Bez fajerwerków, ale zwycięsko

20 grudnia 2020 | 14:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter nie zachwyciła, ale wygrał kolejny mecz. Podopieczni trenera Conte postanowili chyba ograć Spezię możliwie najmniejszym nakładem sił i ten plan udało się zrealizować. Gospodarze zwyciężyli 2:1 po trafieniach Hakimiego oraz Lukaku. W samej końcówce gola dla gości zdobył Piccoli.

Pierwsza połowa:

4' Dobra akcja w wykonaniu Lautaro. Argentyńczyk podał do Lukaku, lecz ten przeniósł piłkę nad bramką.

9' Świetne wejście Younga, który poradził sobie z dwoma rywalami. Anglik oddał strzał na dalszy słupek, ale Provedel końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny.

12' Niepewne wyjście bramkarza Spezii i niecelny strzał głową w wykonaniu Lautaro.

18' Żółta kartka dla Brozovicia.

19' Niecelna próba z rzutu wolnego autorstwa Deioli.

38' Acampora oddał niegroźny strzał z dystansu.

41' Nzola ukarany żółtą kartką.

42' Terzi z żółtym kartonikiem.

45+2' Strzał Brozovicia został zblokowany i Provedel mógł spokojnie złapać piłkę.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

46' Sensi zmienił Gagliardiniego.

52' Inter wreszcie przyśpieszył tempo swojej akcji. Lautaro wypuścił w bój Hakimiego, a ten strzałem w "krótki" słupek pokonał bramkarza rywali.

54' Bastoni oddał bardzo niecelny strzał z dystansu.

55' Provedel obronił próbę Sensiego, ale wcześnie na spalonym był Lautaro.

63' Nzola oddał niecelny strzał głową.

63' Conte ukarany żółtą kartką za protesty.

66' Vidal zastąpił Brozovicia.

70' Piłkarze Interu domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Nzoli. Arbiter zdecydował się skorzystać z powtórki wideo, a następnie wskazał na "wapno".

71' Lukaku pewnie wykorzystał jedenastkę. 2:0 dla Interu.

72' Podwójna zmiana w ekipie Spezii. Agudelo i Maggiore zastąpili Morę i Deiolę.

77' Piłka w bramce Interu, ale Gyasi znajdował się na wyraźnym spalonym.

79' Niecelny strzał Acampory.

79' Trzy zmiany w Interze. Darmian za Younga, D'Ambrosio za Hakimiego i Perisić za Lukaku.

80' Farias zastąpił Gyasiego, Piccoli wszedł za Nzolę.

88' Strzał D'Ambrosio, spokojna interwencja Provedela.

90' Bardzo nieudana próba Ricciego.

90' Mastnu zmienił Acamporę.

90+4' Defensywa Interu ponownie dała się łatwo zaskoczyć. D'Ambrosio nie zablokował dogrania z bocznej strefy, Darmian dał się wyprzedzić, a Piccoli z bliska wepchnął piłkę do bramki wściekłego Handanovicia.