Superliga: oficjalny komunikat

19 kwietnia 2021 | 00:27 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

12 klubów piłkarskich wspólnie ogłosiło dzisiaj  porozumienie w sprawie powstania Super Ligi.

AC Milan, Arsenal, Atlético, Chelsea, Barcelona, ​​Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham tworzą grupę 12 klubów, które mają wspólnie utworzyć Superligę.

"Oczekuje się, że trzy kolejne kluby dołączą jako kluby założycielskie przed sezonem inauguracyjnym, który powinien rozpocząć się jak najszybciej.

W najbliższym kluby założycielskie oczekują konsultacji z UEFA i FIFA w celu podjęcia współpracy"

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie miały na celu poprawę jakości i intensywności istniejących europejskich rozgrywek w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że ​​do zwiększenia wartości i wsparcia z korzyścią dla całej europejskiej piramidy piłkarskiej potrzebna jest wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe.

W ostatnich miesiącach miał miejsce szeroko zakrojony dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby Założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane po tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości meczów i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

Format rozgrywek

20 uczestniczących klubów z 15 klubami założycielskimi i mechanizmem kwalifikacyjnym dla kolejnych pięciu drużyn, które kwalifikują się corocznie na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.

Mecze w środku tygodnia, w których wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w swoich ligach krajowych, zachowując tradycyjny krajowy kalendarz meczów, który pozostaje w centrum rozgrywek klubowych.

Rozgrywki zaczynają się w sierpniu z dwoma grupami po dziesięć zespołów. Mecze u siebie i na wyjeździe, przy czym najlepsza trójka w każdej grupie automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinału.

Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, będą walczyć w dwumeczowej play-off o pozostałe pozycje ćwierćfinałowe. Do finału pod koniec maja wykorzystany zostanie format dwuczęściowy, który zostanie rozegrany jako pojedynczy mecz w neutralnym miejscu.

Tak szybko, jak to możliwe po rozpoczęciu rozgrywek mężczyzn, zostanie uruchomiona odpowiednia liga kobiet, która pomoże w awansie i rozwoju gry kobiet.

Nowy coroczny turniej zapewni znacznie większy wzrost gospodarczy i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej poprzez długoterminowe zobowiązanie do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami z ligi. Te płatności solidarnościowe będą znacznie wyższe niż te generowane przez obecne rozgrywki europejskie i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie początkowego okresu zobowiązań klubów. Ponadto rozgrywki będą oparte na trwałych podstawach finansowych, a wszystkie Kluby Założycielskie podpiszą się pod ramą wydatków. W zamian za swoje zaangażowanie kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Florentino Pérez, prezes Realu Madryt i pierwszy prezes Super Ligi, powiedział:

„Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i przeniesiemy ją na należne jej miejsce na świecie. Piłka nożna to jedyny światowy sport na świecie, który ma ponad cztery miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako dużych klubów jest spełnianie ich pragnień ”.

Wspierając nową ligę europejską, Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Super League, powiedział:

„Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99 europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie, umożliwiając zmianę europejskiej rywalizacji, stawiając grę, którą kochamy na trwałych podstawach na długoterminową przyszłość, znacznie zwiększając solidarność i zapewniając fanom i amatorom regularny przepływ najważniejszych spotkań, które będą karmić ich pasję do gry, zapewniając im jednocześnie angażujące wzory do naśladowania ”.

Joel Glazer, współprzewodniczący Manchester United i wiceprzewodniczący Super League, powiedział:

„Łącząc najlepsze kluby i zawodników świata, aby grali ze sobą przez cały sezon, Super Liga otworzy nowy rozdział w europejskiej piłce nożnej, zapewniając światowej klasy rywalizację i udogodnienia oraz zwiększone wsparcie finansowe dla szerszej piramidy piłkarskiej”.

Źródło: Inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 45

Lambert

Lambert 19 kwietnia 2021 | 00:47   

Strasznie jestem ciekaw jak to sie skończy xd

excubitor

excubitor 19 kwietnia 2021 | 00:47   

jak to miałoby w ogóle funkcjonować? takie NBA, z którego nie spadasz? Poza tym co to za cyrk, że 6 drużyn brytyjskich i po 3 z pozostałych lig? Jak już tak chcą, to po równo, a Arsenal, Chelsea i Tottenham niech się tłuką w jakiejś Superlidze B o awans :D

Marek Sudoł

Marek Sudoł 19 kwietnia 2021 | 00:53   

Naprawdę Inter jest za tym rozwiązaniem? Tragedia...

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 19 kwietnia 2021 | 00:55   

Jestem przeciwny temu rozwiązaniu, ale jeśli to i tak by powstało to lepiej tam być niż nie być.

Avtvv

Avtvv 19 kwietnia 2021 | 01:00   

Żeby się nie okazało że nas Serie A zawiesi i się sami odstrzelimy ze Scudetto, które wygra... Atalanta.

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 19 kwietnia 2021 | 01:02   

No ciekawe jak to się potoczy ,ale na pewno będzie grubo się działo , wojna między klubami i UEFA

Interista

Interista 19 kwietnia 2021 | 01:07   

O cholera, a jednak zrobili to. Poczekajmy jednak, będą na pewno negocjować z UEFA

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 19 kwietnia 2021 | 01:11   

W komunikacie Juventusu jest haczyk, tj. Zdanie że nie zapewniają iż te rozgrywki na pewno wystartują.

KawaOpole

KawaOpole 19 kwietnia 2021 | 01:16   

Temat jest od wielu lat na tapecie ala Super Liga
Jak dla mnie najgorszy scenariusz jaki może być ponieważ piłka powinna dawać równe szanse każdemu... Ten format temu nie daje.

Ale liczę na FIFA i UEFA - bo to bije w nich mega bezpośrednio

Patrząc na optykę UEFA i FIFA wystarczy że wyklucza ze swojego grona piłkarzy którzy będą uczestniczyć w rozgrywkach


A na końcu dodam czuje te klubu chcą wyciągnąć jakąś kasę od UEFA i dlatego taki niby szantarz..

Mokdar

Mokdar 19 kwietnia 2021 | 01:20   

Ja jestem za, ale bardziej aby UEFA zaczęła myśleć. Liga mistrzów robi się atrakcyjna dopiero od ćwierćfinałów.

wróbel1908

wróbel1908 19 kwietnia 2021 | 01:29   

Zgadzam się z Pawłem lepiej w niej być ale też jestem przeciwny temu pomysłowi.

kacperosik2

kacperosik2 19 kwietnia 2021 | 01:31   

Podsumowując. Jest to praktycznie oficjalne. Rozgrywki Ligi Mistrzów zostały zawieszone. W Bayernie trwa dyskusja o to czy dołączyć czy nie (między innymi za jest Rummenige a przeciw Kahn). Liverpool oficjalnie opuścił wszystkie struktury FIFA czy UEFA. DZIEJE SIE

Drago194

Drago194 19 kwietnia 2021 | 01:58   

Chociaż nie jestem zwolennikiem UEFA i FIFA przez ich wały i korupcję, to i tak wstyd mi, że Inter bierze udział w tym czymś i szczerze powiedziawszy będę chyba musiał rozważyć, czy w ogóle warto jeszcze kibicować temu klubowi.

Lambert

Lambert 19 kwietnia 2021 | 05:33   

Szczerze podoba mi sie ten pomysł, jest to najlepszy moment na wprowadzenie innowacji, ALE obie strony muszą się dogadać. Tak by Superliga sobie istniała, i europejskie puchary od UEFY również. A o to, że to nie fair względem biedniejszych klubów - dostali oni Ligę Konferencji, no i mieliby większe szanse na wygranie Ligi Mistrzów czy Europy, skoro elita będzie w Superlidze. (edycja 2021.04.19 05:37 / Lambert)

Kiksu

Kiksu 19 kwietnia 2021 | 06:26   

Tu tylko chodzi o to aby ominąć FFP i przewalac ładne sumki

Matt1

Matt1 19 kwietnia 2021 | 06:58   

Tam gdzie jest Agnelli i Juventus to sie nie może dobrze skończyć. Lepiej prowadzić dialog i zreformować obecną LM, skoro tyle drużyn jest niezadowolonych z obecnych rozgrywek.

Tczewiak

Tczewiak 19 kwietnia 2021 | 07:04   

Słaby pomysł z tą super liga ja na miejscu Interu bym nie wchodzil w to.

Huragan1410

Huragan1410 19 kwietnia 2021 | 07:22   

Piękne słowa że reprezentują miliardy fanów, że chcą dla wszystkich rozwoju itd. Gówno prawda chodzi im tylko o pieniądze i o własny interes. W dobie walki na świecie o równość, grania przeciw rasizmowi, BLM, wyrównywania szans dla najbiedniejszych i tak dalej i tak dalej, i w obecnej sytuacji na świecie gdzie z każdej strony widać kryzys uważam że poruszanie tego tematu teraz jest ostro nie na miejscu. Chce normalnej Champions League do której każdy może awansować a nie tych samych meczów co roku między tymi samymi zespołami.

inter00

inter00 19 kwietnia 2021 | 07:56   

Powiem tak, z jednej strony chcę takiego rozwiązania z drugiej jednak strony nie. Uważam że powstanie SuperLigi jest dobrym pomysłem ale powinni w niej grać tylko mistrzowie krajów, w LM zespoły z dalszych miejsc jak 2-4 a w LE bez zmian. Taki format rozgrywek jest po pierwsze nudny (cały czas mecze z tymi samymi zespołami) a po drugie mniejsze kluby nie wejdą do tej bańki. Ale po części rozumiem kluby, UEFA i FIFA to skorumpowane gówna kombinujące tylko jak więcej kasy zagarnąć dla siebie. Rozgrywki SuperLigi w takim formacie sprawiłyby że rozliczenia byłyby tylko i wyłącznie między klubami i uważam byłyby bardziej rzetelne oraz więcej pieniędzy trafiłoby po prostu do klubów. UEFA grozi zakazem gry w ligach? Przecież to kluby mają piłkę po swojej stronie. Kto będzie oglądał ligę włoską bez 3 największych zespołów? 80% kibiców ligi hiszpańskiej to kibice Realu i Barcy. Czołowe zespoły z Anglii mają odejść i UEFA myśli że od tak bez derbów Londynu czy Bitwy o Anglię, kibice będą oglądać te rozgrywki na tym samym poziomie? Już jakaś Tv wykłada kasę na transmisje SuperLigi i to grubą kasę. Strasznie mnie ciekawi rozwój wypadków.

Bonhart25

Bonhart25 19 kwietnia 2021 | 08:41   

Odkąd kibicuje Interowi (od 2001) zawsze gdzieś w tle toczyły sie rozmowy o jakieś tam "super lidze" jako alternatywie dla Champions League i zawsze ten pomysł nie podobał mi się a to z tego powodu, nie ma co się oszukiwać, że Inter wśród najlepszych klubów byłby tym słabszym. LIGA Mistrzów daje jednak możliwość ze w początkowych fazach ktoś pogubi punkty albo pechowo odpadnie z ogorami (co zresztą też dodaje takim rozgrywką smaczku). Zaryzykuje stwierdzenie, że w formacie Super Ligi w 2010 Inter nie wygrałby LM

Darkos

Darkos 19 kwietnia 2021 | 08:52   

Mam mieszane uczucia. Wiadomo że chodzi o kasę, bo niby o co miałoby chodzić. Uefa i Fifa nie odpuszczą ochronnych pieniędzy, bo kto będzie oglądać LM w której o zwycięstwo walczą drużyny z zaplecza lig. Już teraz rzadko oglądam mecze przed ćwierć-połfinałami. Gorzej że walczące ze wszystkich sił o kasę federację anulują wszystkie ewentualne wyniki sportowe i sezon możemy skończyć bez niczego. Sama forma też średnio sprawiedliwa, bo są kluby nie do ruszenia a reszta niech się bije o kilka miejsc. Jednak popieram przedmówców- lepiej być w takim projekcie z resztą topowych klubów, niż zostać z ogórkami w lidze. Ciekawe jak to się skończy...

maestro84

maestro84 19 kwietnia 2021 | 09:33   

Cały czas nie mogę uwierzyć, że to wszystko na serio...

Optajmista

Optajmista 19 kwietnia 2021 | 09:53   

ale przypał koledzy, tak blisko wygrania mistrzostwa i nas zdyskwalifikują XDXD

maestro84

maestro84 19 kwietnia 2021 | 10:00   

puchar florentino pereza Ku**a jego mać...

Milan1899

Milan1899 19 kwietnia 2021 | 10:04   

U nas na stronie też większość jest przeciwko.
Mnie się wydaje, że ani Milan ani Inter nie mają wyjścia, muszą się przyłączyć, w innym wypadku same się skazują na degradację w hierarchi klubów europejskich. Tam będzie kasa, jak nasze kluby pozostaną poza tą strukturą, przepaść w poziomie dochodów jeszcze się pogłębi. Tak więc, czy nam się to podoba czy nie, to jest przyszłość...
A groźby uefy, że wykluczą kluby z rozgrywek krajowych to żart, kto będzie oglądał Serie A bez Milanu, Interu i Juve, albo Primera Division bez Realu i Barcy?
Pieprzone leśne dziadki z uefy przez lata doiły kluby, wymyślały jakieś dziwne finansowe fair play, no i się doigrały... Kluby to wielkie przedsiębiorstwa, mają zarabiać na siebie, a nie na darmozjadów z uefy.

Lethal Doze

Lethal Doze 19 kwietnia 2021 | 10:14   

Jebać Inter jeśli chcą coś takiego robić.

darren

darren 19 kwietnia 2021 | 10:36   

Sam pomysł stworzenia Superligi i nasranie na UEFA mi się podoba, jednak co do formatu to kilka rzeczy bym pozmieniał (edycja 2021.04.19 10:37 / darren)

DonPietro

DonPietro 19 kwietnia 2021 | 10:49   

Mam nadzieje, że to jest tylko próba wydębienia większych pieniedzy do UEFA. Nie wiem czy dobrze by było żeby tam był Inter. Finansowo na poczatku pewnie tak. W dłuższej perspektywie nie wiadomo. To w sumie tyle ile można powiedzieć, bo reszta to gdybanie.

Smutna jest ta pogoń za pieniądzem. Wiadomo, nie ma być co naiwnym ale jak ten twór powstanie to dla mnie bedzie koniec pewnej epoki. Szkoda, że klub, który powstał w imię sprzeciwu przeciwko wykluczeniu dzis sam bierze w tym udział.

UEFA i FIFA już straszą wykluczeniem tych zespołow i zawodników. Zobaczymy.

hawk247

hawk247 19 kwietnia 2021 | 11:09   

Absolutnie obrzydliwe, mam nadzieję, że jak Inter aktywnie to popiera to nałożą na nas jakieś sankcje. Takie rozwiązania zabijają piłkę nożną.

Andrea 71

Andrea 71 19 kwietnia 2021 | 11:29   

Mam nadzieję że Inter i pozostałe kluby zostaną wykluczone z krajowych i europejskich rozgrywek w trybie natychmiastowym. A pózniej te kluby niech się kiszą w swojej super lidze,ciekaw jestem ile razy kibice będą chcieli oglądać te same ustawione mecze.

KVM

KVM 19 kwietnia 2021 | 11:44   

Nie rozumiem naglego oburzenia. Przeciez pilka od wielu lat nie ma nic wspolnego ze sportem. To smutne i straszne, ale prawdziwe. Liczy sie tylko kasa. Przez to w dzisiejszych czasaj takie cos jak lojalnosc wobec klubu nie istnieje. Lojalnosc zawodnikow takich jak Zanetti, Totti, Maldini odejdzie w zapomnienie kiedy Buffon zakonczy kariere. Obecnie ogladamy te same mecze, tylko pilkarze zmieniaja kluby jak rekawiczki. Kto do tego doprowadzil? Ci ktorzy najbardziej krzycza teraz - UEFA I FIFA. Oni zniszczyli pilke, powiekszyli przepasc miedzy biednymi i bogatymi klubami i ligami. Ich reformy byly coraz gorsze. LM od poczatku byla bledem, bo odbierala szanse teoretycznie slabszym klubom. Potem, kiedy okazalo sie, ze niektore kraje moga wystawiac po 4 druzyny w ogole stracilo to sens. Zobaczmy jakie kluby wygrywaly puchar UEFA w latach 90, jakie wygrywaly PZP. Zobaczmy jakie kluby wygrywaly europuchary w latach 80 i wczesniej, a co stalo sie pozniej. Obecnie biedne kluby i ligi nie maja szans na jakakolwiek rywalizacje, poniewaz sa jedynie dostarczycielami zawodnikow dla mocniejszych lig. Nawet jest jakiejs druzynie uda sie zbudowac silny zespol, to po sezonie druzyna zostaje wyprzedana, bo wszyscy pilkarze leca za kasa ( i trudno ich o to obwiniac). Kiedys kluby szkolily juniorow i wprowadzaly wychowankow do swoich kadr, dzis bogate kluby chca gotowego produktu tu i teraz. Cierpia na tym reprezentacje krajow - zauwazmy, ze nawet kraje z silnymi ligami maja coraz slabszy poziom reprezentacji. LM przejadla mi sie juz dawno temu, bylem znudzony ogladaniem tych samych meczow non stop. Podobnie bedzie z Superliga. Nie jestem sobie w stanie wyobrazic, kto bedzie ogladal te rozgrywki w 2, 3 sezonie itd.

Przez "reformy" UEFA kluby notorycznie i perfidnie olewaja puchar krajowy lub Lige Europy - nie raz wystawiajac rezerwy lub juniorow, co jest skandalem. Proponowalbym, aby zreorganizowac LM, w ktorej zagraliby Mistrz kraju oraz zdobywca pucharu tego kraju ( plus zwyciezcy LM i Ligi Europy z poprzedniego sezonu). Wszystkie kluby z miejsc 2-4(5) powinny wystapic w Lidze Europy, w ktora powinni zainwestowac wiecej pieniedzy po to, aby kluby mialy motywacje do gry, a kibice do ogladania. (edycja 2021.04.19 11:55 / KVM)

domi

domi 19 kwietnia 2021 | 12:30   

I marzenie każdego dziecka staje się prawdą xD Ale dziecka, bo gdy się z tego okresu wyrośnie to już sprawa takiej Superligi inaczej się prezentuje. Od rozgrywek pomiędzy klubami z różnych krajów jest Liga Mistrzów i powinno się zastanowić nad jej uatrakcyjnieniem (chociaż niby zmienili jej format ale chyba jednak niezbyt się on podoba), czy dodaniem nowych sponsorów. No i ciekawe jak tyle kolejnych meczów wpłynęło by na drużyny przeładowane już i tak dostatecznie obłożonym terminarzem.

KVM

KVM 19 kwietnia 2021 | 13:50   

@Milan 1899 - Witaj na forum, niestety nie masz racji. Nawet jako kibic Milanu, ile razy bedziesz w stanie obejrzec mecze z tymi samymi druzynami? Bez awansu, bez spadku, bez emocji. Teraz zalozmy, ze druzyna, ktorej kibicujemy w srodku sezonu nie ma szans na zwyciestwo, a spadnac i tak nie moze, wiec po co i o co ta gra? Jaka ma byc motywacja ? Mozna powiedziec pieniadze, ok, ale jaka motywacja dla kibica?

Najbardziej obwiniam o to UEFA, ktora doprowadzila do takiego stanu rzeczy. Mysleli ze jako jedyni moga krasc, dzielic i rzadzic i to sie teraz konczy.
Masz racje, ze liga wloska bez Topowych druzyn nie bedzie atrakcyjna, ale czy teraz jest nawet z tymi druzynami? Przeciez to sredniak europejski. Jeszcze do niedawna Juve presentowalo przyzwoity poziom, ale i to sie skonczylo.
Wszyscy kibice Serie A powinni zrozumiec, ze liga bedzie silna i atrakcyjna kiedy wszystkie kluby ( nie tylko te ktorym kibicujemy) beda silne, kiedy rywalizacja bedzie zacieta, a kazdy mecz bedzie trudny. To pozwoli wspiac sie na wyzszy poziom, zacznie przyciagac coraz lepszych zawodnikow ( tak jak bylo kiedys). Tak wlasnie poleglo Juve, ktore wygrywalo lige w polowie sezonu, bo nikt im tu do piet nie dorastal, a przyzwoitych meczow na poziomie rogrywali tylko kilka w sezonie w LM, a to za malo.

Z reszta, nigdy nie cieszyly mnie tytuly Interu po calciopoli, bo nie przyszly one z trudem, podobnie uwazam, ze wszystkie tytuly Juve z ostatniej dekady, sprawiaja frajde chyba tylko dzieciakom.

KawaOpole

KawaOpole 19 kwietnia 2021 | 14:14   

Gdzie znajdę listę kibiców tych drużyn które nie chcą tego twora
Chętnie się dopisze

Oraxor

Oraxor 19 kwietnia 2021 | 14:24   

Wolę zalać ostanie miejsce w LM w grupie niż grać w superlidze. Argumenty,że LM zaczyna się od ćwierćfinału to może dlatego,że do finału coraz bliżej i poprostu robi się ciekawiej. Jak dla mnie to Ajax czy Lyon pokazały ostatnio,że trzeba się liczyć z każdym rywalem. Jak będziemy grali cały czas na jakiś Real to zaraz nam te mecze zrobią się nudne i emocje też zaczną się od ćwierćfinału. Szkoda że ci właściwie klubów to są bogate gnoje które pewnie nigdy nie kibicowali żadnej drużynie a już o jakimś graniu w piłkę to nie wspomnę. Piłkę jest dla wszystkich a nwm w czym taki np AJAX jest gorszy od Arsenalu a na pewno zawsze będę bardziej szanował Ajax czy inne Porto od jakiegoś p$g czy ¢ity. (edycja 2021.04.19 14:26 / Oraxor)

banikowy

banikowy 19 kwietnia 2021 | 15:28   

Widzę że niektórzy się odkleili i nie rozumieją że świat poszedł do przodu a FIFA z UEFA i tak robią pieniądze na zawodnikach, klubach, ligach i reprezentacjach.
Dlaczego kluby chcą stworzyć superlige?
Bo UEFA nie dzieli się zyskiem z klubami w odpowiednim stopniu, to kluby zatrudniają piłkarzy, to kluby biorą na siebie pełna odpowiedzialność za mecze a UEFA tylko daje nazwę i bierze pieniądze.
Myślicie że ze względu na covid kluby dostały jakieś wsparcie od uefy? Może zmniejszyły się stawki/prowizje uefy ze względu na brak przychodów w dniu meczowym w LM /LE? nic takiego nie miało miejsca.
UEFA nadal topi się w sianie, jedyne czego nie dostają to hajsu za sprzedane bilety.
Reszta, sponsorzy, umowy partnerskie, etc wszystko leci pełną parą.
UEFA także sparodiowała walke o równość i rasizm.
Gdzie równość jak Anglia ma 4 kluby w LM a Niemcy Francuzi Portugalczycy mają mniej?
Mistrzowie, vce i trzecia drużyna świata w piłce reprezentacyjnej mają mniej miejsc z rodzimych lig bezpośrednio w lidze mistrzów niż anglicy.
Gdzie walka o rasizm jak ktoś ma klękać w imię jakichś dziwnych i kompletnie oderwanych od rzeczywistości uprzedzeń małej grupy ludzi na świecie?
UEFA stoi na straży nie klubów a swoim.
Może nie jestem za rozgrywkami w postaci proponowanej nowej superligi ale jestem za usunięciem z Europejskiej piłki patologii zwanej UEFA a zaraz za nią światowej Fify.

castillo20

castillo20 19 kwietnia 2021 | 15:51   

Mam mieszane uczucia. Sam jeszcze nie wiem co o tym myśleć. Jestem w totalnym szoku, że to sie w ogóle stało. Jednak jeżeli inter przystąpi do tych rozgrywek to ja na pewno będę dalej im kibicował, nie zamierzam się odwrócić plecami

Bonhart25

Bonhart25 19 kwietnia 2021 | 16:09   

castillo20 - będziesz kibicować ale nie będziesz się cieszyć ;)

mikhael7

mikhael7 19 kwietnia 2021 | 16:29   

Na pewno nie będę tego oglądać. Zostanę przy Serie A.

LordGuziec

LordGuziec 19 kwietnia 2021 | 16:50   

Huragan ty jednak jesteś chory na głowę i to naprawdę. Zablokują zawodników reprezentacji to będą oglądać co najwyżej Joa Mario bo najlepsi piłkarze pójdą za kasa i prestiżem żeby grać z najlepszymi. UEFA z FIFA dostaną w pizde a z czasem o te 5 miejsce to jeszcze bayern i borussia będą prosić i płacić bo zauważa że granie z Legia i Torino można o kant dupy rozbić. Kluby będą więcej zarabiać to i więcej będą płacić a nie oszukujmy się 90% piłkarzy to idzie za kaska i tytułami xd

LordGuziec

LordGuziec 19 kwietnia 2021 | 16:54   

A co do wywalenia z seri A to może i lepiej niech zrovbbia z tej super ligi 20 zespołów każdy z kazdym i można srac na serię A. W każdej kolejce byłby hit a stacje zabijały by się o prawa a eleven to wam serię A by kurwa o 3 w nocy puszczał meloman.

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 19 kwietnia 2021 | 17:10   

A kto to interesariusze?!

Maciej Pawul

Maciej Pawul 19 kwietnia 2021 | 17:52   

UEFA tyle wałków odstawiła, że totalnie się klubom z czołówki finansowej nie dziwię. Superligę będę oglądał na pewno chętniej, niż LM w obecnej formie. Jestem na tak.

maestro84

maestro84 19 kwietnia 2021 | 18:19   

Podpisałbym, że jestem na TAK, tylko pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim byłoby to w jakiejś formie kompromisowej, w porozumieniu z UEFA. Nie wyobrażam sobie takiej ligi bez spadków i awansów do niej. Awansów za WYNIKI SPORTOWE a nie za stan portfela. Po drugie, pozwolić normalnie grać w reprezentacjach, bo inaczej to byłaby profanacja Mundialu, jak dla mnie najbardziej emocjonującej imprezy piłkarskiej na świecie, między innymi dlatego, że jest co 4 lata, a nie jest tłuczona co sezon (dlatego też byłem i jestem przeciwnikiem Ligi Narodów).
Reasumując, miało by to wszystko sens, gdyby funkcjonowało normalnie jak Liga - tyle że była by to pierwsza liga europejska, można zrobić drugą i trzecią - do której awansowały by po jakiś barażach zwycięzcy lig krajowych.

Steven

Steven 19 kwietnia 2021 | 19:49   

Sam nie wiem co o tym myśleć, może poza tym, że to oczywisty skok na kasę. Jeżeli zostaniemy wyrzuceni z Serie A to jestem temu zdecydowanie przeciwny. Coraz mniej piłki w piłce, coraz więcej pieniędzy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich