Berti: Thohir powinien dotrzymać słowa

13 stycznia 2014 | 14:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady

Były znakomity pomocnik Interu, Nicola Berti udzielił bardzo ciekawego wywiadu dla La Gazzetta dello Sport w którym podsumował m.in ostatnie poczynania Nerazzurrich. Berti również dość sceptycznie ocenił dotychczasowe rządy Ericka Thohira. 

Co Nicola Berti, jako kibic myśli o prezydencie Thohirze?

- Przede wszystkim powinien wydawać i to natychmiast. Pastore, czy Dżeko. Inter potrzebuje klasowych piłkarzy. Niestety w obecnej drużynie jest ich tylko kilku. W historii tego klubu nigdy nie brakowało świetnych piłkarzy. Właściciel powinien interweniować.

Thohir jednak dal jasno do zrozumienia, że klub nie stać na jakąś wielką transakcję w styczniu. Najpierw trzeba zrównoważyć budżet. 

- On nie powinien tego powtarzać, bo wtedy swoich fanów będzie mógł szukać jedynie w Dżakarcie. Złożył już obietnicę. Doskonale pamiętam jego słowa, że w razie potrzeby klub będzie interweniował. Ostatnie wyniki jasno wskazują na to, iż potrzebne są wzmocnienia.

W Derbach wydawało się, że zespół powrócił na właściwe tory...

- To był wspaniały występ po kilku wcześniejszych wpadkach. Nie chcę jednak aby ten mecz okazał się jedynym sukcesem w przygnębiającym sezonie. Drugi przejściowy sezon to dla mnie zbyt wiele. Byłoby naprawdę szkoda, gdyż z kilkoma nowymi, właściwymi graczami moglibyśmy śmiało walczyć o udział w Lidze Mistrzów. 

Czy Palacio jest zbyt osamotniony?

- Od wydaje się być jedynym graczem światowej klasy. Inni bowiem są już wiekowi, lub mają problemy z kontuzjami. Jest grupa graczy, którzy walczą o to, by utrzymać się na tym poziomie. Jestem kibicem i takie jest moje zdanie.

Ostatnio sporo krytyki spadło na Ranocchię, za gola którego zdobył Klose.

- To dobry piłkarz, ale nieco zwolnił w rozwoju. Gra w Interze wymaga czegoś więcej.

Było też kilka jedenastek, które nie zostały podyktowane.

- Racja, ale to słaby argument. Na początku sezonu wszyscy daliśmy się trochę zwieść uważając, że mamy solidne podstawy do budowy zespołu. Obecna rzeczywistość jest jednak alarmująca. W ostatnim pięciu spotkaniach poziom zdecydowanie się obniżył.

A jak oceniasz trenera Mazzarriego?

- Nie można oczekiwać od niego cudów, jednak generalnie gwarantuje on pełne zaangażowanie i profesjonalizm. Nie spodobała mi się jednak decyzja o pozostawieniu Palacio na ławce w meczu z Udine, aby odpoczywał na ligę. Nie można odpuścić jedynych rozgrywek, które ma się szansę wygrać.

Co jeszcze, poza styczniowymi wzmocnieniami powinien zrobić Thohir?

- Wprowadzić przejrzysty podział ról. Inter posiadający prezydenta na odległość wydaja się być zagubiony. To nie pomaga drużynie. Właściwie uważam, że to może doprowadzić do pewnych podziałów w zespole. Wizyta Morattiego dała jasno do zrozumienia, że to nadal on jest punktem odniesienia dla piłkarzy. Jednak, czy z technicznego punktu widzenia to jest dobre?

Niektórzy uważają, że Mazzarri powinien otrzymać odpowiedzialność za poczynania na rynku transferowym, jak np. Wenger.

- We Włoszech nie da się pracować w angielskim stylu, jeśli nie jest się Mourinho.

 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 10

Klinsi64

Klinsi64 13 stycznia 2014 | 14:15   

Berti stary chłop,a zachowuje się jak gimbus,domagający się transferów za kilkadziesiąt milionów,Pastore miałby zbawić Inter?Gdyby włoscy trenerzy brali się za transfery,ta liga w rankingu byłaby za polską :D

Klinsi64

Klinsi64 13 stycznia 2014 | 14:38   

do MM się jakoś nie dopierdalali że obietnic nie dotrzymuje

Piotrekfci

Piotrekfci 13 stycznia 2014 | 16:44   

bo Mourinho mial jaja i walnął ręką w stół - bo wiedział, że z gressco, pachecco czy boże ty mój cirillo możemy grać ale o utrzymanie - Mazzarri musi zrobic to samo inaczej to nie baranka dostanie po uszach a on - czyli nic nowego !!! Thohir nie wiem na co czeka ??? niby transfery jako takie w nastepnym sezonie ??? a co z tym i z LM ??? jest aż ale i tylko 10 pkt do 2,3 miejsca i duzo spotkan -- z obecnym skladem nie mamy co marzyć o LM a bez niej tracimy kolejne mln i załatwiamy sobie spadek wartości poszczegolnym zawodnikow - a potem sie slyszy ze ogory są wiecej warci niż Guarin czy Alvarez - mialy byc wzmocnienia na kazdej pozycji a tu widze znow mydlenie oczu -- po to chyba Thohir do nas nie przyszedl !!!???

domi

domi 13 stycznia 2014 | 17:15   

Tylko czy Berti nie ma racji, czy Interowi niepotrzebne są wzmocnienia? Wiadomo, że o kogokolwiek wybitnego będzie trudno, sam się domyślam, że nikogo wartosciowego nie kupimy. Lecz nie gańmy kogoś, kto tylko domaga się prawdomowności od prezydenta. Berti ma rację, w tym co mowi.

Klinsi64

Klinsi64 13 stycznia 2014 | 17:39   

Ile Thohir by musiał wyłozyć kasy by ściągnąć do obecnego klubu kogoś klasowego?Przywołał konkretnie Pastore i Dzeko.Pierwszy kosztuje nie mało,a czy da więcej niż Alvarez?Dzeko nie do wyjęcia,kontuzje ma Aguero,po za tym City to poważny kandydat do sukcesów w CL tylko debil by opuścił taki klub dla Interu.Rozumiem że jesteście rozczarowani,ale bez przesady,jeśli mielibyśmy spełniać życzenia transferowe WM to wolę żeby nikt nie przychodził.Thohir co by nie powiedział to będzie to źle odbierane,gdy przejmował Inter byliśmy w dużo lepszym położeniu i pod wpływem entuzjazmu mógł za dużo powiedzieć.

Loon

Loon 13 stycznia 2014 | 17:45   

Berti jak gimbus, słusznie powiedziane, ale podoba mi się ta wypowiedź: "Nie można odpuścić jedynych rozgrywek, które ma się szansę wygrać."

Hagaen

Hagaen 13 stycznia 2014 | 20:58   

Ja myślę, że wymienił Pastore czy Dzeko w żalu. Potraktowałbym to jako akt rozpaczy. Sam czasem też tak myślę i mam ochotę rzucić butelką od piwa w ścianę. Dzisiaj kolejna próba. Wiem, że potrzebujemy wzmocnień, ale jak słusznie Klinsi w swoim wywiadzie powiedział - obecnie jest chaos. Mam wrażenie, że brak jest sternika, a Thohir nie pomaga będąc w Dżakarcie. Marzy mi się zwolnienie Branci i Ausilio, wzięcie pod lupę tego Fassone. Czuję się lekko oszukany, że nie kontraktujemy Fernando za darmo, że nie bierzemy piłkarzy takich jak Milan. Oni teraz może słabo przędą, ale przeorganizują się i w przyszłym roku będą potężni, my natomiast - jeśli potrzebujemy jeszcze 2 czy 3 lat to z punktu widzenia czysto marketingowego będziemy królami porażki.

Morfo

Morfo 13 stycznia 2014 | 21:12   

A ja myślę jak Berti, kto uwarza inaczej to już chyba się przyzwyczajił do Interu po za pudłem o scudetto nie wspominając.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich