabrakło niewiele. Zagrał 93 minuty.

Podania: 64/69 (Celność 92%)
Strzały: 1/2 (Celność 50%)
Przechwyty: 6
Straty: 2
Ocena: 7

Matias Silvestre
Imponował spokojem i opanowaniem, jednak w drugiej odsłonie spotkania te cechy przeobraziły się w nadmierną swobodę na boisku, która spowodowała, że Argentyńczyk zaczął popełniać wielbłądy. Fatalne decyzje w 77 oraz 80 minucie spotkania mogłyby kosztować aż dwie bramki, ale piłkarze Hajduka postanowili nie skorzystać z jego upominków. Zagrał 93 minuty.

Christian Chivu
Nadzwyczaj solidnie, gdzie potrzeba krótko - podał krótko, gdzie potrzeba długo - podał niecelnie. Być może za tak dobre 46 minut gry zapłacił kontuzją - zwichnął palec u prawej stopy, co wykluczy go z gry na około 3-4 tygodnie.

Podania: 28/32 (Celność 87%)
Przechwyty: 5
Ocena: 7

Cichy bohater tego spotkania, lewa strona boiska należała do niego. Swój bardzo dobry występ udokumentował kuriozalnym golem. Zagrał 93 minuty.

Javier Zanetti
Il Capitano zagrał na swoim poziomie, do którego przyzwyczaił przez 18 sezonów gry w Interze. Nie obyło się bez charakterystycznych dla Javiera rajdów, które nie zawsze były produktywne dla zespołu. Zagrał 93 minuty.

Podania: 44/48 (Celność 91%)
Straty: 3
Fauli: 1
Ocena: 7

Maestro tego meczu. Rządził i dzielił w środku pola, jednak wciąż w oczy rażą jego niecelne strzały. Wyrasta na lidera, oby był nim przez resztę sezonu. Zagrał 93 minuty.

Esteban Cambiasso
Solidny mecz 32-latka. Bardzo dobrze w odbiorze. Odrobiny szczęścia zabrakło do zdobycia bramki. Zagrał 93 minuty.

Podania: 41/49 (Celność 83%)
Strzały: 0/1 (Celność 0%)
Przechwyty: 7
Ocena: 7

Dobry debiut w oficjalnym spotkaniu. Asystował przy bramce Coutinho, jednak wiele razy podał niecelnie, szczególnie przy dośrodkowaniach. Zagrał 93 minuty.

Podania: 49/60 (Celność 81%)
Strzały: 2/3 (Celność 66%)
Przechwyty: 3
Ocena: 7

Wesley Sneijder
W choince na pozycji podwieszonego pod Milito był nieco niewidoczny. Mimo tego uczestniczył w dwóch akcjach bramkowych: najpierw sam trafiając gola, a potem obsługując Nagatomo. Zagrał 66 minut.

Podania: 39/47 (Celność 82%)
Straty: 1
Faulowany: 3
Ocena: 8

Diego Milito
Po raz kolejny nie trafił do siatki, oddał zaledwie jeden strzał. Asystował przy bramce Sneijdera. Miejmy nadzieje, że od rewanżu zacznie trafiać regularnie. Zagrał 77 minut.

Walter Samuel
Zagrał swoje, ustawiał się po profesorku. Jak Samuel, którego dobrze znamy. Zagrał 47 minut.

Podania: 26/28 (Celność 92%)
Przechwyty: 8
Ocena: 8

Philippe Coutinho
Mecz rozpoczął od niecelnego podania, a potem chętnie pogrywał z Palacio i vice versa oraz resztą zespołu. Pozamiatał w 73 minucie podkręconym strzałem ustalając wynik spotkania. Zagrał 27 minut.

Podania: 20/24 (Celność 83%)
Przechwyty: 1
Straty: 1
Ocena: 7

Marko Livaja
Wszedł na boisko w 76 minucie, a po raz pierwszy piłkę dotknął dopiero w 80. Otrzymał od kolegów zaledwie 7 podań przez 16 minut gry przez co nie mógł za bardzo się pokazać, czy to z lepszej, czy gorszej strony.

Podania: 4/4 (Celność 100%)
Straty: 2
Fauli: 1
Ocena: 6

Jesteśmy jednym krokiem w kolejnej fazie eliminacji do Ligi Europy. Plan na ten mecz był jasny i ekonomiczny - wygrać i nie zamęczyć się. Zrealizowany został w stu procentach. W końcu to dopiero pierwszy oficjalny mecz, a takowych w tym sezonie jeszcze kilkadziesiąt...