Dramatyczny mecz i podział punktów z Atalantą

25 września 2021 | 17:20 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje5 min. czytania

Sobotnie spotkanie z Atalantą obfitowało w zwroty akcji. Po pierwszej połowie Inter musiał gonić wynik, jednak potrafił doprowadzić do wyrównania. W końcówce Nerazzurri mieli świetną szansę na zgarnięcie trzech punktów, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA

3' Po dośrodkowaniu Darmiana o piłkę powalczył Lautaro. Ta trafiła do Dżeko, który strzelił obok bramki.

4' Żółta kartka dla Malinowskiego za faul na Darmianie.

5' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! LAUTARO!!!!!!!! Ależ bramka napastnika Interu!!! Barella znalazł się na prawym skrzydle i dograł w pole karne do Martineza. Argentyńczyk popisał się fantastycznym strzałem z powietrza i otworzył wynik meczu.

8' Strzał Malinowskiego zza pola karnego mija bramkę.

10' Dwójkowa akcja Dżeko z Lautaro. Jednak Bośniak źle przyjął piłkę, która wyleciała na aut bramkowy.

12' Żółta kartka dla Bastoniego za faul na Pessinie.

13' Dośrodkowanie Malinowskiego, jednak futbolówkę pewnie złapał Handanović.

15' Wrzutka Zappacosty, jednak po interwencji Perisicia piłka wyszła na rzut różny.

16' Malinovskyi spróbował strzału zza szesnastki. Uderzenie zablokował jednak Brozović.

17' Dwa kornery Atalanty, dwa strzały Gosensa, zero zagrożenia dla bramki Nerazzurrich.

19' Calhanoglu zagrał piłkę w kierunku Dżeko. Napastnik został nieprzepisowo powstrzymany przez Palomino, który otrzymał żółtą kartkę.

21' Zapata dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią.

22' Calhanoglu z wolnego, jednak prosto w mur.

23' Zapata wystawił piłkę na strzał de Roonowi. Ten uderzył tuż sprzed linii pola karnego, ale minimalnie przestrzelił.

26' Zappacosta dorzuca z prawej strony, jednak Brozović wybija poza linię końcową. Po chwili w zamieszaniu podbramokowym najlepiej odnalazł się Pessina, lecz ponownie skuteczną interwencją popisał się Chorwat.

27' Zapata głową po dograniu Zappacosty, jednak nad bramką Interu.

30' GOL! Kolejna próba Malinowskiego z dystansu. Pomocnik Atalanty przymierzył w długi róg bramki Handanovicia i doprowadził do wyrównania.

35' Dżeko próbował zagrać do Lautaro, jednak piłkę wyłapał Musso.

35' Błąd Musso, który wykopał piłkę wprost pod nogi Calhanoglu. Turek spróbował strzału z bardzo dalekiej odległości, jednak po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

36' Barella dograł z prawej strony w pole karne. Piłka trafiła na nogę De Vrija, ale Holender niemal podał piłkę do Musso.

38' Barella wypuścił podaniem Dżeko, jednak ten został powstrzymany przez defensywę rywali.

38' GOL! Strzał z dystansu Malinowskiego. Futbolówkę odbił Handanović, jednak jako pierwszy dopadł do niej Toloi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

43' Żółta kartka dla Calhanoglu za faul na Freulerze.

44' Malinowski do Gosensa, ale Niemiec skiksował.

45' Sędzia Maresca zakończył pierwszą część spotkania.

II POŁOWA

48' Płaskie dogranie Freulera z prawej strony. Z bliska uderzył Malinowski, jednak wprost w Handanovicia. Po chwili Ukrainiec dorzucił z różnego wprost na głowę niepilnowanego Palomino, ale stoper Atalanty spudłował.

49' Mocny strzał Calhanoglu z dalszej odległości. Piłka przeleciała nad bramką.

51' Malinowski uderzył z wolnego, jednak trafił w słupek. Dobitki próbował Zapata, jednak faulował.

55' Inter wyszedł z szybkim atakiem. Piłkę miał Calhanoglu, który zbyt długo czekał z podaniem do Darmiana, w efekcie defensywa Atalanty zneutralizowała zagrożenie.

57' Lautaro przejął piłkę w polu karnym rywali i probówał akcji indywidualnej. Został jednak powstrzymany przez obrońców La Dei.

57' Potrójna zmiana w Interze. Schodzą Bastoni, Calhanoglu i Darmian, zastąpili ich Dimarco, Vecino i Dumfries.

58' Dimarco dorzucił piłkę z różnego wprost na głowę Dżeko. Bośniak strzelił jednak nad bramką.

59' Wrzutka z głębi pola Barelli trafiła do Vecino. Urugwajczyk uderzył, ale skuteczną paradą popisał się Musso.

62' Barella kopnął futbolówkę w kierunku bramki Atalanty. Wyszedł z tego strzał, który wybronił bramkarz rywali. Dobitki spróbował Lautaro, ale nie trafił.

62' Potrójna zmiana w Atalancie. Zeszli Malinowski, Zapata i Pessina a zastąpili ich Ilicić, Piccoli oraz Djimsiti.

64' Żółta kartka dla Zappacosty za faul na Dimarco.

68' Dżeko do Lautaro, ale Argenyńczyk niecelnie.

70' Barella z żółtą kartką za faul na Iliciciu.

70' Zmiana w Atalancie, za Palomino wszedł Maehle.

71' GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! DŻEKO!!!! Barella dograł do wbiegającego w pole karne Dimarco. Wahadłowy Interu oddał strzał, z którym poradził sobie Musso. Piłka trafiła jednak do Dżeko, który trafił z najbliższej odległości.

72' Wrzutka Dimarco do Dżeko, jednak strzał tego drugiego niecelny.

75' Maehle zza szesnastki, piłka przeleciała obok słupka.

77' Ostatnia zmiana w ekipie gości, Pasalić zastąpił Zappacostę.

81' Zmiana w Interze, za Lautaro wszedł Sanchez.

82' Po stracie Sancheza do sytuacji strzeleckiej doszedł Ilicic, jednak bez większych problemów Handanović.

85' Sędzia Maresca dyktuje rzut karny za zagranie ręką Demirala!

86' Dimarco uderza, ale trafia w poprzeczkę!

87' Ilicic z dystansu, jednak daleko obok bramki.

89' Co za zwrot akcji! Piccoli zdobył bramkę, jednak radość Atalanty nie trwała długo. Po weryfikacji VAR okazało się, że Handanović wybijał piłkę zza linii końcowej i gol nie może zostać uznany.

90' Toloi ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

90' Ostatnia zmiana w Interze, Barellę zastąpił Satriano.

90+6' Sanchez zacentrował do Dżeko, lecz Bośniak nie trafił nawet w bramkę.

90+7' Koniec meczu! Inter remisuje z Atalantą 2:2.

Inter - Atalanta 2:2 (1:2)