Juventus bliżej finału

2 lutego 2021 | 19:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Bardziej porażka Interu niż zwycięstwo Juventusu. Fatalne błędy indywidualne i nieskuteczność pod bramką rywali przesądziły dziś o porażce zespołu Antonio Conte. Nerazzurri przegrali 1:2. No gola Lautaro Martineza dwukrotnie odpowiedział Cristiano Ronaldo.

Pierwsza połowa:

9' Znakomity początek Interu. Barella wykorzystał świetną pracę Sancheza i dograł piłkę w kierunku Lautaro. Argentyńczyk uprzedził De Ligta i otworzył wynik spotkania.

14' Demiral obejrzał żółtą kartkę.

25' Po interwencji VAR sędzia zdecydował się podyktować rzut karny dla Juventusu. Głupi faul Younga na Cuadrado.

25' Young otrzymał dodatkowo żółtą kartkę.

26' Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał jedenastkę. Remis.

32' Żółta kartka dla Alexa Sandro.

33' Niecelna główka Skriniara.

35' Fatalne nieporozumienie Bastoniego i Handanovicia. Cristiano Ronaldo przejął futbolówkę, a następnie spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce.

38' Żółta kartka dla Vidala. Chilijczyka zabraknie w meczu rewanżowym.

42' Niecelny strzał Cristiano Ronaldo.

42' Handanović obronił mocny strzał Bentancura.

45+2' Żółta kartka dla Cristiano Ronaldo.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

47' De Ligt dostał żółtą kartkę.

49' Strzał Younga. Buffon na rzut rożny.

55' Handanović obronił strzał Bentancura.

55' De Ligt niecelnie z dystansu.

57' Demiral uratował Juventus. Sanchez znalazł się w doskonałej sytuacji po błędzie Bentancura, ale Turek zablokował strzał napastnika Interu.

66' Perisić zmienił Younga.

69' Buffon obronił setkę Darmiana. To powinien być gol dla Interu.

69' Danilo zmienił Bernardeschiego.

71' Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Lautaro.

72' Eriksen zmienił Vidala.

75' Efektowna próba Barelli. Strzał nożycami okazał się jednak niecelny.

76' Morata zastąpił Cristiano Ronaldo, Arthur zmienił Bentancura.

77' Buffon obronił strzał Eriksena.

85' Pinamonti i Sensi w miejsce Bastoniego i Brozovicia.

86' Żółta kartka dla Arthura.

88' Handanović obronił strzał McKenniego.

90' Chiellini i Chiesa pojawili się za McKenniego i Kulusevskiego.

90+2' Żółta kartka dla Sancheza. Napastnik Interu nie zagra w rewanżu.

90+4' Żółta kartka dla Moraty.

90+5' Koniec meczu.

***

Inter - Juventus 1:2 (1:2)

Gole: Lautaro 9 - Cristiano Ronaldo 26(k), 35.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni (99 Pinamonti 85'); 36 Darmian, 23 Barella, 77 Brozovic (12 Sensi 85'), 22 Vidal ( 24 Eriksen 73'), 15 Young (14 Perisic 66'); 7 Sanchez, 10 Lautaro.
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 8 Vecino, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio.
Trener: Antonio Conte.

JUVENTUS (4-4-2): 77 Buffon; 16 Cuadrado, 28 Demiral, 4 De Ligt, 12 Alex Sandro; 14 McKennie (3 Chiellini 90'), 30 Bentancur (5 Arthur 76'), 25 Rabiot, 33 Bernardeschi (13 Danilo 70');  44 Kulusevski (22 Chiesa 90'), 7 C. Ronaldo (9 Morata 76').
Rezerwowi: 1 Szczesny, 31 Pinsoglio, 19 Bonucci, 37 Dragusin, 38 Frabotta, 41 Fagioli, 51 Peeters.

2 lutego 2021 | 21:25

Kolejny raz tracimy bramki w ważnym meczu po indywidualnych błędach... Co to miało znaczyć? Totalnie odcięło mózg i Youngowi i Handanovicowi :|

Matti

Matti

2 lutego 2021 | 21:26

Przecież to się rozpłakać idzie. Najpierw Young, teraz Handa nie wiem co zrobił.

2 lutego 2021 | 21:37

Bastoni nie do końca, pokazał ręką Handzie żeby został na bramce, a jak go zobaczył za plecami to zgłupiał

Bonhart25

Bonhart25

2 lutego 2021 | 21:39

Surek dokładnie. Po jakiego diabła ten Handa wychodził z bramki?

Maradon.

Maradon.

2 lutego 2021 | 21:41

Young i Handa to nasze dwa najsłabsze ogniwa w pierwszej 11. Gdy ich zastąpimy kimś godnym to może coś wygramy.

Ippon

Ippon

2 lutego 2021 | 21:42

Jakby kolarov był na miejscu bastoniego to przynajmniej byłoby wiadomo czyja wina. Bastoni stracił orientacje. Zawsze mógł wybić piłkę na auta. Barella, brozovic słabo. A vidal z żółtą. Liczę na wejście sensiego.

pasek_9

pasek_9

2 lutego 2021 | 21:45

Do głupiej straty bramki było ok ale teraz już chyba wyszła nam kupka...

2 lutego 2021 | 21:47

@Ippon jak Bastoni ogarnął gdzie jest Handa to musiał go jeszcze ominąć. Po prostu był zaskoczony i Ronaldo od razu mu wyłuskał piłkę. Nie winiłbym tutaj Bastoniego.

2 lutego 2021 | 21:48

Błąd Younga i Handy wg mnie, gdyby Handa został to Bastoni by mu podał i nie byłoby problemu. Wchodzi Eriksen, Sensi i gramy! Trzeba ugrać jak najwiecej! Forza i nie załamujemy się chociaż ciężko tego nie robić patrząc na to co się tam odjebało

Marek Sudoł

Marek Sudoł

2 lutego 2021 | 22:42

Nienawidzę takich meczów, a było ich wiele w tym sezonie... Mnóstwo okazji, kontrola, ale porażka przez indywidualne błędy i morale pewnie poszły w pizdu :(

Seba20s

Seba20s

Odechciewa się żyć po czymś takim........................

Lambert

Lambert

2 lutego 2021 | 22:44

Jeden wylew Younga, drugi wylew Handy i mamy ciężko przed rewanżem.

Bonhart25

Bonhart25

2 lutego 2021 | 22:45

Spoko. Ogarną się i wynik 0-2 do przodu w rewanżu jak najbardziej możliwy. Wróci Lukak i Hakimi a absencje Vidala jakoś przeżyjemy

Pepesz1908

Pepesz1908

Cóż, bywa. Golym okiem widać że gramy od nich lepiej. Głupie błędy, zdarza się. Nic nie jest przesądzone, a do Turynu wjeżdżamy jak po swoje.

Huragan1410

Huragan1410

Mecz przegrany przez indywidualne wielbłądy e obronie. Young, Bastoni i również Handa. Katastrofa. Moim zdaniem przegraliśmy wygrany mecz, do momentu straty bramki juvki latały za piłką jak głupie psy. Ale mówi się trudno. Niech drużyna wyciągnie lekcje z tej porażki. Lepiej że stało sie to w pucharze niż w lidze. A więc łby do góry i jedziemy dalej.

2 lutego 2021 | 22:50

Strasznie denerwujący mecz. Byliśmy dużo lepsi a schodzimy przegrani... Szkoda. Nie da się wygrać meczu przez takie karygodne błędy.

2 lutego 2021 | 22:51

Jak się popełnia takie błędy i nie wykorzystuje takich sytuacji to nie można wygrać. Niestety, przegraliśmy na własne życzenie. Ale nie ma takiej złej sytuacji, do odrobienia

rafal

rafal

2 lutego 2021 | 22:56

Porażka na własne życzenie.Jak można było to przegrać to nie mieści mi się w głowie

Spaletti-nowy Mourin

2 lutego 2021 | 23:03

Jakim cudem ten debil dał karnego??? Przecież cuadrado nie miał żadnych szans dojść do piłki? Nawet jakby mial 3 metry??? O co kurwa chodzi z tymi karnymi to ja nie wiem. Katastrofa.

Ippon

Ippon

2 lutego 2021 | 23:08

1. Błąd przy przekazaniu krycia między trójką Barella,Skriniar,Darmian i stąd bardzo słabe dośrodkowanie, które skończyło się karnym. Nigdy nie zrozumiem takiego łapania.
2. Handa to nawet nie wiem czemu wybiegał, ale bastoni tez się nie popisał bo on myślał, że ma ronaldo po prawej stronie a poszedł w lewo. Brakło u niego doświadczenia bo mimo błędu Handanovica nie powoduje to, że on popełniła błąd.

Co do meczu:
Handa po raz kolejny cały mecz nic do roboty a raz odcina prąd.
Skriniar - jeden z dwóch na plus. Pewnie w obronie, co raz lepiej gra w przodzie.
DV- Po raz kolejny mecz bez błędny, ale na plus trzeba zrobić coś więcej.
Bastoni - minus. Ale ogólnie cała obrona gra w miarę dobrze. Przez co drużyny przeciwne mają bardzo mało sytuacji.
Darmian - Ciężko powiedzieć, miał szansę się wyróżnić. Kilka błędów. Ale na minus nie zasłużył.
Young- minus, z przodu nic z tyłu popisał się głupotą.
Brozović- słaby mecz, dużo niedokładności w przyjęciu, kulu odciał go cały mecz
Vidal- drugi plus, bardzo ładnie się na niego patrzyło. Rozpoczął kontre na 1;0, wywalczył sytuacje dla Sancheza.
Barella- poza dobrymi zagraniami, zdarzyły się proste błędy
Sanchez- Nie chcę go krytykować. Bo co do jego gry to mam strasznie mieszane uczucia. Zastąpił ze strzelaniem zastąpił Martineza.
Martinez- Dla mnie zagrał dużo lepiej od Sancheza. W pressingu nie zastąpiony.
Sensi,Pinamonti się nie pokozał.
Perisić to chociaż jest w stanie dośrodkować w przeciwieństwie do Youga.
Eriksen szkoda, że się zestresował przed strzałem. Bo on mocniej podaje niż oddał ten strzał.

DonPietro

DonPietro

2 lutego 2021 | 23:10

Jakie, to typowe w tym sezonie że nasi piłkarze są swoimi największymi przeciwnikami.

Szkoda, bo mecz można było wygrać. Większośc meczu dobra gra. Zmianami Conte trochę przekombinował. Po ostatnich zmianach mam wrażenie, że nikt nie wiedział jak to ma teraz wyglądać.

Na plus Barella, Skriniar i Sanchez. Na minus Young, Vidal i mimo wszystko Lautaro. Bramka była ale reszta meczu trochę klops.

Kacperi

Kacperi

2 lutego 2021 | 23:15

DonPietro vidal nawet dobrze grał więc ja bym mu minusa nie dał bardziej handa na minus

GregorK13

GregorK13

2 lutego 2021 | 23:31

Meczu nie oglądałem ale widzę dużo komentarzy że handa znów z błędem więc chyba czas najwyższy żeby dać szansę Radu a w lecie koniecznie nowy bramkarz

2 lutego 2021 | 23:38

TOP - Lautaro, Vidal (być może jeszcze Skriniar i de Vrij, ale nie dałem ich bo nie mieli zbyt dużo pracy)
FLOP - Bastoni, Brozović, Young

Pierwsza bramka na konto Younga, drugą moim zdaniem 90% na konto Bastoniego. Pokazywał Samirowi, że to jego piłka po czym zmienił zdanie, poszedł w lewo i ją stracił.
I oprócz tych 2 sytuacji Juve nie zrobiło nic.
W ofensywie, Inter znowu pokazał impotencje strzelecką i o dziwo nie ze strony Lautaro. Sytuacje Sancheza czy Darmiana powinny się zakończyć bramkami. Szczególnie Włocha, gdy wystarczyło podnieść głowę, spojrzeć na bramkę i skierować piłkę do siatki.
Bardziej pechowa porażka chyba nie mogła się przytrafić, ale patrząc na 180min jakie do tej pory rozegraliśmy z Juve mimo wszystko napawa optymizmem. Wynik w rewanżu do odrobienia. (edycja 2021.02.02 23:40 / darren)

Luq1989

Luq1989

3 lutego 2021 | 06:30

Błędy sprawiły, że rewanż będzie jeszcze cięższy. Zgadzam się z wami Bastoni pokazywał Handzie żeby został bo wtedy była możliwość zagrania do niego piłki stąd zaskoczenie, mógł jeszcze uratować sytuacje wybijając na aut lub ( czego bardziej bym sobie życzył) nawinąć CR7, ale jest młody więc się nauczy jeszcze. To co zrobił Young to jest kryminał, piłka nie leciała nawet w zasięgu a on tak trzyma zawodnika.... Porażka po błędach trzeba zapomnieć i pracować.

Macik89

Macik89

3 lutego 2021 | 07:21

Szkoda bo zagraliśmy dobrze.Gdyby nie dwa głupie błędy to Jude chyba nie stworzyło żadnej groźnej akcji(jak się mylę to mnie poprawcie)Podobała mi się gra nie było długich piłek bo nie było na kogo ich grać.Czyli jak chcemy to potrafimy rozklepać obronę przeciwnika.Czuje w kościach że wywalczymy awans w Turynie.Drugi mecz a tak naprawdę Jude nie istniało w ofensywie

DonPietro

DonPietro

3 lutego 2021 | 07:27

@Kacperi fakt Handa też słabo. Ja jakoś tak mam że od Vidala wymagam więcej. Parę razy się pokazał ale też dużo razy spóźniony. Do tego jak widzę, że munsię zaczynają bezpieczniki przepalać, to mam strach.

W sumie bym wolał trzech Barelli w środku, bo Brozo dobrze gra tylko do lini połowy boiska :)

MAV

MAV

3 lutego 2021 | 07:32

Bramki na konto Younga i druga na równi 50/50 Bastoni i Handanovic. Co chciał Young zdziałać trzymaniem nie mam pojęcia tak samo jak nie wiem co podkusilo Bastoniego do kiwki A Hande do wyjścia tak daleko, jeżeli chcieli porozmawiać mogli to zrobić po meczu. Brozovic bezproduktywny, Vidal od mechanika rękami, a później wielce obrażony bo zostaje zdjęty, gdyby nie to i że sędzia był dla niego wyrozumiały to by wyleciał 5min wcześniej za drugą żółtą i pyskówkę.
Alexis szarpal widać że głodny gry, Eriksen wszedł za późno chociaż było widać po jego wejściu że piłka częściej docierają do napastników. Jednak nie musi być długich piłek na Lukaku można grać krótko A być przy bramce przeciwnika.

master

master

3 lutego 2021 | 09:53

Ja bym usprawiedliwił Handanovicia, takie wyjścia są potrzebne i jakby nie było tam Bastoniego to piłka byłaby daleko od bramki a tak wyszedł klops. Jak bramkarz wychodzi do obrońca powinien blokować piłkę i dać bramkarzowi ją wyekspediować. Jeżeli zastanawiacie dlaczego Handa wychodzi to obejrzyjcie pierwszą bramkę z meczu Real Inter, od tamtej pory Handa stoi wyżej i wychodzi do piłek.

3 lutego 2021 | 10:25

Nie ma co się załamywać. Frajersko stracone bramki spowodowały porażkę. Sama gra natomiast wyglądała podobnie jak w meczu ligowym z Juventusem. Praktycznie całkowita dominacja Interu na boisku. W rewanżu jak kolejny raz tak zdominują Juventus, mając na boisku Lukaku i Hakimiego, z pewnością awans jest realny.

Co kłuje w oczy, to lewe wahadło, o ile Young po przyjściu tamtej zimy dawał w miarę spokój, tak w tym sezonie jest bardzo niepewny i w ofensywie praktycznie nic nie daje. O Perisiciu nie ma sensu wspominać, bo to wręcz osłabienie składu.

Pozytywem natomiast jest to, że Conte w końcu zaczął zmieniać ustawienie w trakcie gry, nie czeka również ze zmianami.

Seba20s

Seba20s

3 lutego 2021 | 11:11

Zobaczyłem powtórki jeszcze raz na spokojnie. Druga bramka to 100% wina Handy. Jakby stał w bramce to Bastoni zamiast zasłaniać piłkę by mu ją podał. Te dwie stracone bramki to też dwie pozycje (Bramka i lewe wahadło/obrona) o które trzeba zadbać w pierwszej kolejności ....... łatwo napisać ........... pozostaje trzymać kciuki za zarząd się uporają z kryzysem.

Lambert

Lambert

3 lutego 2021 | 12:00

^Zgoda, niektórzy chyba nigdy na boisku nie byli, nie da się mieć oczy dookoła głowy, nacierał Ronaldo, niebyło do kogo innego podać jak do Handy, a ten mu nagle pobiegł za plecy to Basto zgłupiał, nie było już czasu na wybicie bo Ronaldo odebrał mu piłke. (edycja 2021.02.03 12:02 / Lambert)